کد خبر: ۶۲۷۹۵۱
تعداد نظرات: ۴۲ نظر
تاریخ انتشار : ۰۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰
قرارداد اعجاب‌انگیز سری جدید برنامه دورهمی مهران مدیری و معاونت سیما
نکته‌ای که درخصوص فعالیت‌های هنری مهران مدیری در سال‌های اخیر دیده می‌شود، همکاری مشترک او با مصطفی احمدی و فروشگاه اول‌مارکت است.
آفتاب‌‌نیوز :

برنامه گفت‌وگومحور دورهمی با اجرای مهران مدیری از شب یلدا مجددا روی آنتن می‌رود. این خبر چندوقت پیش در رسانه‌های مختلف منتشر شد و توضیح دیگری ضمیمه آن نبود؛ اما در سطح عمومی جامعه، کنجکاوی‌های اصلی راجع‌به این خبر، مربوط به شرایط مالی ساخت این سری از برنامه دورهمی است؛ نه میهمان‌های آن و احیانا جزئیات دیگر و اتفاقا تنها بخش غیرشفاف ماجرا که نه مدیران سیما و نه عوامل دورهمی علاقه‌ای به اظهارنظر درباره‌اش ندارند، همین بخش است.

گفته می‌شود مصطفی احمدی، تهیه‌کننده دورهمی ابتدا برای ساخت این سری از برنامه مبلغ یک‌میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای هر قسمت را پیشنهاد داد که با موافقت مرتضی میرباقری، معاون سیما همراه بود. پس از آن مسئولان رده‌بالاتر سازمان صداوسیما نسبت به بالا رفتن نرخ برنامه‌سازی در این مجموعه، متعاقب عقد چنین قراردادی، حساسیت نشان دادند و قرار شد این مبلغ یا حتی مبلغی بالاتر از آن به شکلی دیگر در اختیار سازندگان دورهمی قرار بگیرد. شنیده‌های «فرهیختگان» حاکی از این است که قرارداد ساخت سری تازه دورهمی در معاونت سیما به شکلی تنظیم شده است که برای هر قسمت حدودا ۳۵۰ میلیون تومان به تهیه‌کننده پرداخت شود و علاوه‌بر آن، ۳۰ درصد از درآمد تبلیغات بازرگانی قبل، حین و بعد برنامه هم به آنها تعلق بگیرد. حالا سوال مهم این است که عقد چنین قرارداد سنگینی برای «دورهمی» که برنامه‌ای هزینه‌بر نیست با چه معیاری صورت گرفته است؟ این جابه‌جایی، سقف قراردادهای تلویزیون برای برنامه‌ای با ایده‌ها و آدم‌های تکراری کار خود تلویزیون را برای ساخت دیگر برنامه‌ها سخت‌تر خواهد کرد.

دورهمی میلیاردی مهران مدیری و صدواسیما با پول مردم؛ برای هر قسمت: ۳۵۰ میلیون تومان نقد + ۳۰ درصد تبلیغات برنامه

البته فضاسازی‌ها برای رساندن مسئولان صداوسیما به مرحله عقد چنین قراردادی از مدت‌ها پیش آغاز شده است. ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ بود که مصطفی احمدی، تهیه‌کننده دورهمی اعلام کرد تصمیمی برای ادامه ساخت این مجموعه وجود ندارد. در اواخر سال گذشته اعلام شده بود دورهمی در ایام نوروز روی آنتن می‌رود ولی این اتفاق رخ نداد و تنها به پخش یک تک‌قسمت ویژه در شب سیزدهم فروردین بسنده شد. در همان برنامه از دکور جدید دورهمی هم رونمایی شد که نشان از تصمیم جدی مدیران سیما برای پخش این برنامه می‌داد، چنانکه به گفته مهران مدیری قرار بود این برنامه از اردیبهشت‌ماه به‌صورت ثابت در کنداکتور پخش شبکه نسیم قرار بگیرد. سوا از موضعی که احمدی گرفت، تصمیم‌ها برای پخش برنامه از طرف خود مهران مدیری و البته مدیران سازمان جدی بود اما موانعی به‌لحاظ سخت‌افزاری جلوی پخش آن را گرفته بودند که به سرمایه‌گذار مجموعه مرتبط می‌شد. مهران مدیری که با اطلاع از این وضع می‌دانست برنامه‌اش ممکن است در موعدی که اعلام کرده بود به پخش نرسد، یکی از قدیمی‌ترین ترفندهایی را که مخصوص برخورد شخصیت‌های معروف با فضای رسانه‌ای ایران است، به کاربرد.

او در استندآپ‌کمدی آن برنامه تک‌قسمتی، چنان کنایه‌های تندی به مدیریت مسئولان کشور در قبال سیل نوروزی ۹۸ زد که واکنش‌های بسیاری را برانگیخت. به‌عبارتی، او که می‌دانست تا مدت‌ها امکان حضور با دورهمی روی آنتن تلویزیون را ندارد، سعی کرد طوری رفتار کند که به‌نظر برسد این غیبت به‌دلیل انتقادهای شجاعانه‌اش بوده، در حالی که نه کسی به این نتیجه رسید و نه اساسا این حرکات در یاد کسی ماند. به هر حال پس از کش‌و‌قوس‌هایی که هیچ‌کدام ارتباطی با سانسور و سیاست و حرکات قهرمانانه مهران مدیری نداشتند، قرار شد دورهمی مجددا در شب یلدا روی آنتن تلویزیون برود. مصطفی احمدی که از مدیریت «اول‌مارکت» به تهیه‌کنندگی برنامه دورهمی و سریال «هیولا» رسیده است، ظاهرا به دو دلیل مشخص، این موضع را اتخاذ کرده بود؛ اول آنکه تبلیغات ارزش افزوده در صداوسیما ممنوع شده و طبعا این حامی مالی دیگر نمی‌تواند درآمدزایی مستقیمی از این تبلیغات داشته باشد. دوم آنکه این روزها «خندوانه» به‌عنوان دیگر برگ‌برنده شبکه نسیم روی آنتن نمی‌رود و معلوم نبود سرنوشت آن به چه سمتی خواهد رفت و حالا احمدی احساس می‌کرد می‌شود از این انحصار، برای امتیازگیری از تلویزیون استفاده کرد و همین‌ها مدیران سیما را به امضای چنین ترکمانچایی رساند.

مدیران سیما قطعا موجی را که طی چندوقت اخیر در واکنش به معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها به راه افتاده بود، در یاد دارند. معترضان به این معافیت غیرعادلانه مالیاتی می‌گفتند که وضع این مالیات‌ها هم می‌تواند افراد مشهور را مجبور به ارائه صورت‌های شفاف و قابل پیگرد مالی کند و جلوی وقوع پولشویی و اتفاقاتی از این دست را بگیرد و هم از بازی‌ها و بده‌وبستان‌های نامشروع سیاسی-جناحی جلوگیری کند. با این حال، این مدیران در حالی که حتی کارمندان قراردادی مجموعه تحت امر خودشان با حقوق زیر یک‌میلیون تومان، باید قبل از دریافت دستمزد مالیات بپردازند، اقدام به عقد چنین قرارداد غیرمعقولی با تعدادی سلبریتی کرده‌اند، قراردادی که اگر ذره‌ای جای دفاع داشت، مدیران مجموعه سیما یا عوامل دورهمی، اینقدر در پنهان‌کردن جزئیاتش تلاش نمی‌کردند.

دورهمی چطور شروع شد؟

«دورهمی» یک برنامه گفت‌وگومحور تلویزیونی است که مهراب قاسم‌خانی براساس کپی از برنامه‌ای هندی به نام «شب‌های کمدی با کاپل» آن را برای شبکه نسیم تلویزیون از سال 1394 طراحی و کارگردانی کرد و اجرای آن به مهران مدیری واگذار شد. البته قاسم‌خانی در هیچ بخشی از تیتراژ برنامه، اشاره‌ای به منبعی که طرح اصلی از آن کپی شده بود نکرد و این قضیه توسط رسانه‌ها مشخص شد. مهراب قاسم‌خانی پس از چند جلسه به‌دلیل ممنوع‌التصویری از کارگردانی برنامه کنار گذاشته شد، ولی روند تولید دورهمی ادامه پیدا کرد. دورهمی همزمان با موج برنامه‌های گفت‌وگومحور طنز تلویزیون ایران تولید و پخش شد که همگی کپی از برنامه‌های موفق تلویزیونی در خارج از کشور بودند. این موج جدید ساخت برنامه‌های گفت‌وگومحور کپی‌کاری‌شده، جای ساخت سریال‌های قوی در تلویزیون را طی این سال‌ها گرفتند.

این اتفاقات در دوران تصدی‌گری معاونت سیما توسط سیدمرتضی میرباقری رخ داد و شدت گرفت. برنامه‌های گفت‌وگومحور تلویزیون عموما با محوریت حضور سلبریتی‌ها تولید می‌شدند و فرهنگ لوکس و تجملاتی و بی‌درد و سرخوش در آنها موج می‌زد. مهران مدیری سعی می‌کرد در استندآپ کمدی‌هایش این مساله را با یک ژست انتقادی از مسئولان دولتی تلطیف کند. اما گذشته از اینکه این انتقادها صرفا در حد متلک‌های توئیتری باقی می‌ماند و هیچ تاثیری جز دست‌وپا کردن یک ژست مردمی برای برنامه نداشت، کلیت برنامه هم به‌طور مطلق در خدمت همان جریانی قرار می‌گرفت که به‌لحاظ فرهنگی بازوی پیشبرد وضع موجود محسوب می‌شد. سلبریتی‌ها به برنامه دورهمی می‌آمدند و درباره رنگ مورد علاقه و آب‌وهوایی که دوست دارند حرف می‌زدند و چالشی‌ترین سوال برنامه این بود که «تا حالا عاشق شدی؟» و البته لحظاتی بعد مهران مدیری روی صحنه می‌آمد تا در استندآپ کمدی‌اش چند گوشه و کنایه به تعدادی از مسئولان و آقازاده‌هایشان بزند. گذشته از اینها، نکته مهم‌تر درباره چنین برنامه‌هایی مسائل مالی به‌شدت مناقشه‌برانگیز آنها بود. این برنامه‌ها توسط تعدادی اسپانسر تهیه می‌شدند که شفافیت مالی در مورد ‌انگیزه‌ها و عملکرد مالی‌شان وجود نداشت.

برنامه «برنده باش» با اجرای محمدرضا گلزار یکی از این موارد بود که سجاد خواجه‌علیجانی سرمایه‌گذارش به‌حساب می‌آمد و نهایتا، هم شاکله آن به قمار بودن متهم شد و هم مضمون کلی آن به ترویج فرهنگ بی‌عاری. اینها توسط علمای قم و رهبر انقلاب مطرح شدند، وگرنه سیل انتقادات متعددی که پیش از آن می‌شد، ممکن نبود به‌راحتی بتواند جلوی پخش چنین برنامه‌ای را بگیرد؛ چنانکه نتوانست جلوی موارد مشابه را بگیرد. امروز تردیدی نیست که حال و هوا و آگاهی مردم جامعه نسبت به سال ۱۳۹۴ تغییر کرده است و حتی اگر در دوره اولیه‌ای که دورهمی روی آنتن می‌رفت، انتقادات اجتماعی نسبت به آن چنین گستره‌ای نداشت، امروز نمی‌شود موضع منفی جامعه را نسبت به آن نادیده گرفت. دورهمی در حالی مجددا به آنتن تلویزیون برمی‌گردد که در فضای مجازی واکنشی به برگزاری شب یلدا به‌صورت تجملاتی و خودنمایانه ایجاد شده است. اینها در واکنش به شرایط وخیم اقتصادی کشور پس از گرانی بنزین و تورم ناشی از آن گفته می‌شود. پیش از این در نوروز ۹۸ هم چنین فضایی بر جامعه حاکم بود و کمپین نخریدن آجیل عید درنهایت چنان واقعی و موثر عمل کرد که قیمت خشکبار با سقوط مواجه شد. مسلم است که مردم امروز هم مردم چهار سال پیش نیستند، اما وقتی پای حساب و کتاب‌ها و احیانا منافع مالی در میان باشد، خیلی دشوار خواهد بود که مدیران صداوسیما توجهی به این تغییر ذائقه در مردم داشته باشند.

عکس یادگاری با تلویزیون

مصطفی احمدی، فردی که مدیریت فروشگاه اینترنتی «اول‌مارکت» وابسته به شرکت همراه اول را به عهده دارد، حالا تبدیل به یکی از تهیه‌کنندگان سینمایی و فرد موثر در برنامه‌سازی تلویزیون شده است. اول‌مارکت فروشگاه تخصصی اپلیکیشن اندرویدی در سال 93 با هدف ارائه و عرضه جدیدترین اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها راه‌اندازی شد. با وجود اینکه طی دو، سه سال اخیر حضور مصطفی احمدی در فضای هنری زیاد شده، اما اطلاعات چندانی از او وجود ندارد البته به غیر از عکس‌های یادگاری او در کنار مهران مدیری و عوامل فیلم‌هایش در محافل سینمایی شاهد هستیم. فروشگاه اینترنتی اول‌مارکت طی چند سال اخیر حامی مالی فیلم سینمایی «نهنگ عنبر»، «ساعت 5 عصر»، فیلم سینمایی «درخت گردو»، سریال شبکه نمایش خانگی «هیولا»، و البته برنامه «دورهمی» بوده است. اول‌مارکت در سال‌های اخیر اسپانسر برنامه‌های دیگری از شبکه‌های سیما هم بوده است؛ از جمله برنامه‌های: «حالا خورشید» با اجرای رضا رشیدپور، برنامه ویژه شب یلدا برای شبکه3 با اجرای فرزاد حسنی، برنامه «امروزی‌ها» برای شبکه یک سیما با اجرای پدرام کریمی و «خندوانه».

نکته‌ای که درخصوص فعالیت‌های هنری مهران مدیری در سال‌های اخیر دیده می‌شود، همکاری مشترک او با مصطفی احمدی و فروشگاه اول‌مارکت است. البته به غیر از احمدی، فرد دیگری هم به نام ناصر قدیری کاشانی رئیس هیات‌مدیره شرکت اول‌مارکت در عکس‌های یادگاری مدیری دیده می‌شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۴۲
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
3
69
تجربه نشون داده که سلبیریتی جماعت و سیاسیون ، هیچوقت طرف مردم نگرفته و نمیگیره ، مگه اینکه نفعی به حالشون داشته باشه .
ما مردم باید به خودمون متکی باشیم
همه ما مردم باید یه خانواده بشیم با هر قومیتی
اونوقت نیاز به هیچکس نداریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
6
87
جالب اینجاست که آقای مدیری دائم از دولت انتقاد می کند و از طبقه ضعیف حمایت ظاهری می کند در حالی که خود در برج قو زندگی می کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
11
67
آقای مهران مدیری بهتر است به جای انتقادهای جناحی خود به دولت ونادیده گرفتن اقدامات دولت کمی دستمزد خود را کاهش دهد و از جناحی عمل کردن دست بردارد که طرفداران خودش را بیش از بیش از دست می دهد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
خواهشا یکی از این به قول خودت اقدامات دولت رو اسم ببر..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
61
19
همین مدیری و امثال مدیری نباشن کی می اد برنامه های تلوزیون رو نگاه کنه؟؟؟همین 4 تا اگهی هم که دیده می شه از صدقه سری مدیریه پس به اعتقاد من حقشه که در سودش هم سهیم باشه.کدوم یکی از برنامه های سیما و اصلا کل صدا وسیما ضریب جذب مخاطبش بالای 50% هست؟؟؟جای این همه حسادت و بدگفتن افراد موفق قدرشون رو بدونید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
7
45
اتفاقا بموقع ودم انتخابات سررسیده حالا کی پشت پرده هزینه پرداخت میکنه مهمه !!!! فعلا کوتاهترین دیواردیواردولت هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
21
4
برنده باش که شرکت کننده میگفت یک هفته بی خوابی کشیده تا تونسته خودشو به برنامه برسونه چطور مروج بی عاری بود؟؟وقتی تلاش شبانه روزی لازم داشت...
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
10
49
مدیری عددی نیست اینقدر بزرگش نکنید اینها دنبال منافع خودشان هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
3
58
اون کول بر بدبخت گیر هزار تومن بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
23
33
چون به روحانی تیکه زد یادت افتاد که هزینه ش زیاده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
آقای مدیری اگرمردی کمک به فقراثابت کن ومردبایدمردعمل باشدونه بلوف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
3
13
تعطیل شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
4
7
شما که طرفدار سلبریتی ها بودید!!! چه شده؟
ال طا ها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
5
20
مدیری رتبه اول بی حرمتی به بیننده .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
2
19
مرگ یک هنرمندزمانی است که بخاطرپول .هنرخودرافروشگاه سیاست کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
2
6
مدبری تکرای می شود ومزدک مهره سوزی باکدام اهنگ شما ......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
11
6
مدیری داره به حقش میرسه خیلی از اقا زاده ا میلیاردی میدزدن کسی هم بهشون گیر نمیده
عربانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
7
14
سلبیریتی که به نفع دولت حرف بزنه همین جوری باهاش برخورد می کنید؟
اولیایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
0
9
کپی
صاحب نظران از اینکه مدیری حقوق بیننده را رعایت
نمی کند و هر از گاهی از مرز اهانت عبور می کند .
از صدا و سیما راضی نیستند .
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
0
6
تا کی ی ی ی ی ی ی........‌..
مشت قربونعلی
|
Canada
|
۰۵:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
2
14
دهها میلیاردها تومان از بانکها وام گرفته و پس نداده و الان چندین پرونده در دادگاه داره...........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
9
11
افتاب بدجور داری میسوزی. هه هه هه هه
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
5
23
متاسفانه آقای مدیری دیواری کوتاهتر از دیوار دولت نمیبینه اگه جرات داره از ارگانهایی غیر از دولت انتقادکنه !!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
1
22
مدیری مردم را ساده فرض کرده.خواننده هم شده باآن صدای......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
14
22
همه میدونیم که مقصر شرایط فعلی دولت روحانی نیست .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
پس حتمن دایی جان ناپلئونه...
ناشناس
| Belgium |
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
البته بهتر اینه بگیم قفط ایشون نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
2
25
چپاول که شاخ و دم نداره. هرکسی به هرطریقی که دستش میرسه سرمایه مردم رو غرات میکنه اسمش رو هم میزاره کلاس و دانش............
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
16
11
بهتون فشار اومده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
بدجور....
تهرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
1
14
مدیری زیاد خواه, مال اندوز , مدرسه خیریه هنر می سازم, پزش خوب است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
10
10
چرا اینقدر با ارقام بازی می کنید مگر برنامه سازی مجانی میشود قصد شما فقط پرت کردن اذهان عمومی از مسائل دیگر است باز خوبه یک برنامه با کیفیت میسازد که مردم را جذب میکند
مثل این است که بگوئید نهاد ریاست جمهوری یا مجلس در ماه اینقدر هزینه دارد و باید دید چقدر کارایی دآرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
6
14
همه میدونن که فقط دولت مقصر نیست
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
11
3
مدیری الان یک چهره مطرح هست و هر جای دیگه هم در زمینه کاری خودش در خارج از تلویزیون باشه میتونه درآمد این چنینی داشته باشه ، این یک تجارت هست ،برنامه سازی میکنه با ببینده بالا ،شرکت ها هم برای دیده شدن تبلیغاتشون رو ارائه میدند و درآمد هم برای صدا و سیما ایجاد میکنند ، خب الان به نظر شما میاند برای یه برنامه حوصله سر بر پول تبلیغات بدند ؟! بعد مسئله دیگه اینه که حواشی زیادی که برای هنرمندان ایجاد شده از ترسی هست که از قدرت گرفتن و محبوب شدن چهرها دارند ،یک زمان استاد شجریان و الان دیگر چهره های محبوب ....چهره هاشون مخدوش میشه تا از محبوبیت و قدرتشون کم کنند ...داستان همینه !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
9
4
حتما این سایت از انتقاد مدیری بشدت خشمگین است هر چقدر هم بنویسد مردم دورهمیرا با لذت میبینند و به انتقادهایش هم احترام میگذارند یعنی این که انتقاد خودشان است چرا؟ چون، سخن کز دل برآید لاجرم بر دل نشیند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۳
2
10
آقای مدیری چرا تا حالاازدرددل مردم صحبت نمیکنیشماکه میلیاردی هستی خبرازدلگرسنه داری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۸
0
5
انقدرباطنزمشکلات مردم راگفتن دیگرابن مشکلات رامشکل نمی دانند عده ای هم خوشحال ازاینکه به دولت انتقاد میشودانتقادی که کسی برای رفع مشکلات ان اقدام نشودچه فایده دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۹
0
4
مبارکه عکسها .من گفتم با شریفی ننشین از راه بدر میشی ..........
خسته از گرونی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
0
3
باهمین پولایی که از یکسری ها میگیره میاد دولت رو خراب میکنه و بعد پا میشه .... می ره به ریش من هم میخنده.
اگه طرفداره مردم میگفتی به حرفه نماینده ها بکنن مسئولین وقیمت بنزین برگردونن،طرح سه فوریتی مجلس، یا بیا بگو FiTF رو تصویب کنن، تا وضع مردم بدتر از این نشه
S.m
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۲
0
0
هرکسی به هر طریقی فقط به فکر خودش و زندگی و خوشبختی خانوادش هست
هیچ کس دغدغه ی مردم رو نداره
هیچ کس به فکر فقرا و بیچاره ها نیست
همشون شعار میدن همشون فقط برای سو استفاده از اذهان عمومی این صحبت هارو میکنن
یه حورایی از دغدغه های مردم به سود خودشون استفاده میکنن
مهران مدیری هم قطعا یکی از این دسته ادم ها بود هست و خواهد بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۳
0
0
سلام اینا فقط فکرپول دراوردن خودشون هستن پوز هم زیادمیدن اینا اگه توفقرزندگی کنن اون وقت میدونن دنیاچه خبره هر قسمت ۳۵۰پنجاه میلیون دیگه چی ازاین بهتر مردی که حرفی زدباید انجامش بده نه فقط پوزبده
مادرم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۳
0
0
با سلام ودرود بر شما نیکوکاران ارجمند و بزرگوار خداوند با دستان تو دست انسان گرفتار را گرفته وقتی دست افتاده ای را میگیری و لبخند را مهمان قلبش می کنی خداوند در روز قیامت قلبش را شاد می سازد شرمنده که این حرف را بیان میکنم من مشکل خرید جهزیه واسه دخترم دارم هر انچه که در کریم وکرامت هست به من بنده حقییر کمک کن تا بتوانم چند تکه وسایل برایش تهیه کنم انشالله که همیشه سالم سلامت باشی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین