کد خبر: ۶۳۲۶۶۷
تاریخ انتشار : ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸
تعداد نظرات: ۲ نظر
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران گفت: بر اساس آخرین جلسه هوای پاک در استانداری تهران سه مجموعه آرادکوه، دام گستر و فاضلاب جنوب تهران کانون انتشار بوی نامطبوع پایتخت است.
آفتاب‌‌نیوز :

محمد تقی زاده، معاون عمرانی استانداری تهران، در حاشیه بهره برداری از سه طرح زیست محیطی شهرستان ری اظهار داشت: جلسه های متعددی با حضور همه دستگاه های مرتبط با بوی نامطبوع تهران برگزار و در نهایت عامل این بو؛ سه مجتمع پردازش پسماند آراد کوه، مجموعه دام گستر و فاضلاب شهری که در جنوب تهران وجود دارد شناسایی و تشخیص داده شد.

وی با اشاره به اینکه یک مجموعه دانشگاهی در این زمینه تحقیق می کند، افزود: هدف از تشکیل این مجموعه علمی بررسی سهم هر یک از این واحدها در انتشار بوی نامطبوع پایتخت است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ درصد آلاینده مربوط به وسایل نقلیه است، تاکید کرد: اقدام های موثری در راستای بهبود شرایط استان تهران از جمله توسعه فضای سبز، نوسازی ناوگان حمل ونقل در نظر گرفته شده است.

معاون عمرانی استاندار تهران پالایش صنایع مجاور استان تهران را از اقدامات مهم دانست و گفت: با توجه به اینکه در هفته هوای پاک قرار داریم امروز سه طرح با حفاظت محیط زیست و کاهش آلودگی هوا افتتاح خواهد شد.

وی در مورد افتتاح طرح پایش افزود: این سه طرح با نصب سامانه آنلاین از نظر استاندارد زیست محیطی شرایط را رصد و پایش کرده و کمک بزرگی در بهبود شرایط زیست محیطی می‌کند.

تقی زاده تصریح کرد: صنایع با رعایت اصول زیست محیطی برای کمک به اشتغال مردم و اقتصاد کشور می توانند در بافت مسکونی مستقر شوند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
0
2
آقای محمدتقی زاده ابرازکردند۶۰درصدبوی نامطبوع ازخودروهامیباشدایشان کناریک خودرویی که باگازکارمیکندبایستدویک خودروی بنزین سوزراهم امتحان کندببیندبوی کدامیک نامطبوع تراست حتما متوجه میشودخودرویی که باگازکارمیکندبوی نامطبوعش بیشتراست واین درحالیست که حدودسی وچندساله اعلام میکنندآلودگی هوای شهرتهران براثرکارکرداتوموبیل هامیباشددرحالیکه تقریبابیست سال است خودروهای تولیدداخل بیشترین تردد را درشهردارند ومدتیست درشهرهای دیگرهم اعلام آلودگی هوارا دارند تولیدکنندگان خودروها تولیداتشان را برابراستانداردمیدانندوشرکت تولیدبنزین هم تولیدبنزین وگازوئیل خودرا برابراستاندارمیدانند پس این مردم هستندکه دارند آلودگی ایجادمیکنند جالبترآنجاست که آلودگی خودروها درمناطق مشخص شده طرح ترافیک باپرداخت هزینه طرح تردد برطرف میشود بطورساده میشودبیان داشت که مردمی که خودشان آلودگی هواراباعث هستندباخریدطرح های روزانه که تبدیل شده است به خریدطرح های ماهانه وسالانه باپرداخت هزینه برطرف میشود پس پول حلال مشکلات است یعنی پول بدهی میتوانی واردطرح ممنوعه شوی عجب است که تولیدکنندگان سطح پایین بودن تولیدشان را گردن نمیگیرند وعجیبترآن است که به گردن مردم انداخته اند عجیبتر از عجیبش آنجاست که میگویندپول بدهیددیگرهیچ مشکلی نیست آقاجان تا درست ومردانه وبا تدبیر اندیشه نکنند دلسوزانه به فکرجامعه نباشند این مشکلات برطرف نخواهدشد ودراصلاح تولیدات تغییری صورت نگیرد همچنان آلودگی هوا وبوی نامطبوع ومضرات بعدیشان پابرجاخواهدبود البته اینگونه آلودگیهارا کشورهای دیگرهم داشتندهرچندبعضیشان فصلی بوده اما درنهایت برطرف کردند چون دلسوزانه خواستندکه برطرف شود پس درکشورمان هم میشود برطرف کردبشرطه ها وشروطه ها .
ناشناس
|
Oman
|
۰۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
0
0
تقریبا نصف جمعیت کشور بدلیل بیکاری و فقر در تهران و اطرافش مستقر شدند، این شهر توان پذیرش این حجم از نفوس را ندارد و آلودگی هوا و بو و ترافیک و کوههای زباله و نبود قبرستان و هزار مشکل دیگه روز بروز تشدید خواهد شد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین