کد خبر: ۶۳۴۶۶۷
تاریخ انتشار : ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۹
فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه پیشرفت پلیس برای مردم دلگرم کننده است، موفقیت پلیس آگاهی را در گرو به کارگیری نیروهای متخصص، کارآمد، تجهیزات هوشمند و تکمیل بانک های اطلاعاتی دانست.
آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در بازدید از مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی ناجا اظهار داشت: بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و ارواح پاک و طیبه شهدای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، شهیدان عرصه نظم و امنیت درود و رحمت می فرستیم و یاد و خاطره شهدای جبهه مقاومت، سردار سرافراز سپاه اسلام و انقلاب سپهبد حاج قاسم سلیمانی، مجاهد شهید ابومهدی المهندس و همراهانشان را گرامی می داریم.

فرمانده ناجا: پیشرفت پلیس برای مردم دلگرم کننده است

وی افزود: فرا رسیدن ایام الله فجر را گرامی می داریم و خداوند را شاکریم که چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را شاهدیم و ان شاء الله در گام دوم انقلاب بتوانیم با برنامه ریزی منسجم، تحقق تدابیر مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب را با شتاب و سرعت بیشتری تحقق بخشیم.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: بر مبنای فرمایش بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی؛ "پیروزی انقلاب اسلامی لطف و عنایت الهی بود"، باید بگویم به واقع پیروزی انقلاب اسلامی چیزی جز الطاف الهی نبود و واقعا باید خداوند منان را شاکر باشیم که در این مقطع زمانی در کشور اسلامی در حال زندگی و خدمت هستیم.

این مقام عالی انتظامی کشور اضافه کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی، خون شهدا و رهنمودهای داهیانه مقام معظم رهبری آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی)، علیرغم دشمنی و توطئه های استکبار در تحمیل فشارهای اقتصادی و ... شاهد پیشرفت روزافزون ایران اسلامی هستیم و روی پای خودمان ایستاده ایم.

وی با بیان اینکه جنگ تحمیلی بر ایران اسلامی و دوران دفاع مقدس و ... دستاوردهای بسیاری برای کشور عزیزمان داشت، ادامه داد: دشمن به زعم خود با تحمیل فشارهای اقتصادی و تحریم ها، قصد داشت ما را تسلیم کند در حالی که امروز شاهدیم کشور با تکیه بر ظرفیت های ملی و جوانانی توانمند و متخصص در حال پیشرفت و ترقی است و در بسیاری از عرصه ها خودکفا شده ایم.

سردار اشتری با بیان اینکه تمام قد از منافع و ارزش های انقلاب اسلامی دفاع می کنیم، خاطر نشان کرد: بحمداله تحت رهبری حضرت آیت الله العظمی، امام خامنه ای (مدظله العالی) و با وجود مردمی بصیر و در همه حال پشتیبان نظام و انقلاب، در مقابل استکبار جهانی پیروز هستیم و ان شاء الله گام دوم چهل سالگی انقلاب اسلامی را مصمم‌تر، با نشاط تر، با برنامه تر و ... بر می داریم و روز به روز شاهد شکوفایی و پیشرفت ایران اسلامی خواهیم بود.

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود با طرح این سوال که نقش نیروی انتظامی در ۴۰ سال از عمر انقلاب اسلامی چه بوده و در گام دوم انقلاب چیست؟ افزود: اگر پلیس قبل از انقلاب و پس از آن را در نظر بگیریم و مقایسه کنیم باید بگویم پلیس در دوران طاغوت در خدمت طاغوتیان و سران ظلم بود، اما امروز سراسر نیروهای پلیس در خدمت مردم و امنیت کشور هستند.

وی افزود: بحمداله طی عمر با برکت انقلاب اسلامی شاهد رشد، شکوفایی و پیشرفت روزافزون پلیس هستیم و تحولی که در شاکله و ساختار پلیس طی این سال ها ایجاد شد به هیچ وجه قابل قیاس با گذشته نیست و امروز مردم به پلیس اعتماد دارند و نیروی انتظامی امین مردم است.

وی خاطر نشان کرد: امروز سبزپوشان نیروی انتظامی دلسوز و همدل مردم هستند و برای تامین نظم و امنیت و آرامش مردم تا پای جان پیش می‌روند و تقدیم ۱۳ هزار شهید و بیش از ۲۰ هزار جانباز موید این ادعا است.

اشتری با بیان اینکه اگر روند رشد مجموعه عظیم نیروی انتظامی را بررسی کنیم درمی‌یابیم که این سازمان خدمتگزار همواره در حال ترقی و ارتقاء است، خاطر نشان کرد: تحقق پلیس در تراز انقلاب اسلامی هدف‌گذاری پیش روی ما است و بنا داریم با برنامه ریزی و تمرکز این هدف مهم را محقق سازیم.

فرمانده نیروی انتظامی بار دیگر با گرامی داشت یاد و خاطره سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی یادآور شد: این سردار سرافراز و پرافتخار انقلاب اسلامی ۴۰ سال به این نظام و مردم خدمت کرد و هدفی جز امنیت مردم نداشت؛ سراسر عمر بابرکت این شهید پرافتخار تلاش برای امنیت مردم، حفظ ارزش ها و آرمان های نظام مقدس اسلامی بود و در سال های اخیر هم ایشان با جبهه مقاومت همکاری داشتند و برای امنیت مردم منطقه تلاش ها و خدمت های شایان ذکری انجام دادند.

وی با اشاره به ولایت‌مداری و اخلاص سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، ادامه داد: علاوه بر این دو ویژگی بارز سردار سلیمانی، ایشان بسیار مردمی بودند و هم و غم سردار سلیمانی؛ آرامش و امنیت مردم بود؛ پس از شهادت این مرد بزرگ و پرافتخار انقلاب شاهد اندوه مردم سوریه و عراق بودیم؛ چرا که آنها حاج قاسم سلیمانی را ناجی خودشان می‌دانستند و زمانی که حلب در محاصره کامل گروه‌های تکفیری و داعش بود، "حاج قاسم" در کنار رزمندگان خط مقاومت توانست محاصره را بشکند و مردم حلب رشادت‌های وی را فراموش نمی‌کنند.

"حاج قاسم" ثمره انقلاب اسلامی است

سردار اشتری با تاکید بر اینکه مردم سوریه و عراق "حاج قاسم" و رزمندگان جبهه مقاومت را، پشتوانه ای محکم و قوی برای خود می دانستند، اشاره کرد: رویش و وجود "حاج قاسم سلیمانی" نتیجه و ثمره انقلاب اسلامی است؛ انقلاب ما برای ما آزادی، امنیت و آرامش به ارمغان آورد و ثمره انقلاب شکوهمند اسلامی چیزی جز استقلال، خودکفایی و امنیت نبود.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه انسان هایی چون "حاج قاسم سلیمانی" باید الگوی همه خدمتگزاران نظام اسلامی باشند، تاکید کرد: امروز نیروهای پلیس نیز افتخار می کنند که سرباز ولایت و خادم مردم هستند و فرصت خدمتگزاری را قدر می دانند.

وی افزود: بر مبنای نظرسنجی و افکارسنجی های برون سازمانی اعتماد مردم به پلیس افزایش یافته و این روند صعودی رضایت مندی مردم از عملکرد پلیس طی سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است؛ به گونه ای که امروز نیروی انتظامی از سازمان های پیشرو در کسب رضایت و اعتماد مردمی است؛ بنابراین باید به این اعتماد به عنوان یک فرصت بنگریم و آن را قدر بدانیم.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی ویژه از زحمات و اقدامات سردار حسن خانی - رئیس پلیس آگاهی ناجا، خاطر نشان کرد: مبرهن است که به همت مدیران این پلیس، اقدامات قابل توجه و خوبی صورت گرفته است و باید همین روند به جد تداوم داشته باشد.

وی با قدردانی از زحمات سرهنگ کیوان جدیدفر - رئیس مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی ناجا، گفت: در این مجموعه نیز اقدامات فنی، تخصصی و خوبی صورت گرفته و کشف علمی جرم که رویکرد جدی مسئولان این مرکز است باید همواره مورد توجه قرار گیرد.

سردار اشتری تاکید کرد: پلیس آگاهی ناجا هر چقدر از منظر به کارگیری نیروهای متخصص و کارآمد، تزریق تجهیزات به روز و نوین و ... تقویت شود، نتیجه آن در احساس امنیت و آرامش مردم مشهود خواهد بود.

وی اضافه کرد: موفقیت پلیس آگاهی در گرو به کارگیری نیروهای متخصص و کارآمد است، از طرفی باید از تجهیزات هوشمند، روزآمد و نوین در راستای کشف علمی جرایم بهره برد.

سردار اشتری با بیان اینکه نیروی انتظامی جزو سازمان های پیشرو در ارتباط و تعامل با مردم است، تصریح کرد: پلیس آگاهی یکی از رده های تخصصی نیروی انتظامی است که مراجعات مردمی بسیاری دارد، بنابراین هر چقدر این پلیس تقویت و تجهیز شود از نتایج آن مردم بیشتر منتفع می شوند.

وی با بیان اینکه "متخصص پروری" نیاز امروز پلیس آگاهی است، تاکید کرد: نیروی انسانی بهترین و بالاترین سرمایه ما است، بنابراین باید ضمن تلاش برای صیانت از این سرمایه گرانقدر، به تربیت و آموزش نیروهای متخصص و مجرب اهتمام و توجه کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه ما پیشرفت های خوبی را در پلیس آگاهی شاهدیم، بر ضرورت تدوین برنامه پنج ساله پیشرفت و ارتقاء پلیس آگاهی حول سه محور ضروری تاکید کرد و گفت: نیروی انسانی آموزش دیده و متخصص، تزریق تجهیزات روزآمد و نوین و استفاده از ظرفیت های درون و برون سازمانی برای تکمیل و تجمیع بانک های اطلاعاتی محورهای اساسی این برنامه پنج ساله است.

وی افزود: ارتقاء و تقویت پلیس آگاهی در دستور کار و به عنوان یک راهبرد جدی دنبال می شود و تمام این اقدامات با این محور و هدف صورت می گیرد مردم نتایج زحمات نیروهای این پلیس را به واقع لمس و احساس کنند؛ بخشی از ماموریت های پلیس آگاهی مبارزه با مجرمان و سارقان است، زمانی که جرمی اتفاق می افتد و مجرم بلافاصله دستگیر و تحویل مراجع قضائی می شود و یا اموالی از مردم به سرقت می رود، سارق دستگیر می شود و اموال به مال باخته مسترد می شود؛ یعنی مردم نتایج زحمات شما را عینا احساس و لمس می کنند.

این مقام عالی انتظامی کشور با تاکید بر لزوم استرداد اموال مسروقه به مال باختگان خاطر نشان کرد: تاکید دارم زحمات نیروهای این پلیس باید برای مردم مشهود باشد؛ استرداد اموال مسروقه به مال باختگان در کوتاه ترین بازه زمانی یکی از راهکارهای تحقق لمس زحمات پلیس برای مردم است.

سردار اشتری با بیان اینکه هوشمندسازی پلیس را تا پایان سال ۱۴۰۰ به جد دنبال می کنیم، بیان کرد: در موضوع هوشمندسازی پلیس گام‌هایی برداشته شده است اما تا رسیدن به نقطه ایده آل و مطلوب فاصله داریم و همه با هم باید برای تحقق این مهم در نیروی انتظامی تلاش کنیم.

وی افزود: هر چند هوشمندسازی پلیس یکی از برنامه های اولویت دار ما است اما معتقدیم که برخی پلیس ها و رده های تخصصی از جمله پلیس آگاهی باید در این حوزه پیشتاز و پیشگام باشند.

سردار اشتری با اشاره به امکانات و تجهیزات تخصصی و فنی موجود در پلیس آگاهی ناجا یادآور شد: تجهیزات علمی، تخصصی و فنی خوبی در اختیار این پلیس و همچنین مرکز تشخیص هویت آگاهی ناجا است، اما معتقدم با تعامل با پلیس سایر کشورها و بررسی دستاوردهای آنان در حوزه پلیسی، می توان ظرفیت سازی کرد، به گونه ای که طی این تعاملات می توان به تولید علم، تجهیزات، بومی سازی و خودکفایی در حوزه نیازمندی ها رسید.

وی با بیان اینکه پیشرفت پلیس برای مردم دلگرم کننده است، خاطر نشان کرد: نباید از تحولات روز دنیا عقب بمانیم و لازم است از فرصت ها برای ایجاد ظرفیت های درون سازمانی استفاده کنیم؛ تجمیع و تکمیل بانک های اطلاعاتی یکی از راهکارهای ظرفیت سازی برای دستیابی به موفقیت های روزافزون است.

سردار اشتری با بیان اینکه نیروی انتظامی یک مجموعه عظیم، پرکار و خدمتگزار است، یادآور شد: هیچ بن بستی پیش روی نیروی انتظامی و ماموریت هایش نیست و ان شاء الله با مطالبه گری هایی که در حوزه تخصیص اعتبارات و تجهیزات داریم بتوانیم ماموریت ها را بیش از پیش با سرعت و دقت بیشتری انجام دهیم.

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بنده و هیئت رئیسه ناجا به جد دغدغه بهبود وضعیت معیشتی کارکنان را داریم، افزود: ان شاء الله نهضت تامین مسکن کارکنان را طی یک برنامه مدون پنج ساله عملیاتی و اجرایی می کنیم، چرا که معتقدیم در سبد معیشتی کارکنان؛ "مسکن" مهم ترین نیاز است.

وی در پایان ضمن قدردانی از زحمات رئیس پلیس آگاهی ناجا و سایر نیروهای این پلیس در راستای توسعه نظم و امنیت کشور، گفت: خداوند را برای داشتن فرصت خدمتگزاری به مردم در همه حال شاکر باشیم و خدمت به مردم و نظام را فرصت و غنیمتی گران بها بشماریم و از آن بهره ببریم.

گفتنی است، سردار حسین اشتری صبح امروز با حضور در مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی ناجا، از بخش های مختلف این مرکز بازدید و برخی سامانه های نوین را افتتاح کرد.

پیش از سخنان فرمانده ناجا، سردار حسن خانی - رئیس پلیس آگاهی ناجا گزارشی از روند اقدامات انجام شده ارائه کرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین