کد خبر: ۶۳۵۳۳۲
تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۵
زدن پادگان آمریکا در عراق نشان‌دهنده اقتدار نظام است
رئیس قوه قضائیه گفت: ادامه اقدامات استکبار ستیزی در کشورهای منطقه از جمله یمن و سوریه پس از شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی، بیانگر این است که مقابله با استکبار متوقف نشده است.
آفتاب‌‌نیوز :

حجت الااسلام سید ابراهیم رئیسی عصر پنجشنبه در نشست شورای اداری استان بوشهر افزود: تصور کشورهای استکبار براین بود که اقدام ترور سردار سلیمانی ما را متوقف می کند درحالی که زدن پادگان آمریکا در عراق نشان دهنده اقتدار و قدرت نظام جمهوری اسلامی است.

وی بااشاره به اینکه در این مدت سوری ها کارهای جدی انجام دادند که نیاز به تحلیل ندارد و در جلو چشم است، یادآورشد: با ترور و اقدامات تخریبی و موانع ایجاد کردن استکبار ستیزی در منطقه متوقف نمی شود واین حرکت پرخروش در حال پیشرفت است. زدن پادگان آمریکا در عراق قبل از اینکه چه تعداد تلفات داشته باشد پیام اقتداری بود که ما می توانیم و جرات و توانمندی نظام جمهوری اسلامی را به رخ استکبار کشید.

رئیسی:  این انتخابات باید دشمن‌شکن باشد/ دستگاه قضا اجازه نمی‌دهد کسی در کشور قانون‌شکنی کند

وی اضافه کرد: دشمن با تحمیل جنگ هشت ساله و راه اندازی جریان منافقان تلاش کرد نظام اسلامی مبتنی بر دین برای اداره جامعه در ایران اسلامی تاسیس و تشکیل نشود.

رئیسی افزود: در دوره دوم نیز که تثبیت انقلاب بود برناکارآمدی نظام دمیدند که نظام مبتنی بر رای مردم امکان ندارد پا بگیرد این درحالی است که در دوره تاسیس و تثبیت کارآمدی و پاسخگویی نظام دینی به نیازهای انسان امروزی ثابت شد.

وی گفت: استکبار در دوره سوم انقلاب نیز تلاش کرد تا پیام انقلاب به دیگر ملت‌ها نرسد و با تکیه بر امپراتوری رسانه ای و ایجاد محدودیت‌های مختلف و حصرها مانع از استقلال کشور در ابعاد مختلف شود.

وی با اشاره به ناکامی دشمن در این دسیسه نیز گفت: هم اینک پیام و اهداف انقلاب توسعه یافته و حق خواهی وآزادی خواهی در تمام منطقه اتفاق افتاده است.

رئیس قوه قضائیه افزود: ایران اسلامی نه تنها در جغرافیای داخلی بلکه در منطقه موثر و تاثیر گذار بوده طوریکه هم منطقه به سمت استقلال و مقابله با ظلم و استکبار ستیزی پیش رود.

وی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب دهه چهار را دهه عدالت و پیشرفت نامگذاری کرده است گفت: پیشرفت به معنای مصرف محصولات پیشرفته نیست بلکه به بالا رفتن توان تولید کشور است.

رئیسی ادامه داد: آنچه کشور را پیشرفته می کند توانمند شدن در حوزه تولید، بومی شدن دانش و استفاده از تکنولوژی داخلی است این درحالی است که برخی تصور می کنند کشورهای استکباری به ما اجازه پیشرفت می دهند و این دانش را در اختیار ما میگذارند.

وی گفت: جمهوری اسلامی هرجا پیشرفت کرده است از جمله در صنایع دفاعی، دانش هسته ای، نانو و پزشکی با تکیه بر توان داخلی بوده است. اگر در زمینه تولید، اشتغال، کیفیت محصول، استقلال اقتصادی، پیشرفت و رونق می خواهیم باید در حوزه اقتصادی پیشرفته و قوی شویم. نباید موانع در مقابل کارآفرینان ایجاد شود بلکه باید امور سرمایه‌گذاران تسهیل شود. در دادن مجوزهای لازم برای کارآفرینی سیستم اداری باید روان‌کننده کارها باشد و بهترین تشویق سرمایه گذار روان سازی امور تولید است.

وی با اشاره به نامگذاری سال رونق تولید گفت: "نمی گویم این شعار به تمام معنا محقق شده اما در سفرهای استانی مشخص شده است که حال و هوای تولید در کشور رونق گرفته و در زمینه رفع موانع تولید اقدامهای خوبی انجام شده است.

رئیسی با بیان اینکه مردم عموما قانونمندار هستند گفت: دستگاههای مختلف باید ساز و کار حرکت قانونی را تبیین کنند تا افراد دچار مشکل قانونی نشوند.

رئیس قوه قضائیه افزود: به جز عده معدودی که قانون شکن هستند و در همه جوامع نیز چنین افرادی وجود دارد، بیشتر مردم قانون‌مدار هستند و قانون‌گریزی نمی‌کنند. دستگاه قضا اجازه نمی‌دهد کسی در کشور قانون‌شکنی کند اما باید مجاری صحیح قانونی را مشخص کنیم.

وی با بیان اینکه توسعه یافتگی ابعاد مختلفی دارد گفت: پیشرفت و توسعه یافتگی اگر به معنای تامین همه نیازهای انسانی باشد برخی کشورهای توسعه یافته در زمینه اخلاق نه تنها با مردم خود بلکه با همسایگان نیز با چالش‌های جدی روبرو هستند که نمونه جدی آن ظلم و ستم 70 ساله ای است که بر ملت مظلوم فلسطین روا داشته می شود.

وی با محکوم کردن طرح معامله قرن افزود: این طرح حتی قبل از مرگ ترامپ به زباله دان تاریخ خواهد پیوست چرا که این طرح ظلم به مردم منطقه و حقوق همه ملتهاست.

رئیسی با اشاره به انتخابات دوم اسفند ماه گفت: انتخابات باید باشکوه برگزار شود و خدشه وارد کردن به آن جایز نیست. باتوجه به ساز و کاری که در قانون اساسی پیش بینی شده است همه نهادهای نظام مبتنی بر رای مردم است. این انتخابات باید دشمن شکن باشد و کاری که تخلف قانونی است نباید اتفاق افتد.

رئیس قوه قضائیه خطاب به مسئولان بوشهری افزود: "شما هم که در بخش های اداری هستید مراقبت کنید که تخلف قانونی صورت نگیرد به خصوص از ظرفیت بخشهای اداری کشور در جهت حمایت خاصی استفاده نشود چرا که این اقدام منع قانونی دارد و در نگاه مردم مضموم تلقی می شود.

وی با بیان اینکه مردم بهترین ناظران هستند گفت: همه باید برای رونق انتخابات تلاش کنیم و از بروز هرگونه تخلف بپرهیزیم. تلاش کنید انتخاباتی مبتنی بر قانون‌مداری، اخلاق انتخاباتی و توجه جدی به حق الناس که رای مردم است اتفاق افتد.

دیدار با اقشار مختلف مردم ، شرکت در نشست های شورای اداری و قضایی، دیدار سرزده از اسکله صیادی و گمرک بوشهر و نشست خبری برنامه های سفر یکروزه رئیس قوه قضاییه به استان بوشهر است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین