کد خبر: ۶۳۰۲۲۵
تعداد نظرات: ۳۲ نظر
تاریخ انتشار : ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۵
رضایی، ترور سردار سلیمانی را سیاه‌ترین ترور تاریخ بشر توصیف کرد
محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام: اگر آمریکا بعد از پاسخ نظامی ما، دست به اقدامی بزند تل آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهیم کرد
آفتاب‌‌نیوز :

محسن رضایی در مراسم سوگواری که شامگاه یکشنبه به مناسبت شهادت سردار قاسم سلیمانی در مصلای تهران برگزار شد، اظهار کرد: قاسم سلیمانی نماد اقتدار جمهوری اسلامی و عزت اسلام و مسلمانان بود. او خواب را از تجاوزگران گرفته بود و در هر جبهه‌ای که حضور پیدا می‌کرد، اشغالگران لرزه به اندامشان می‌افتاد. هیچ رسانه و روزنامه پرتیراژ جهانی نبود که در چند سال گذشته عکس یا نام قاسم سلیمانی را در صفحه اول خود چاپ نکرده باشد.

وی ادامه داد: ایشان جزو استثناء قهرمانان ایران است که هم در دوران حیات و هم پس از شهادت قهرمان ملی شدند. اگر آمریکایی‌ها فکر می‌کردند که شهادت ایشان بیشتر از حیات ایشان به آنها ضربه می‌زند و شهادت ایشان تبدیل به یک انقلاب بزرگ در ایران می‌شود شاید هرگز جرات این کار را پیدا نمی کردند.

محسن رضایی: تل آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهیم کرد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به جرات اعلام می کنم که پس از امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، قاسم سلیمانی سومین قهرمان بین‌المللی ایران است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام انتقام ملت ایران و عراق و جبهه مقاومت از آمریکایی‌ها را بسیار سخت توصیف کرد و افزود: آقای ترامپ شما توییت زدید که به پنجاه و دو نقطه ایران حمله می‌کنید؟ فقط دو نکته را به شما اعلام می کنم. اولاً در مسئله انتقام از شما و سربازان تان جدی هستیم و به هیچ وجه کنار نمی‌رویم و تردید هم به خودمان راه نمی دهیم. مسئله برای ملت ایران جدی است. شما زده‌اید حالا باید بخورید. منشور سازمان ملل هم می‌گوید حق دفاع با ماست.

رضایی ادامه داد: به ملت عراق حمله کردید این ملت هم حق دارد از خودش دفاع کند. به مقاومت آسیب زدید آنان نیز حق دارند از خودشان دفاع کنند.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس ادامه داد: دوما، شما گفته‌اید اگر ایران انتقام بگیرد باز حمله می کنید؟ مطمئن باشید ایران حیفا و مراکز اسرائیل را به شکلی با خاک یکسان می کند که اسرائیل از صحنه روزگار محو شود.

محسن رضایی: تل آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهیم کرد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ترور سپهبد شهید قاسم سلیمانی را سیاه‌ترین ترور تاریخ بشر توصیف کرد و افزود: شما مهمان رسمی عراق که به دعوت نخست وزیر به این کشور سفر کرد و در فرودگاه مورد استقبال رسمی قرار گرفت را ترور کردید. سیاه تر از این ترور در دنیا وجود ندارد که یک مقام رسمی بنا بر دعوت رسمی یک دولت در نزدیکی فرودگاه ترور شود. به حق این کار را کردید؟ تمام حقوق بین الملل را زیر پا گذاشتی و سیاه‌ترین ترور را مرتکب شدید حالا هم داستان درست کرده اید. البته ما دست شما را باز خواهیم کرد. ما در آینده داستان شما را افشا می کنیم شما در منطقه دنبال چه چیزی هستید؟

رضایی ادامه داد: شما دنبال تجدید حیات داعش هستید. آقای بشار اسد با آقای قاسم سلیمانی صحبت کرده که ما اطلاعاتی داریم مبنی بر اینکه آمریکایی‌ها دوباره در حال تجدید حیات داعش هستند.

وی ادامه داد: حالا می‌گویید با ترور قاسم سلیمانی اقدام پیشگیرانه انجام دادید؟ ما دست شما را در روزهای آینده رو خواهیم کرد تا ملت‌های دیگر بدانند دنبال چه سیاهکاری و تبهکاری در منطقه هستید. خوشبختانه بدون این که ملت و دولت ایران دست به کار نظامی زودهنگام بزنند، انتقام کشی‌ها آغاز شده است. دو سه ساعت قبل مجلس انقلابی عراق اخراج آمریکایی‌ها را از سرزمین مقدس عراق تصویب کرد.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس در بخش دیگری از سخنانش گفت: شهادت قاسم سلیمانی یک بار دیگر انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مبارزه با تروریسم و جبهه مقاومت را احیاء کرد و از طرف دیگر پرده از چهره کریه و ضد بشری و شرارت آمیز آمریکا و اسرائیل برداشت. قاسم سلیمانی هم در چهره مقاومت و هم در جبهه مبارزه با تروریسم تبدیل به قهرمان ملی شد.

رضایی خاطرنشان کرد: شهادت قاسم سلیمانی به یک انقلاب بزرگ در ایران تبدیل شده است. هیچ شهر و روستایی نیست که در سوگ این برادر عزیز ناراحت نباشد، گریه نکند و با مشت‌های گره کرده آماده اعزام به جبهه ها نباشد. آقای ترامپ شما انقلاب بزرگی در ایران به وجود آورده اید.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: مردم دنیا بیش از ۵۰ سال است که می دانند اسرائیل به عنوان یک غده سرطانی در منطقه خاورمیانه و غرب آسیا کاشته شده است تا امنیت را از جهان اسلام بگیرد. اولین باری که شاخ اسرائیل شکسته شد در جنگ ۳۳ روزه بود. اسرائیل در این جنگ هر کاری انجام داد تا از مرز لبنان عبور کند اما نتوانست. قبل از لبنان حزب الله اسرائیل را از جنوب لبنان عقب زد.

وی ادامه داد جنگ ۳۳ روزه شکست اسرائیل بود که موجب شکسته شدن هیمنه این کشور در منطقه غرب آسیا شد. همه می گفتند این اتفاق اتفاق جدیدی است. اولین کشور اسلامی که توانست اسرائیل را از کشورش بیرون کند و اجازه بازگشت دوباره را ندهد، لبنان بود. لبنانی ها به عنوان معجزه جدید در برابر هیمنه اسرائیل و آمریکا قد بلند کردند.

وی افزود: تمام دنیا حتی اروپایی‌ها و مردم فرانسه و آلمان ناراحت هستند و یا در بهت به سر می برند. عده ای در خود آمریکا تظاهرات کردند. در برزیل و آمریکای جنوبی مردم بسیاری پیام داده اند که اگرچه نام «آمریکا» را یدک می کشیم ولی با آمریکای شمالی نیستیم یک وقت ما را نزنید. در حالی که ما قصد زدن مردم را نداریم.

رضایی تأکید کرد: ما دنبال انتقام خون قاسم سلیمانی، ابومهدی و هشت برادر شهیدمان هستیم که آن را از ژنرالهای آمریکایی خواهیم گرفت. حتی غیر مسلمانان نیز این جنایت برایشان قابل قبول نیست.

فرمانده سپاه در دوران دفاع مقدس سپس به تحلیل رفتار آمریکا از دو سال گذشته علیه ایران پرداخت و افزود: ترامپ حدود دو سال است درگیری با ایران را آغاز کرده است. اولین کاری که انجام داد درگیری سیاسی بین المللی را با ما رقم زد. آمد برجام را که به آن هم راضی نبودیم، پاره کرد. ترامپ درگیری سیاسی با ما را از اینجا شروع کرد حالا هم بیش از یک سال است که ما را به شدت تحریم کرد. درگیری اقتصادی را بعد از درگیری سیاسی آغاز کرد و بدین ترتیب میلیاردها دلار به ملت ایران ضرر رساند. اکنون هم قهرمان ملی ما را به شهادت رسانده است. چرا ملت ایران نباید لباس رزم به تن کند و دشمنان انسانیت و بشریت را از منطقه بیرون کنند؟ ما تا اخراج آمریکا از کل منطقه به صورت جدی در مبارزه و مقاومت خواهیم بود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: فرمانده جدید سپاه قدس، قاسم سلیمانی دیگری است که ابلاغ کرده است برنامه قدس ادامه خواهد داشت. برنامه قدس برنامه همه ملت ایران است. این برنامه تا این شرور را سر جایش بنشاند و تا دست از شرارتش علیه ملت ایران برندارد ادامه خواهد یافت. آقای ترامپ به چه مجوزی جلوی پیشرفت ایران را گرفتید و ما را تحریم کردید؟ اگر به این شرور اجازه داده شود گام به گام جلو می آید. عده ای مجددا دو هفته دیگر بلند نشوند و بگویند با این شرور مذاکره کنیم یا بخواهند مسائل فرعی را با او حل کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: می‌خواهیم راه قاسم سلیمانی را ادامه دهیم. آزادی خرمشهر و بعد آزادی ایران، عراق، لبنان و سوریه راهی بود که امام بزرگوار و مقام معظم رهبری ترسیم کردند و قاسم سلیمانی در نوک پیکان این راه بود اما این راه چیست؟ این راه امنیت واقعی و پایدار است. این امنیت متکی به مردم منطقه است.

فرمانده سپاه در دوران دفاع مقدس ادامه داد: در عراق کمک کردیم حشدالشعبی درست شد، در لبنان حزب الله درست شد و در سوریه جیش الوطن درست شد. ما نیامدیم رفتارهای استعماری را به عنوان امنیت به وجود بیاوریم.

وی با بیان اینکه در هر جا که وارد شدیم ارزانترین دفاع را درست کردیم، خاطر نشان کرد: امروز ارزان ترین ارتش دنیا، نیروهای مسلح ایران هستند. نیروهای مسلح ما کم خرج ترین نیرو های نظامی دنیا هستند. حزب الله لبنان که موثرترین قدرت دفاعی لبنان است در کنار ارتش این کشور با حداقل هزینه ها یک مجموعه نظامی مکمل ایجاد کرده‌اند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: جیش الوطنی در سوریه هم همینطور این مدل امنیتی مدلی است که قاسم سلیمانی پرچمدار آن بود. عزت، استقلال و مردمی بودن در این مدل است. این راهی است که جمهوری اسلامی در پیش دارد. با عناصر اصلی ناامنی در منطقه یعنی آمریکا و اسرائیل حتماً سرشاخ خواهیم شد.

رضایی در پایان خطاب به ملت گفت: ملت همه بدانند تا کنون قاطع و مدبرانه همانند دوران دفاع مقدس عمل کردیم. قهرمانی مظلوم اما با قدرت هستیم. در این حادثه هم، ما آغازگر درگیری نبودیم بلکه آمریکایی‌ها بودند. با منطق مقاومت و امنیت، تقاص و انتقام می‌گیریم البته انتقام و تقاص ما سخت و مدبرانه است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۳۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
75
55
چه ربطی به امریکا داره تل آویو؟! بزن ترامپ روبکش
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
ربط داره شديد هم ربط داره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
لایک داره حاج محسن
تمشکال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
100
34
از واکنش سردار رضایی افتخار می کنم باید در مقابل آنها ایستاد و همه حضور شیطانی امریکا برای اسراییل است و هدف سردار شهید ما نابودی اسراییل بود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
شتاب احساسي فايده اي ندارد.
1- ازخداوند بخواهيم بهترين شرايط را براي انتقام سخت پديد آورد
2- من کارشناس استراتژيک نيستم ولي فکرکنم بهترين زمان انتقام نزديک انتخابات آتي آمريکاست، تا ترامپ احمق در انتخابات شکست بخورد. زيرا اگربخواهد تلافي کند وارد جنگ محدودي ميشود که برخلاف وعده هايش ميباشد.
hamid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
69
33
خیلی ربط داره اتفاقا ترور سردارمان با نقشه یهودی های ..... هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
77
29
احسنت ... باید با قدرت ایستادگی و مقابله کرد وگرنه علیه ما شدیدتر میشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
66
35
یک کشور خارجی یکی از مقام های بلند پایه نظامی ما را شهید کرده باید تاوانش را پس بده
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
63
34
تهدید جواب تهدید.
خون در برابر خون
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
39
15
اسرائیل نقطه حساس آمریکاست
مگه غیرازاینه که اونا عزیزترین مارو کشتن
پس جوابش رو بایدعزیزترین فرد آمریکا پس بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
21
43
استخاره نکن آقای محسن رضایی اسرائیل را از صفحه روزگار محو کن فرصت خوبی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
48
13
مرگ بر امریکا
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
47
10
احسنت....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
48
12
همه می دانند که اسرائیل و امریکا یکی هستند . در واقع اسرائیل شروع کشور گشایی امریکا در منطقه بوده است . اسرائیل تمام منافع امریکاست . اسرائیل باید قاطعانه از صفحه روزگار محو شود . و این کار توسط ایران انجام می شود.
سردار رضایی با این تهدید تهدید دشمن را به خودشان منعکس و خنثی کرد . اطمینان داشته باشید بعد از پاسخ ایران امریکا جرات پاسخ گویی ندارد .
علی اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
28
7
تبدیل بحران و خسارت تلخ به فرصت
موثرترین پاسخ با توجه رای خروج آمریکا توسط پارلمان عراق و اجماع نسبی جهانی نقض حقوق بین الملل توسط امریکا و شرایط داخلی آمریکا ، کار روی خروج و محدود کردن آمریکا در منطقه و اجماع جهانی و منطقه ای است، بجای پاسخ و انتقام نقطه ای و محدود - محدود کردن آمریکا در منطقه باعث ثبات و موقعیتها و اقتصاد مطلوب تری میشود و امید است با تدبیر و کار روی مسائل حقوق بین الملل و اجماع جهانی و منطقه ای در راستای خروج و محدود کردن آمریکا در منطقه ، نتیجه خسارات بزرگی که رادیکال‌های آمریکا به مردم ایران و جهان و مردم امریکا تحمیل کردند بیشتر متوجه خودشان گردد
بهداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
41
12
بی صبرانه منتظر جواب دندان شکن ایران و نظام هستیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
38
7
برای انتقام بهترین گزینه ها:
1.رئیس ستاد مشترک و وزیر دفاع اسرائیل
2.فرماندهان نظامی آلمان،انگلیس و فرانسه در خاورمیانه
علی تهرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
5
45
آیا بعد از شهید شدن حمزه عموی پیامبر اسلام در جنگ احد بلافاصله پیامبر اسلام لشکر کشی کرد به سمت مکه ؟؟؟؟!!!!!آنزمان الله نمیتوانست به رسولش کمک کند؟بی شک میتوانست.ولی رسول خدا صبر کرد وحتی حرف از انتقام وصحبتی از قصاص نکرد.
پاسخ ها
ایرانی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
مرگ بر آمریکا
ناشناس
|
Romania
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
33
7
مراکز تفریحی و هتل های ترامپ و برجها و بانکهاش و شرکتهاش مورد تهدید قرار بگیرند البته با رسانه
که کسی سمت سر مایه گذاری سمت اونها نره
پاسخ ها
تکریم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
ببین اپل رو هم بزنید من اصلا از گوشی های آیفون خوشم نمی آد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
7
38
شما دور بعد کاندید شو با رای قاطع که پیروز شدی ایده هایت را عملی کن
مهدي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
0
30
اقاي رضايي اميدوارم مدل انتقام گرفتنتون مث عمليات كربلاي 4 نباشه فقط
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
19
1
هر یک ساعتی که از انتقام عملی بگذرد عاشقان آن سردار دلسردتر می شوند. راه پیمایی و تهدید کلامی خوب است اما کافی نیست. یه امریکایی مرد اونا با ترور چندین فرمانده ارشد انتقام گرفتند. پس ما به خاطر سردار عزیزمان باید امریکا را با خاک یکسان کنیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
1
16
لطفا احساساتی نشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
0
23
چرا فکر می کنید اگر این کار را بکنید دنیا ساکت مینشینه و نظاره می کنه؟ همین روسیه با اسرائیل توافق نامه امنیتی داره
منم منم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
0
20
خسته شدم از بس منم منم شنیدم .
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۸
5
1
سلام.
در جواب دوستی که مثال حضرت حمزه سیدالشهدا را زدند باید بگم. جناب حمزه در یک جنگ رو درو کشته شدند هر چند به طور ناجوانمردانه ولی در کلیت اینه که در جنگ به شهادت رسید. ولی آیا سردار در جنگ رو در رو به شهادت رسید؟این مقایسه اصلا صحیح نیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
1
1
چرا این شخص برای مردم جذاب نیست ؟
عاشق وطنم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
2
0
زنده باد سرداران غیورایران سپاه وارتش سرداربزرگ حاج محسن رضای شماراقسم میدهیم به خون پاک شهیدانمان اعلام جنگ کنیدمااماده ایم برای ثبتنام درخونخواهی وانتقام سخت ازدشمنانمان آماده ایم.اماده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
0
1
تو کجابودی تا حالا تو کجا بودی تا حالا
حقگو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
0
0
منم منم تا کی فقط یک با فقط یک با ر دیگه کاندید شو تا بفهمی که مردم تورا نمی خوان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین