کد خبر: ۶۳۵۷۹۶
تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۵
تئوریسین جریان اصلاحات گفت: عده‌ای پیش‌تر می‌گفتند باید افرادی گمنام را کاندیدا کرد که ناشناس به مجلس بروند، من گفتم که مگر ما مانند توده‌ای‌ها یا گروهک‌ها می‌خواهیم در داخل مجلس نفوذ کنیم؟
آفتاب‌‌نیوز :

همزمان با اعلام تائید صلاحیت‌های نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، اصلاح‌طلبان اعلام کردند که همه نامزدهای شاخص آنان رد صلاحیت شده‌اند و با این وضعیت نمی‌توانند لیست انتخاباتی ارائه دهند.

زمزمه‌های عدم ارائه لیست انتخاباتی توسط اصلاح‌طلبان بالاخره در سه‌شنبه شب (۱۵ بهمن‌ماه) رسمیت یافت و آنان اعلام کردند که به دلیل نداشتن نامزد شاخص در تهران لیست انتخاباتی ارائه نمی‌دهند،

سعید حجاریان: مگر ما اصلاح طلبان توده‌ای هستیم که بخواهیم در مجلس نفوذ کنیم؟ /قرار است برای گرفتن پست، خود را سفید نگه داریم؟

اما ادعای اصلاح‌طلبان با واقعیت متفاوت بود. اصلاح‌طلبان می‌گفتند نمی‌آییم چون نامزد نداریم از آن سو تئورسین این جریان آنان را به خروج از قدرت دعوت می‌کرد و تاکید داشت که «جریانِ بدون جریانِ اصلاح‌طلبی «واقعاً موجود» نیازمند یک تعطیلات تاریخی است.

محمدرضا تاجیک گفته از تئوریسین‌های جریان اصلاحات گفت که «به عنوان آخرین کلام و از یک نقطه‌نظر استراتژیک بگویم که حتی اگر اصلاح‌طلبان در تسابق‌های بزرگ پیشاروی (مجلس و ریاست‌جمهوری و...) پیروز هم بشوند، از امکان و استعدادی بیش از دولت کنونی برای بهبود امور (داخلی و خارجی) برخوردار نیستند؛ بنابراین شایسته آن است که عِرض خود نبرند و زحمت مردمان ندارند و عاقلانه چندی از دیار قدرت رخت بربندند.»

علی‌رغم صحبت‌های قابل تامل محمدرضا تاجیک، سعید حجاریان دیگر تئوریسین اصلاحات در گفت و گو با ماهنامه ایران فردا می گوید: «عده‌ای پیش‌تر می‌گفتند باید افرادی گمنام را کاندیدا کرد که ناشناس به مجلس بروند تا بلکه کاری کنند. من همان موقع گفتم، مگر ما مانند توده‌ای‌ها یا گروهک‌ها می‌خواهیم در داخل مجلس نفوذ کنیم؟! یا قرار است برای گرفتن پست، خود را سفید نگه داریم؟»

وی گفته است «بسیار غلط است که افراد می‌خواهند به‌صورت نفوذی در داخل ارکان نظام اعم از لشگری و کشوری رخنه کنند. هر فردی باید مواضع‌اش را شفاف و بدون پرده‌پوشی اعلام کند».

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین