کد خبر: ۶۳۰۲۶۶
تاریخ انتشار : ۱۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۴
در دور سوم رقابت های جام حذفی انگلیس، چلسی با درخشش در نیمه اول در نهایت با دو گل ناتینگهام فارست را مغلوب کرد، اما تلاش شاگردان ژوزه مورینیو مقابل میدلزبورو اثری نداشت و کار به بازی تکراری کشیده شد. لیورپول نیز با یک گل اورتون را مغلوب کرده و راهی دور بعدی شد.
آفتاب‌‌نیوز :

لیورپول در دور سوم حام حذفی انگلیس و در شبی که تقریبا تیم اصلی خود را نیمکت نشین کرده بود، در شب درخشش آدریان درون دروازه با یک گل اورتون را مغلوب کرده و راهی دور بعدی شد.

اورتون بازی را بهتر آغاز کرد و روی حرکت سیگوردسون در همان دقیقه ششم می توانست به گل برسد، اما ضربه کالورت لوین با عکس العمل فوق العاده آدریان دفع شد. دقایقی بعد این بار سیگوردسون فرصت خوبی را برای هولگیت فراهم کرد، اما ضربه این بازیکن با اختلاف کمی از کنار دروازه لیورپول به بیرون رفت.

صعود آسان چلسی در شب ناکامی تاتنهام/برتری لیورپول مقابل اورتون

در دقیقه 27 و روی ارسال تند و تیز وولکات ار سمت راست، اورتون فاصله ای تا زدن گل اول نداشت، اما ضربه ریچارلیسون باز هم با عکس العمل تماشایی آدریان همراه شد و دروازه لیورپول بسته ماند. در دقیقه 34 و روی ارسال زیبای اوریگی، لیورپول صاحب فرصت خوبی برای گلزنی شد اما مینامینو علیرغم تلاش فراوان موفق به ضربه زدن نشد. دقایقی بعد این بار کالورت لوین از پشت محوطه شانس خود را برای باز کردن دروازه لیورپول امتحان کرد، اما ضربه او با اختلاف کمی از کنار دروازه بیرون رفت.

در دقیقه 42 لیورپول فاصله چندانی تا زدن گل اول نداشت، اما تغییر جهت و ضربه زمینی و دقیق اوریگی از گوشه محوطه با واکنش زیبای پیکفورد همراه شد و نیمه نخست تماشایی با تساوی بدون گل خاتمه یافت.

اولین فرصت خطرناک نیمه دوم برای اورتون ایجاد شد، اما ضربه اشنایدرلین از بالای دروازه به بیرون رفت و خطر روی دروازه تافی ها رفع شد. لحظاتی بعد این لیورپول بود که فرصت گلزنی پیدا کرد، اما این بار ضربه محکم ویلیامز در اختیار جوردن پیکفورد، دروازه بان اورتون قرار گرفت. اما در دقیقه 70 لیورپول به گل رسید. روی پاس به عقب اوریگی، جونز پشت محوطه صاحب فرصت شد و با یک ضربه مواج و تماشایی موفق شد دروازه اورتون را باز کند.

در دقیقه 75 لیورپول می توانست به گل دوم دست یابد، اما ضربه زمینی چمبرلین بعد از نفوذ به داخل محوطه با مهار دروازه بان اورتون همراه شد. در دقیقه 79 و روی ریباند کرنر، اشنایدرلین موقعیت خوبی برای گلزنی داشت اما ضربه او به سوی آسمان رفت. در ادامه چمبرلین این بار از پشت محوطه اقدام به ضربه زدن کرد، اما پیفکورد کار دشواری برای مهار این ضربه نداشت تا در نهایت لیورپول با یک گل اورتون را مغلوب کند.

چلسی بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه ششم به گل اول دست یافت. روی پاس پدرو، کالوم هودسون اودوی در گوشه محوطه صاحب موقعیت شده و با تغییر جهت و یک ضربه زمینی گل اول تیمش را به ثمر رساند. در ادامه ناتینگهام فارست در صدد جبران برآمد و حتی در دقیقه 23 به یک پنالتی نیز دست یافت که البته داور بعد از بازبینی صحنه تصمیم خود را تغییر داد.

اما چلسی دوباره بازی را در دست گرفت و در دقیقه 34 به گل دوم هم دست یافت. هودسون اودوی دوباره از سمت راست به سمت دروازه حریف ضربه زد که اسمیت عکس العمل نشان داد و در ریباند، راس بارکلی دروازه خالی را باز کرد تا در نهایت چلسی با برتری 0-2 راهی رختکن شود.

در اوایل نیمه دوم کاروالیو می توانست دروازه چلسی را باز کرده و اختلاف را به حداقل برساند، اما ضربه او از راه دور با مهار کابایرو همراه شد. در دقیقه 61 بارکلی ارسال خطرناکی روی دروازه ناتینگهام انجام داد، اما ضربه سر هودسون اودوی با مهار اسمیت همراه شد. در دقیقه 72 و روی ارسال تماشایی هودسون اودوی، باتشوایی در دهانه دروازه صاحب موقعیت گلزنی شد، اما ضربه او در عین ناباوری به بیرون رفت. در ادامه اتفاق خاصی رخ نداد تا چلسی با همان دو گل ناتینگهام را مغلوب کند.

میدلزبورو بازی را بهتر آغاز کرد و بعد از طراحی یکی دو حمله در دقیقه 23 تا آستانه زدن گل اول پیش رفت، اما ضربه مک نیر ابتدا توسط گازانیکا مهار شد و روی ریباند آلدروایرد با دور کردن توپ از روی خط دروازه تاتنهام را نجات داد. در ادامه اتفاق خاصی روی دروازه ها رخ نداد و نیمه نخست با تساوی بدون گل به اتمام رسید. اما میدلزبورو نیمه دوم را توفانی آغاز کرد و در دقیقه 50 به گل رسید. روی پاس پشت مدافعان ساویل، اشلی فلچر با دروازه تاتنهام تک به تک شد و با یک ضربه دقیق موفق شد گل اول تیمش را به ثمر برساند.

بعد از دریافت گل تاتنهام سراپا حمله شد و در دقیقه 61 به گل تساوی دست یافت. روی ارسال دقیق سرژ اوریه از سمت راست، لوکاس مورا با جایگری مناسب و یک ضربه سر محکم گل تساوی را به ثمر رساند. در ادامه دو تیم تلاش زیادی برای زدن گل برتری داشتند، اما توپی از خط دروازه ها عبور نکرد تا بازی تکراری تکلیف تیم صعود کننده را معلوم کند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x