کد خبر: ۶۳۴۷۸۳
تاریخ انتشار : ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه با تشریح برخی جزئیات و شاخص های اساسی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ گفت: سهم درآمدهای نفتی در بودجه سال آینده حدود ۱۰ درصد بوده و همچنین قیمت هر بشکه نفت ۵۰ دلار تعیین شده است.
آفتاب‌‌نیوز :

محمدباقر نوبخت روز دوشنبه  اظهار داشت: قیمت هر بشکه نفت صادراتی هم اینک حدود ۶۴ دلار است.

وی تصریح کرد: همچنین میزان صادرات نفتی در لایحه بودجه ۹۹ روزانه یک میلیون بشکه پیش بینی شده است.

نوبخت: بودجه ۹۹ بر اساس نفت ۵۰ دلار بسته شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه نظر کمیسیون تلفیق بودجه و مجلس نیز بر همین امر استوار است، گفت: همچنین سهم درآمدهای مالیاتی در بودجه آینده ۱۷۵ هزار میلیارد تومان لحاظ شده است.

نوبخت تاکید کرد: با توجه به تحقق سهم ۱۴۰ هزار میلیارد تومانی مالیات در بودجه امسال، پیش بینی دولت این است که این مهم در بودجه سال آینده نیز محقق می شود.

تخصیص ۴۴ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی

وی همچنین با بیان اینکه سال آینده، کشور برای سومین سال متوالی تحت تحریم‌های ظالمانه و با شدت بیشتر این تحریم‌ها قرار می‌گیرد، گفت: بر خلاف پیش بینی و طراحی دشمن کشور به خوبی از این شرایط بحرانی عبور کرده است.

نوبخت یادآور شد: در ۱۰ ماه گذشته بیش از ۴۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه برای شتاب بخشی به پروژه های عمرانی در کشور تخصیص یافته و حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان بر اساس گزارش مکتوب خزانه نیز نقدینگی پرداخت شده است.

وی یادآور شد: این میزان پرداختی بیش از ۱۱۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

نوبخت با بیان اینکه در زمینه پرداخت هزینه های جاری و پرداخت حقوق کارکنان دولت در بودجه امسال با وجود همه فشارها و تحریم ها مشکلی ایجاد نشده است، گفت: در ۱۰ ماهه امسال میزان پرداختی حقوق کارکنان دولت و صندوق های بازنشستگی نیز به ترتیب ۳۴ و ۱۳۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ افزایش یافته است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور همچنین تصریح کرد که سیاست دولت برای پرداخت کمک معیشتی و یارانه نقدی همچنان با همین روند فعلی ادامه می یابد.

نوبخت با اشاره به سیاست های ابلاغی رهبری برای اصلاح ساختار بودجه نیز گفت: این مهم در چهار محور، ۱۰ بسته و ۶۵ پروژه آماده و برای اصلاح و تصویب تقدیم شورای عالی هماهنگی اقتصادی شده است.شورای عالی هماهنگی اقتصادی نیز طرح اصلاح ساختار بودجه ای کشور را در ۱۵ پروژه تدوین کرده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین