کد خبر: ۶۳۰۰۰۵
تاریخ انتشار : ۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵
حاج قاسم؛ طاقت نداشتی از جمع یاران لشکرت، لشکر ۴۱ ثارالله جدا باشی و حتی مرگ هم نتوانست تو را از رفقایت جدا کند. راز این عشق و دوستی تو و لشکر ۴۱ ثارالله در چیست؟ مبهوت و متحیر مانده‌ام.
آفتاب‌‌نیوز :

اکثر شهدایی که در گلزار شهدای کرمان آرمیده‌اند، همه از بچه‌های لشکر ۴۱ ثارالله هستند. الله اکبر؛ شما در شب‌های عملیات با هم چه پیمانی بستید که این‌گونه همدیگر را رها نمی‌کنید. چه عشق، وفا و عهدی شماها در شب های عملیات با هم داشته‌اید؟ لیلی و مجنون، شیرین و فرهاد در برابر عشق و دلدادگی شما حرفی برای گفتن ندارند.

اینجا گلزار شهدای کرمان است. خانه ابدی یک هزار شهید استان کرمان. خانه ابدی قاسم سلیمانی‌ها، بادپایی‌ها، یوسف الهی‌ها، مغفوری‌ها و ....

احمد گروهی مدیرکل بنیاد شهید استان کرمان در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: گلزار شهدای کرمان از اوایل جنگ تحمیلی یعنی از سال ۱۳۵۹ احداث شده و اکنون آرامگاه یک هزار شهید استان کرمان است.

وی از طرح بازسازی گلزار شهدای کرمان در چند سال قبل سخن به میان آورد و بیان کرد: در سال ۸۴ کل گلزار شهدا را نوسازی و بهسازی کردیم.

مدیرکل بنیاد شهید استان کرمان، شهید مغفوری، شهید میرحسینی، شهید یوسف‌الهی، شهید شیخ‌شعاعی، شهید زنده‌روح، شهید علی شفیعی، شهید محتشم و ... را از شهدای شاخص این گلزار دانست و گفت: اکثر فرماندهان دفاع مقدس در اینجا آرمیده‌اند.

گروهی تصریح کرد: از یک هزار شهید گلزار شهدای کرمان حدود ۱۷۰ شهید متعلق به سانحه هوایی سال ۱۳۸۱، حدود ۱۰ شهید مدافع حرم، حدود ۲۰۰ شهید مبارزه با مواد مخدر و مابقی شهدای دوران دفاع مقدس هستند.

مدیرکل بنیاد شهید استان کرمان با اشاره به موقعیت جغرافیایی گلزار شهدای کرمان و واقع شدن آن در جوار کوه‌های صاحب‌الزمان و جنگل قائم شهر کرمان اظهار کرد: گلزار شهدای کرمان شکیل‌ترین طرح گلزار شهدای در کل کشور شناخته شده است.

وی خاطرنشان کرد: اکثریت شهدای این گلزار، شهدای لشکر ۴۱ ثارالله و از یاران خود حاج قاسم سلیمانی هستند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x