کد خبر: ۶۲۸۳۸۰
تاریخ انتشار : ۰۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۷
آتش‌نشانان استرالیایی هشدار دادند در سایه بی توجهی دولت این کشور،‌ آتش سوزی در استرالیا از کنترل خارج شده است.
آفتاب‌‌نیوز :

آتش‌نشانان استرالیایی روز سه‌شنبه هشدار دادند که حلقه آتش‌سوزی که استرالیا را فراگرفته خارج از کنترل است و به نظر می‌رسد دولت این کشور با وجود خطر نمی‌خواهد یا نمی‌تواند اقدامی در راستای کمک به مبارزه با شعله‌های آتش بکند.

«مایک هولتون» رئیس اتحادیه آتش‌نشانان داوطلب در اظهار نظری که در نشریه «ایج» منتشر شده، گفت که «اسکات موریسون» نخست وزیر استرالیا و مقامات ایالت «نیو ساوث ولز» نیاز به تجهیزات و حمایت از آتش‌نشانان در خط مقدم مقابله با آتش را فراموش کرده‌اند.

آتش‌نشانان استرالیایی: آتش‌‌سوزی از کنترل خارج شده است

شبکه «بی‌بی‌سی» نیز گزارش داده است که موریسون محکم در مقابل کمک به آتش‌نشانان ایستاده است.

اما در مقابل، حمایت مردمی از آتش‌نشانان همچنان در سطح بالایی قرار دارد و مردم در فصل کریسمس با خرید ماسک،‌ غذا و دیگر تجهیزات مورد نیاز آتش‌نشانان به آنها کمک می‌کنند.

از سوی دیگر، دولت استرالیا تاکنون به درخواست‌ها برای پرداخت غرامت به آسیب‌دیدگان از آتش‌سوزی توجهی نکرده است.

موریسون روز دوشنبه گفت: «هم اکنون زمان این نیست که به این موضوع رسیدگی شود اجازه دهید نخست به این (بحران آتش‌سوزی) رسیدگی شود.»

طی روزهای اخیر با انتشار وسیع دود حاصل از آتش‌سوزی‌ها در سیدنی که توسط حریق محاصره شده است، شمار مراجعه‌کنندگان به اورژانس به‌دلیل ناراحتی تنفسی افزایش چشم‌گیری داشته است.

آتش‌سوزی‌های پراکنده هر سال در بیشه‌های استرالیا رخ می‌دهد اما امسال این آتش‌سوزی‌ها شدیدتر شده و زودتر از موعد آغاز شده‌اند. در حال حاضر هزاران آتش‌نشان در تلاش هستند این آتش‌سوزی را مهار کنند. با این حال مقامات دولتی می‌گویند ممکن است شرایط آب‌وهوایی از این نیز بدتر شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین