کد خبر: ۶۳۵۰۱۸
تاریخ انتشار : ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۷
پیش‌ثبت‌نام سفر نوروزی عتبات از فردا آغاز می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش روابط عمومی سازمان حج و زیارت، در اطلاعیه معاونت امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت درباره پیش‌ثبت‌نام عتبات نوروزی آمده است:

متقاضیانی که مایل به تشرف در دوره ۲۴ اسفندماه ۹۸ تا ۳۰ فروردین‌ماه ۹۹ هستند، با تکمیل فرم ثبت‌نام از طریق سایت (http://atabat.haj.ir) می‌توانند اقدام کنند.

آغاز پیش‌ ثبت‌نام عتبات نوروزی از فردا

شروع پیش‌ثبت‌نام از ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه ۱۶ بهمن‌ماه ۹۸ تا ساعت ۱۶ روز جمعه ۲۵ بهمن‌ماه ۹۸ خواهد بود.

زمان اعلام نتایج قرعه‌کشی متعاقباً اعلام می‌شود و نتایج آن روی سایت پیش ثبت‌نام (http://atabat.haj.ir) قرار می‌گیرد.

متقاضیان می‌توانند به یکی از دو روش زیر برای پیش‌ثبت‌نام عتبات عالیات اقدام کنند:

الف- پیش‌ثبت نام گروهی، از ۱ تا ۱۰ نفره (ثبت نام در این روش حداقل ۱ نفر و حداکثر تا ۱۰ نفر است.)
ب- پیش‌ثبت‌نام گروهی، فقط ۳۵ نفره (ثبت‌نام در این روش باید حتماً ۳۵ نفر کامل باشد.)

افرادی که به ثبت نام ۳۵ نفره مبادرت می‌کنند، درصورتی‌که تعدادی از آن‌ها منصرف یا از گروه خارج شوند (گروه جدید تشکیل دهند) و تعداد نفرات گروه به کمتر از ۲۵ نفر تقلیل یابد، گروه قبلی حذف خواهد شد و در قرعه‌کشی شرکت داده نخواهد شد.

فقط ۱۵ درصد ظرفیت مختص اعزام‌های گروهی (گروه‌های ۳۵ نفره) است، لذا پیشنهاد می‌شود برای آن‌که از امکان بیشتری برای تشرف بهره‌مند شوید، در گروه‌های حداکثر تا ۷ نفره ثبت نام کنید.

تذکرات مهم

۱- هر گروه از یک سرگروه و افراد زیرگروه (همراهان) تشکیل می‌شود که لازم است مشخصات کامل سرگروه و اطلاعات اولیه همراهان (کد ملی، نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد) به صورت صحیح در فرم پیش‌ثبت‌نام سایت درج شود.

۲- هر نفر فقط یک بار و در یک گروه می‌تواند (به عنوان سرگروه یا همراه) پیش‌ثبت‌نام کند و چنان‌چه به هر دلیلی هر یک از افراد پیش‌ثبت‌نام‌شده (سرگروه یا همراهان) پس از ثبت نام و دریافت کد رهگیری، خواستار ثبت نام با گروه جدید یا جابه‌جایی اسامی گروه خود باشد می‌تواند نسبت به ثبت نام دوباره اقدام و کد رهگیری جدید دریافت کند که در این صورت اطلاعات ثبت نامی در گروه قبلی حذف خواهد شد.

۳- کدملی و مشخصات کلی متقاضیان تشرف با اطلاعات سازمان ثبت احوال تطبیق داده خواهد شد و در صورت مغایرت، اطلاعات موجود در پایگاه ثبت‌احوال کشور مبنای عمل خواهد بود، لذا در ثبت کد ملی دقت مضاعف به عمل آورید.

۴- تاریخ تولد افراد باید به صورت کامل روز، ماه و سال (به صورت چهار رقمی) در فرم درج شود.

۵- کد ملی همه افراد ده رقمی بوده و باید کلیه ارقام (صفرهای سمت چپ) آن به طور کامل در فرم ثبت شود.

۶- پس از تکمیل فرم و ثبت آن، اطلاعات دریافتی برای کنترل نمایش داده می‌شود، اطلاعات نمایش داده‌شده را به دقت کنترل و در صورت صحت، گزینه تأیید را انتخاب و نسبت به قطعی کردن پیش‌ثبت‌نام خود اقدام کنید. چنان‌چه اطلاعات نمایش داده‌شده صحیح نیست با انتخاب گزینه بازگشت و اصلاح دوباره نسبت به رفع مغایرت‌ها اقدام کنید.

۷- پس از قطعی کردن پیش ثبت‌نام، سیستم یک شماره رهگیری به گروه تخصیص می‌دهد، این شماره را یادداشت کرده و برای پیگیری‌های بعدی نزد خود نگهداری کنید.

۸- با توجه به اعلام اسامی افراد پذیرفته شده برای ثبت‌نام در کاروان‌ها از طریق سیستم ارسال پیام کوتاه، ثبت شماره تلفن همراه سرگروه (یا یکی از نزدیکان وی) در فرم پیش‌ثبت‌نام الزامی است.

۹- در صورتی‌که تعداد افراد پیش‌ثبت‌نام‌شده از ظرفیت اعزام در ماه‌های اعلام شده در استان‌های مختلف بیشتر باشد، اولویت تشرف گروه‌ها براساس قرعه‌ تعیین و از طریق همین سایت به آن‌ها اعلام می‌شود.

۱۰- قرعه‌کشی و اعزام افراد پذیرفته‌شده از استان محل سکونت سرگروه (قید شده در سیستم) صورت خواهد گرفت. لذا، استان و شهر محل سکونت را با دقت از فهرست مربوطه انتخاب کنید.

۱۱- پس از اتمام مهلت پیش‌ثبت نام (جمعه ۲۵ بهمن‌ماه) امکان تغییر نام و مشخصات افراد ثبت نام‌شده میسر نیست.

۱۲- داشتن گذرنامه با اعتبار حداقل ۶ ماه تا تاریخ اعزام ضروری است.

۱۳- فقط افراد پذیرفته‌شده در قرعه‌کشی دارای اولویت اعزام بوده و انتقال یا جایگزینی میسر نیست.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین