کد خبر: ۶۳۳۰۱۴
تاریخ انتشار : ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷
رئیس جمهوری لبنان امروز (چهارشنبه) در نخستین جلسه کابینه دولت جدید از وزرا خواست اعتماد لبنانی‌ها را جلب کنند.
آفتاب‌‌نیوز :

به نقل از سایت النشره، میشل عون، رئیس جمهوری لبنان در ابتدای جلسه کابینه در کاخ بعبدا به وزرای جدید گفت: مأموریت شما دقیق است، شما باید اعتماد لبنانی‌ها را به دست آورید و برای تحقق اهداف مورد نظر آنها چه مطالبات حیاتی و چه اوضاع اقتصادی که در نتیجه انباشت مشکلات طی سالیان متمادی وخیم شده، تلاش کنید.

وی بر ضرورت تلاش برای مهار اوضاع اقتصادی، بازگرداندن اعتماد جامعه بین‌الملل به نهادهای لبنانی و جلب اطمینان لبنانی‌ها نسبت به آینده تأکید کرد و گفت: پیشتر طرح اقتصادی و اصلاحات مالی تدوین کردیم که دولت باید آن را اجرایی یا در صورت لزوم اصلاح کند.

نخستین نشست دولت جدید لبنان با حضور رئیس جمهور/میشل عون: باید اعتماد لبنانی‌ها را جلب کنید

عون خواستار برگزاری جلسات متوالی کابینه برای انجام دستورکارها و جبران توقف فعالیت‌ها طی هفته‌های گذشته شد.

همچنین حسان دیاب، نخست وزیر لبنان در آغاز این جلسه گفت: احساس می‌کنم که مرحله کنونی گنجایش عرض تبریکات را ندارد و چالش‌های بزرگی در انتظار ما قرار دارد. من می‌خواهم این جلسه، جلسه شروع باشد. آرزوهای لبنانی‌ها بر باد رفته و حق دارند که فریاد زده و خواستار توقف روند سراشیبی باشند. ما باید از میزان تأثیر فاجعه بکاهیم و عناوین مشکلات مشخص است.

وی تأکید کرد، تأمین ثبات کشور حائز اهمیت است و باید از طریق ایجاد چتر سیاسی و تفاوت قائل شدن میان تظاهرکنندگان و اغتشاش گران از ارتش و نیروهای امنیتی پشتیبانی کرد.

دیاب در ادامه بر اهمیت حفظ دموکراسی تأکید کرد و گفت، این دولت، دولت نجات ملی است و دولت گروه یا طرف خاصی نیست و ما باید متواضعانه با مردم رفتار کنیم و وزیر در جایگاه بالاتری از مردم قرار ندارد. وی ادامه داد: امیدوارم بتوانیم تصویری متفاوت از کار دولت ارائه دهیم. باید برای رسیدن به اهداف خود شبانه روز کار کنیم. ما یک دولت سیاسی نیستیم و باید عملکرد وزرای دولت استثنایی باشد.

در همین راستا، قاضی محمود مکیه، دبیرکل شورای وزیران لبنان در جریان قرائت تصمیمات نخستین جلسه کابینه به ریاست عون و با حضور دیاب گفت، کمیته تدوین بیانیه کابینه به ریاست دیاب و عضویت معاون نخست وزیر و وزرای دارایی، خارجه، دادگستری، اقتصاد، محیط زیست، توسعه اداری، رسانه، جوانان و ورزش، ارتباطات، صنعت و کار تشکیل شد.

وی افزود: این کمیته نخستین جلسه خود را روز جمعه برگزار می‌کند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین