کد خبر: ۶۳۱۵۹۵
تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۱
مدارس برخی شهرستانهای کشور بخاطر برف و باران تعطیل شد.
آفتاب‌‌نیوز :

مدارس برخی شهرستانهای استان اردبیل در نوبت صبح تعطیل شد.

روز سه شنبه 24 دیماه 98 در شهر اردبیل و شهر سرعین فقط پیش دبستانی و ابتدایی و مدارس استثنایی و همچنین تمامی مقاطع تحصیلی مدارس روستایی شهرستان اردبیل و سرعین در هیر تمامی مقاطع تحصیلی و در مشکین شهر، ارشق و لاهرود پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه دوره اول و در خلخال پیش دبستانی، ابتدایی و مدارس استثنایی و در نمین و نیر پیش دبستانی و ابتدایی و در کوثر فقط مقطع پیش دبستانی در نوبت قبل از ظهر به علت بارش برف و برودت هوا تعطیل است. ضمنا در گرمی و انگوت پیش دبستانی و ابتدایی با یک ساعت تاخیر آغاز خواهند شد.

تعطیلی برخی مدارس در کردستان، اردبیل، زنجان و آذربایجان‌غربی

بارش برف برخی مدارس استان کردستان را تعطیل کرد

رشید قربانی از تعطیلی مدارس خبر داد و اظهار داشت: به‌دلیل بارش برف، لغزندگی معابر و برودت هوا مراکز پیش‌دبستانی، مدارس ابتدایی و متوسطه اول سطح شهر بیجار و تمام مدارس مقاطع روستایی این شهرستان در نوبت صبح فردا سه‌شنبه (24 دی‌ماه) تعطیل است.

وی افزود: مراکز پیش‌دبستانی، مدارس ابتدایی و متوسطه اول سطح شهرهای مریوان، کانیدینار و برده‌رشه در نوبت صبح و مراکز پیش‌دبستانی و تمام مدارس روستایی مریوان در نوبت بعد از ظهر فردا تعطیل است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان گفت: همچنین مراکز پیش‌دبستانی، مدارس ابتدایی و متوسطه اول سطح شهر و روستا در نوبت صبح تعطیل و امتحانات مدارس دوره متوسطه دوم و هنرستان‌ها هم با 2 ساعت تاخیر راس ساعت 10 صبح آغاز می‌شود.

قربانی تصریح کرد: در صورت تعطیلی مدارس سایر شهرستان‌های استان، این موضوع از طریق رسانه‌های معتبر به اطلاع عموم مردم کردستان رسانده می‌شود.

مدارس ۱۰ منطقه آموزش‌وپرورش آذربایجان‌غربی تعطیل است

بر اساس اطلاعیه روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان غربی مدارس نواحی یک و ۲ ارومیه، سلماس، تکاب، سردشت، خوی و نقده در مقطع ابتدایی اعم از شهری و روستایی در نوبت صبح روز سه شنبه تعطیل است.

در مناطق صومای برادوست، سیلوانا و انزل نیز تمامی مدارس تعطیل است اما امتحانات نهایی همچنان برگزار خواهد شد.

در چایپاره مدارس ابتدایی شهری و روستایی با یک ساعت تأخیر شروع می‌شود، و در «نازلو» نیز شروع مدارس در نوبت صبح با یک ساعت تأخیر همراه خواهد بود.

آذربایجان‌غربی طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد بارش برف بوده و شدت آن در نواحی مرکزی و شمالی استان بیشتر گزارش شده‌است.

اطلاعیه تعطیلی مدارس استان زنجان

طبق اعلام روابط عمومی آموزش و پرورش استان، طبق تصمیم کمیته تعطیلی مدارس استان زنجان، به دلیل بارش برف و برودت هوا و یخبندان، کلیه مقاطع تحصیلی مناطق افشار، بزینه رود، بخش مرکزی خدابنده، زنجانرود، سجاسرود و ماهنشان شیفت صبح روز سه شنبه 24دی ماه تعطیل می باشند.

فعالیت مدارس و مهدهای کودک ایلام فردا با تاخیر آغاز می شود

 ستاد مدیریت بحران استانداری ایلام اعلامکرد: در پی بارش برف، سرمای هوا و یخبندان صبحگاهی ساعت به کار مدارس و مهدهای کودک با تاخیر آغاز می شود.

سعیدکریمیان شامگاه دوشنبه اظهار داشت: با توجه به سرمای هوا توام با بارندگی در ساعات آغازین صبح فردا سه شنبه و بر اساس مصوبه ستاد مدیریت بحران استان، مهدهای کودک، پیش دبستانی ها و مدارس مقطع ابتدایی نوبت صبح شهرستان های ایلام، ایوان، ملکشاهی و بخش کارزان شهرستان سیروان با ۱،۵ ساعت تاخیر راس ساعت ۹ صبح شروع می شود. همچنین بنا بر همین مصوبه مادران شاغل می توانند ساعت ۹ صبح به ادارات متبوع مراجعه کنند و دستگاه ها نیز ملزم به همکاری لازم در خصوص صدور مرخصی ساعتی برای این دسته از ماداران هستند.

رانندگان از تردد غیرضروری خودداری کنند

فرمانده پلیس راه استان ایلام نیز گفت: رانندگان از تردد غیر ضروری در جاده های برف گیر و مسیرهای کوهستانی و گردنه ها اجتناب کنند.

سرهنگ رضا همتی زاده افزود: رانندگان در صورت عبور از گردنه ها، راه های کوهستانی و مناطق برف گیر مجهز به زنجیرچرخ و لاستیک عاج دار باشند. همچنین رانندگان از سلامت برف پاک کن، سیستم گرمایشی، داشتن ضدیخ و چراغ مه شکن خودرو خود اطمینان داشته باشند و نیز از توقف در گردنه ها و در حاشیه کوه ها به علت احتمال ریزش کوه خودداری کنند. حجم برف، مه و سرمای هوا در گردنه ها به تدریج بیشتر می شود و رانندگان با تجهیرات کامل به تردد در این راه های مواصلاتی اقدام کنند. گروه های راهداری و پلیس راه در تمام محورهای استان ایلام به ویژه جاده های برف گیر و گردنه ها مستقر هستند تا در صورت لزوم به یاری رانندگان گرفتار در برف و مه بشتابند.

وی گفت: تا این لحظه همه راه های برون شهری استان باز است و هیچ گونه حادثه ای دال بر تصادف، رانش، راه بندان و یا ترافیک در استان گزارش نشده است.

طبق پیش بینی کارشناسان هواشناسی این سامانه همراه با بارش باران در نقاط گرمسیر و برف و باران در مناطق سردسیر و کوهستانی است و تا اوایل صبح فردا از استان خارج می شود.

برخی مدارس خراسان جنوبی روز سه‌شنبه تعطیل است

مدارس چند شهرستان استان خراسان جنوبی روز سه‌شنبه ۲۴ دی ماه به علت برودت هوا و یخبندان تعطیل است.

مدیر اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: مدارس ابتدایی و مدارس و مراکز استثنایی شهرستان سربیشه و مدارس ابتدایی بخش زهان شهرستان زیرکوه فردا (سه‌شنبه) تعطیل شدند.

سید علی حسینی شامگاه دوشنبه افزود: مدارس عشایری روستاهای یخاب و چاه مسافر منطقه دستگردان شهرستان طبس هم به دلیل برودت هوا، یخبندان و لغزندگی معابر تعطیل است. تمامی مدارس ابتدایی، مدارس و مراکز استثنایی شهرستان قاینات به جز شهرهای آرین شهر و اسفدن به دلیل برودت هوا، یخبندان و لغزندگی معابر روز سه‌شنبه تعطیل است.مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق ضمن هماهنگی با فرماندار به عنوان رییس شورای آموزش و پرورش شهرستان خود اطلاعیه تعطیلی مدارس را تا قبل از ساعت ۵ صبح و در صورت ضرورت امشب به روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش اعلام کنند تا از طریق رسانه ملی و سایر رسانه‌های استان به دانش آموزان و اولیای آنان اطلاع رسانی به موقع صورت گیرد.

مدارس برخی مناطق خراسان جنوبی در سه روز گذشته به دلیل بارش برف و باران و لغزندگی معابر تعطیل بود.

مدارس استان همدان در نوبت صبح فردا سه‌شنبه تعطیل شد

به علت برودت هوا مدارس استان همدان در نوبت صبح فردا سه‌شنبه تعطیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان همدان، به علت بارش برف، برودت هوا و لغزندگی سطح معابر عمومی، مراکز پیش‌دبستانی و مدارس ابتدایی در نواحی ۱و۲ همدان، بهار و لالجین، کبودرآهنگ و گل‌تپه، رزن، در گزین و سرد رود، فامنین و قهاوند در نوبت صبح روز سه‌شنبه ۲۴ دی‌ماه ماه تعطیل اعلام شدند.

امتحانات دانشگاه ازاد همدان با یک ساعت تأخیر برگزار می‌شود

امتحانات دانشگاه ازاد اسلامی واحد همدان به علت بردت هوا در نوبت صبح سه شنبه با بک ساعت تأخیر برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان به دلیل بارش برف، برودت هوا و لغزندگی سطح معابر امتحانات نوبت صبح فردا سه شنبه ٢۴ دی ماه با یک ساعت تأخیر آغاز می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر، تسنیم، صداوسیما و ایرنا

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین