کد خبر: ۶۲۹۲۰۵
تاریخ انتشار : ۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵
در یک پیچ تاریخی هستیم/ استکبار از ما وحشت دارد

علم‌الهدی: اگر با رهبری همراه نشویم، سقوط می‌کنیم/ مردم پیرو راه ولایت هستند

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: رهبر انقلاب با مدیریت حکیمانه و بصیرت‌آفرینی در مدت کوتاه جنس فتنه 88 را به مردم تفهیم کردند، در نتیجه بصیرت مردم، حماسه ۹دی آفریده شد به طوری که رهبری حماسه ۹دی را باطل السحر فتنه نامیدند.
آفتاب‌‌نیوز :

سید احمد علم الهدی پیش از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت 9 دی که در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: بعد 10 سال از فرارسیدن حماسه انقلابی در 9 دی ماه، نیازمند بازخوانی فتنه 88 هستیم تا برای عزیزانی که در این حماسه انقلابی 9 دی حضور نداشتند، مشخص شود 9 دی چه نقشی در برابر فتنه داشت.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، آمریکا و قدرت‌های استکبار با تمام قدرت در مقابل نظام ما موضع‌گیری کردند.

علم‌الهدی: اگر با رهبری همراه نشویم، سقوط می‌کنیم/ مردم پیرو راه ولایت هستند

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با اشاره به اینکه نقش آمریکا مهره‌چینی برای جریان‌های نفوذی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران بود، بیان کرد: خوشبختانه با انقلاب دوم و جریان تسخیر لانه جاسوسی، نقشه دشمن نقش بر آب شد. آمریکا قبل از فتنه 88، فتنه‌های بسیاری همچون کودتای نوژه، تهاجم به طبس و انواع دیگر تحریم‌های سیاسی را علیه کشور ما ترتیب داده است.

وی گفت: ماهیت تمام فتنه‌ها از نوع مزدورسازی در داخل یا خارج به وسیله افرادی همچون صدام ملعون بود،  در فتنه 88 جریان فتنه‌سازی و جنس آن کاملا متفاوت بود، در این فتنه، جریان موج‌سوار داخلی راه انداخته و بر آن موج، سوار شدند. اما مقام معظم رهبری با اندیشه پیامبرگونه خود جنس جدید فتنه دشمن را تشخیص دادند و در سخنرانی ۱۳ آبان ۸۷، یعنی ۶ماه قبل از اجرای فتنه به جریان‌های سیاسی سفارش کردند که در مسائل سیاسی در زمین دشمن بازی نکنند، زیرا چه ببرند چه ببازند، در هر صورت باختشان قطعی و به ضرر نظام و انقلاب تمام می‌شود. جنس این فتنه برای مردم ما سابقه نداشت، به همین علت تشخیص این فتنه و ماهیت آن برای مردم سنگین بود، ظاهر قضیه یک جریان داخلی و یک رقابت سیاسی از نارضایتی از انتخابات بود.

وی گفت: رهبر انقلاب با مدیریت حکیمانه و بصیرت‌آفرینی در مدت کوتاه جنس این فتنه را به مردم تفهیم کردند، در نتیجه بصیرت مردم حماسه ۹ دی آفریده شد؛ به طوری که رهبری حماسه ۹ دی را باطل‌السحر فتنه نامیدند. در فتنه ۸۸ دشمن با سوار شدن بر موج جریان داخلی که راه انداختند، مقاصد شوم شیطانی خود را بر مردم تحمیل کردند، اما با هدایت و هوشیاری رهبری و بصیرت مردم حماسه ۹ دی آفریده شد.

علم‌الهدی گفت: فتنه ۸۸ سرآغاز جنس جدید فتنه بود، در آبان ۹۸ هم شاهد فتنه‌ بودیم، جریان اقتصادی و غافلگیر کردن به علت گرانی بنزین، جریان موج‌سواری را برای دشمن باز کرد. کارگزاران و مسؤولان نظام توجه داشته باشند، اگر به مردم علاقمند هستند و به نظام معتقدند، نباید جریانی را برای موج‌سواری دشمنان ایجاد کنید.

علم‌الهدی با بیان اینکه هر زمان که مردم ما غافلگیر شوند و از تصمیم‌ها و تصویب‌ها آگاه نباشند، جریان موج‌سواری دشمن شکل می‌گیرد، اضافه کرد: اگر مسؤولان ما با شفافیت و صمیمت بیشتری با مردم برخورد کنند، تمام فتنه‌های دشمنان خنثی می‌شود. حماسه ۹ دی یک مثلث مقدس است که ضلع اول آن مدیریت حکیمانه و هوشمندانه رهبری است.

وی ضلع دوم این مثلث را بصیرت مردم و تشخیص سطح بینش آنها در شناخت دشمن برشمرد و تصریح کرد: مردم به خوبی دریافتند که فتنه‌گر،‌ جریان سیاسی چپ و راست در داخل کشور نیست.  ضلع سوم این مثلث پیوند خدایی و آسمانی میان امت و امامت است، این مثلث ملاک اصلی حماسه 9 دی و باطل‌السحر فتنه است. خوشبختانه وجود سه ضلع این مثلث و حاکمیت بر سرنوشت مردم و انقلاب از 10 سال گذشته تا به الان در کشور ما برقرار است.

وی گفت: ما به عنوان یک وسیله قطعی در جریان امروز انقلاب که 40 سال اول را پشت سر گذاشته باید طبق بیانیه گام دوم انقلاب به سمت قله حرکت کنیم، الان به میانه راه رسیده‌ایم و با وجود اینکه در یک پیچ تاریخی هستیم بخش بزرگی از راه را رفته‌ایم. زمانی که انقلاب ما به پیروزی رسید قدرت منطقه و نیروی توانمند در تسهیلات موشکی نبودیم و بیداری انقلاب بر‌ جهان اسلام مانند امروز نبود، اما اکنون به جایگاهی رسیده‌ایم که دنیای استکبار از قدرت ما وحشت دارد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه امروز با دو جریان همراه هستیم، اظهار کرد: جریان اول جریان خسته‌ای است که تا نیمه راه آمدند اما می‌خواهند به عقب برگردند، جریان دوم نیز از همان ابتدا به ولایت و نظام معتقد نبودند و منافع خود را در پایین کشیدن نظام جمهوری اسلامی می‌دانند.

وی با تأکید بر اینکه اکثریت مردم پیرو راه ولایت هستند، یادآور شد: در سوره مجادله آیه ۲۲، قرآن از اکثریت مردم یاد می‌کند که حزب‌الله هستند و سرنوشت آنها بهشت است. قرآن در آیه ۱۴ سوره مجادله نیز از اقلیتی به عنوان حزب شیطان یاد می‌کند؛ کسانی که با شیطان دست می‌دهند و عاقبتشان شکست و خسران است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی تأکید کرد: مقاومت به معنای سختی نیست، بلکه به معنای تکیه بر زانوی خود زدن است، با قدرت، توان، منابع، درآمد و نیروی انسانی باید اقتصاد مقاومتی را محقق کنیم، زیرا محتاج هیچکس نیستیم.

وی افزود: انتخابات مجلس نزدیک است، شما مردم با بصیرت باید کسانی را برای اتاق فکر و تصمیم‌گیری برای ملت انتخاب کنید که پیرو ولایت و نظام هستند.  رهبری جلودار حرکت به سمت قله هستند؛ اگر ما با ایشان همراه شدیم دستمان به دامن حضرت مهدی(عج) می‌رسد، اگر همراه نشویم سقوط می‌کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: قریب به ۳۰ سال است که امام این امت در بین ما نیستند، اما نیت و تصمیمات ایشان بر سرنوشت ما حاکم است، دلیل آن وجود رهبر فرزانه انقلاب پس از ایشان است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین