کد خبر: ۶۲۸۶۸۰
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار : ۰۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲
مدیر مسئول روزنامه کیهان با بیان این که با این همه اقتدار نبایستی دستاویز یک مشت مفت خور و مرفه بی درد باشیم، گفت: اسلام با مرفهین بی درد سر سازش ندارد.
آفتاب‌‌نیوز :

حسین شریعتمداری در پیش خطبه نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته تهران گفت: از حماسه عظیم ۹ دی ۱۰ سال عبور کرده‌ایم، اما امروز باید چه کنیم. ۹ دی ایستگاه پایان فتنه بود فتنه ۸۸ که با توجه به اسناد و شواهد موجود به جرات می‌توان گفت فتنه آمریکایی- اسرائیلی بود. مدیریت بیرونی داشت و از درون حمایت می‌شد.

وی افزود: فتنه ۸۸ جنگ احزاب بود؛ جنگ احزاب یا همان خندق هنگامی اتفاق افتاد که همه دشمنان اسلام اختلافات ظاهری را کنار گذاشتند و به این نتیجه رسیدند که بایستی با هم موتلفه شوند و حساب اسلام نوپای آن روز را به پایان برساندند. به همین علت همه با هم جمع شدند و از این جهت به آن جنگ، جنگ احزاب می‌گوییم.

حمله حسین شریعتمداری به دولت روحانی از تریبون نماز جمعه

مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: در فتنه ۸۸ هم همه آمده بودند. برخی از جریانات داخلی وارد شده بودند تمامی گروه‌های ضد انقلاب وارد ماجرا شدند، بهائیان، منافقین، کومله، نهضت آزادی، ملی گرا‌ها و همه همه آمده بودند حتی تکفیری‌های بیرونی آن موقع هم وارد ماجرا شدند و در بیرون همه نیز تحت حمایت بودند. اوباما رئیس جمهور وقت آمریکا، تونی بلر نخست وزیر وقت بریتانیا و مرکل و همه و همه حمایت می‌کردند.

وی خاطر نشان کرد: از مدت‌ها قبل همه شرایط را فراهم کرده بودند ده‌ها تن از مسوولان عالی رتبه سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه تحت عنوان اساتید دانشگاه و تحت عناوین آکادمیک وارد کشور شدند و با کسانی که قرار بود در فتنه نقش بیافریند جلسات آموزشی داشتند و حتی برخی از آن‌ها را برای آموزش به کشور‌های دیگر برده بودند.

شریعتمداری با بیان این که هیچ کدام از این حرف‌ها از نوع تحلیل نیست و همه اسناد موجود است، گفت: مثلا جان کین عضو برجسته ام آی سیکس انگلیس دو بار به ایران آمده بود و با کسانی که قرار بود در فتنه نقش ایفا کنند جلسات آموزشی داشت، رادیو اسرائیل از چند ماه قبل از شروع فتنه سایت وزارت خارجه‌اش را به زبان فارسی دایر کرد. تلویزیون یورو نیوز که صرفا تلویزیونی اروپایی بود از چهار ماه قبل از فتنه برنامه فارسی دایر کرد. بی بی سی تلویزیون فارسی نداشت، اما به این منظور آن را دایر کرد. وی او‌ای نیز به همین ترتیب همه آمده بودند بنابراین حماسه ۹ دی که ایستگاه پایان فتنه بود حماسه بسیار عظیمی بود به قول حضرت آقا که فرمودند: این ماجرا حتما باید با حضور مردم حل می‌شد که این گونه هم شد.

سرپرست موسسه کیهان گفت: ۹ دی پایان فتنه ۸۸ بود نه پایان تمام فتنه‌ها. باید هوشیار بود که ترتیب فتنه‌ها نشان دهنده این است که در عرصه‌های دیگر دشمن دستش خالی است. ما طی ۴۰ سال گذشته گام‌های بسیار بلندی برداشتیم و از نخستین روز‌های پس از پیروزی انقلاب درگیر بودیم و از آن‌ها با موفقیت عبور کردیم این نکته‌ای نیست که بخواهیم با شعار از آن یاد کنیم.

شریعتمداری با بیان این که یکی از اصلی‌ترین مسائل نفوذ است، تصریح کرد: نفوذی که خطرناک است، نفوذ در ساختار است، یعنی کسانی در ساختار نظام نفوذ می‌کنند تا در تصمیم گیری‌ها و سیاست سازی‌ها موثر باشند، نفوذ اصلی این نوع نفوذ است و ما باید مراقب آن باشیم.

وی با بیان این که دشمن قبل از هر چیز دنبال میانجی می‌گردد، خاطر نشان کرد: میانجی باید توسط دشمن شکار شود و این میانجی باید دو ویژگی داشته باشد که اولین آن این است که باید قبلا در نظام مسئولیت داشته باشد و دومین ویژگی این است که مسئولیتش برای مردم هم شناخته شده باشد. شخصی با این ویژگی‌ها اگر با خط اصلی نظام به هر علت فاصله پیدا کند، آماده است که شکار شود و بعد از این که شکار شد تابلوی خودی دارد، ولی شناسنامه‌اش غیر خودی است. ظاهر خودی دارد، اما در باطن خودی نیست.

شریعتمداری با بیان این که کسی که در ساختار نفوذ می‌کند، مجبور است نظراتش را ارائه کند و از این طریق می‌شود او را شناخت، گفت: ما کوتاهی کردیم اگر نفوذی‌ها را نشناختیم هر گاه دیدید کسانی با خط اصلی نظام فاصله دارند با احتیاط با آن‌ها رفتار کنید در فتنه ۸۸ این گونه بود همین الان هم اینطوری است.

مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: یکی دیگر از مسائل کم کاری‌ها است و کم کاری‌ها زمینه فتنه را ایجاد می‌کنند. فتنه انگار مقوله‌ای است که باید از انتها خوانده شود ما وقتی داستان ۹ دی را از انتها می‌خوانیم باید برای امرزومان بصیرت داشته باشیم.

شریعتمداری با بیان این که دشمن بسیار حقیر‌تر از آن است که بخواهد با جمهوری اسلامی ایران درگیر شود و به همین منظور آن‌ها وارد فاز جدیدی شدند، اظهار کرد: ریچارد نفیو که مسئول تحریم‌های ایران در وزارت خزانه داری آمریکا بوده است، اخیرا کتابی تحت عنوان هنر تحریم‌ها چاپ کرده است در این کتاب خبرنگاری از ایشان می‌پرسند که شما چرا کالای لوکس را تحریم نکردید و نفیو می‌گوید به دو علت اول برای این که تتمه‌ی ارزی که در ایران است خارج شود و دوم برای این که وقتی کالای لوکس وارد می‌شود آن‌ها را ثروتمندان در اختیار می‌گیرند در نتیجه مردم ناامید می‌شوند و اختلاف طبقاتی زیاد می‌شود.

وی با بیان این که آقای مسئول شما باید کتاب نفیو را قبلا دیده باشید، یادآورشد: یک دفعه می‌بینید ۶۰۰ اتومبیل گران قیمت که اکثرا پورشه و بنز است با کارت بازرگانی خانم روستایی وارد می‌شود وقتی می‌گویم این اتومبیل‌ها چگونه با کارت بازرگانی خانم روستایی وارد شده می‌گویند آقای فلانی که یکی از مدیران است گفته به شما مربوط نیست.

شریعتمداری با اشاره به این که باید هوشیار بود خاطر نشان کرد: ما در جایگاه بسیار برجسته‌ای هستیم اگر حمله کنیم شما را می‌زنیم، رجز می‌خوانید پهپاد را می‌زنیم کشتی را توقیف می‌کنید کشتی‌تان را توقیف می‌کنیم با این همه اقتدار نبایستی دستاویز یک مشت مفت خور و مرفه بی درد باشیم. اسلام با مرفهین بی درد سر سازش ندارد. آقای وزیری که ثروتی که اعلام کردید هزار میلیارد تومان است تو حق نداری در جایگاه وزارت باشی تو حق نداری مسئول باشی این جا جای این چیز‌ها نیست.

وی افزود: وقتی می‌گویم چرا حقوق‌های نجومی می‌گیرید می‌گویند نهایتا ۳ میلیارد شده است اصلا ۳ میلیارد نه شما بگویید ۳۰ میلیارد این کار غلط است. تو در این جایگاه قرار گرفته‌ای برای این که امانت دستت است. آقایان شما بفرماید نگاه‌تان در عرصه‌های مختلف با نگاه دشمن چه فرقی می‌کند؟

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۶
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
0
4
حرف های شما را شنیدیم بی زحمت یک رفراندوم بگذارید حرف مردم را هم بشنوید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
0
4
دشمن ملت تویی
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
0
3
دوست دارم بدونم آیا مدیرمسئول یک روزنامه بودن باعث میشه کسی بتونه سخنران قبل خطبه های نماز جمعه بشه؟
عمادالدین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
0
3
شما کجای این قافیه قراردارین ک اظهارنظرمیکنین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۸
0
2
بابا این یه پست اجرایی بش بدید ببین میخواد چکار کنه فقط منتظر یکی حرف بزنه می پره تو حرفش
پاسخ ها
احمد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۹
نقش پاچه خوار سریال برره مال ایشونه!!!!!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین