کد خبر: ۶۳۷۴۰۷
تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵
شرایط و هزینه سفر کودکان و نوزادان با هواپیما در بلیط‌های سیستمی و چارتر متفاوت است. از این رو اگر شما بلیط هواپیما سیستمی را برای سفر خود انتخاب کرده‌اید باید بدانید که این نوع از بلیط‌ها دارای سه تعرفه نرخی می‌باشند. تعرفه اول یا همان تعرفه بزرگسال برابر با بهای کلی بلیط است. در این تعرفه تمامی افراد بالای ۱۲ سال، بزرگسال محسوب شده و می‌بایست ۱۰۰ درصد هزینه بلیط هواپیما را پرداخت نمایند. تعرفه دوم تعرفه کودک است و افراد ۲ تا ۱۲ سال را در برمی‌گیرد. شرکت‌های هواپیمایی برای این تعرفه به طور معمول ۲۵% تخفیف در نظر می‌گیرند و به کودکان نیز صندلی‌های جداگانه در کابین هواپیما اختصاص می‌دهند.
آفتاب‌‌نیوز :

بعضی از افراد تصور می‌کنند کودکان و نوزادان، چون هنوز به سن قانونی نرسیدهاند، نیازی به تهیه بلیط سفر ندارند. اما حقیقت این است که برای سفر کودکان و نوزادان نیز قوانین و شرایط خاصی وجود دارد و این افراد نیز می‌بایست در بسیاری از سفر‌ها با پرداخت هزینه، بلیط هواپیما، قطار یا اتوبوس مورد نیاز خود را تهیه نمایند. اما شرایط سنی سفر این افراد و مقدار هزین‌های که می‌بایست برای هر سفر پرداخت کنند به چه شکل است؟ و آیا این هزینه‌ها با بهای بلیط بزرگسالان برابر است؟ برای پاسخ به این سوالات و دیگر دغدغه‌های خود در خصوص سفر فرزندانتان تنها کافی است تا با قاصدک ۲۴ در ادامه مطلب " نگاهی به قوانین مربوط به تهیه بلیط نوزادان و کودکان " همراه باشید.

سفر کودکان و نوزادان با هواپیما

شرایط و هزینه سفر کودکان و نوزادان با هواپیما در بلیط‌های سیستمی و چارتر متفاوت است. از این رو اگر شما بلیط هواپیما سیستمی را برای سفر خود انتخاب کرده‌اید باید بدانید که این نوع از بلیط‌ها دارای سه تعرفه نرخی می‌باشند. تعرفه اول یا همان تعرفه بزرگسال برابر با بهای کلی بلیط است. در این تعرفه تمامی افراد بالای ۱۲ سال، بزرگسال محسوب شده و می‌بایست ۱۰۰ درصد هزینه بلیط هواپیما را پرداخت نمایند. تعرفه دوم تعرفه کودک است و افراد ۲ تا ۱۲ سال را در برمی‌گیرد. شرکت‌های هواپیمایی برای این تعرفه به طور معمول ۲۵% تخفیف در نظر می‌گیرند و به کودکان نیز صندلی‌های جداگانه در کابین هواپیما اختصاص می‌دهند. افراد ۰ تا ۲ سال نیز نوزاد تلقی شده و بلیط هواپیما سیستمی آن‌ها مطابق با تعرفه سوم محاسبه می‌شود. این تعرفه برابر با ۱۰% بهای کلی بلیط است و صندلی به نوزادان تعلق نمی‌گیرد. بر این اساس شما می‌بایست به هنگام خرید اینترنتی بلیط هواپیما خود تعداد مسافران را به تفکیک رده سنی آن‌ها به صورت صحیح در فیلد‌های مربوطه وارد نمایید تا محاسبه هزینه نهایی بلیط‌های سفر شما به درستی انجام گیرد.

نگاهی به قوانین مربوط به تهیه بلیط برای نوزادان و کودکان

اما در خرید بلیط هواپیما چارتر شرایط کمی متفاوت‌تر است. چرا که در بلیط‌های چارتر هواپیما تنها دو تعرفه نرخی وجود دارد که تعرفه نخست مربوط به بزرگسالان و تعرفه دوم مربوط به نوزادان است. از این رو در بلیط‌های چارتر تمامی افراد بالای دو سال بزرگسال محسوب شده و هزینه بلیط هواپیما به صورت کامل از آن‌ها دریافت می‌شود. بدین ترتیب افراد زیر دو سال نیز در تعرفه دوم یعنی تعرفه نوزادان قرار می‌گیرند و هزینه بلیط آن‌ها به صورت متفاوت و بدون اختصاص صندلی محاسبه می‌گردد. بدین ترتیب در بلیط‌های هواپیمای چارتر تعرفه‌ای به نام کودک وجود ندارد و قیمت این نوع از بلیط‌های هواپیما از این لحاظ با بلیط‌های سیستمی متفاوت است. در پایان یادآور می‌شویم که برای آمادگی بیشتر برای سفر با فرزندان خود می‌توانید از توصیه‌های گفته شده در مطلب " تجربه سفر هوایی با کودک؛ راهکار‌هایی برای یک پرواز آرام " کمک بگیرید.

سفر کودکان و نوزادان با قطار

در هنگام خرید اینترنتی بلیط قطار برای سفر نیز شرایط و هزینه‌ها برای کودکان متفاوت است. از این رو تمامی افراد بالای ۱۲ سال بزرگسال تلقی شده و موظف به پرداخت بهای کامل بلیط قطار می‌باشند. در صورتی که افراد ۲ تا ۱۲ سال یعنی همان کودکان، تنها باید نیمی از بهای بلیط قطار را بپردازند. البته بلیط قطار نیم بها تنها برای کودکان صادر نمی‌شوند و هزینه بلیط قطار جانبازان و خانواده‌های شاهد نیز با ۵۰ درصد تخفیف محاسبه می‌گردد. نوزادان یا مسافران زیر دو سال نیز تخفیف ۹۰ درصدی دارند و تنها باید معادل ۱۰ درصد از هزینه کلی بلیط قطار را پرداخت نمایند. هزینه‌ای که برابر با بهای بیمه مسافر است و از همه مسافران دریافت می‌گردد. بر اساس شرایط و هزینه‌های موجود، خرید اینترنتی بلیط قطار نیز نیازمند دقت و توجه کافی از سوی کاربران است. از این رو از خریداران محترم خواهشمندیم با درج صحیح تعداد مسافران در فیلد‌های مربوط به مسافران نوزاد، کودک و بزرگسال، ما را در محاسبه درست هزینه‌های سفر خود یاری نمایند.

نگاهی به قوانین مربوط به تهیه بلیط برای نوزادان و کودکان

سفر کودکان و نوزادان با اتوبوس

همانطور که می‌دانید هواپیما و قطار تنها راه سفر با کودکان نیست و در مواردی نیز باید کودکان خود را با اتوبوس به سفر ببریم. اما آیا می‌دانید هزینه‌های سفر کودکان و نوزادان با اتوبوس به چه شکل است؟ در اتوبوس نیز همانند بلیط هواپیما چارتر تنها دو تعرفه نرخی وجود دارد با این تفاوت که قوانین موجود در رزرو آنلاین بلیط اتوبوس، افراد زیر ۵ سال را کودک تلقی کرده و باقی مسافران را بزرگسال می‌دانند. این قوانین می‌گویند که در تعرفه اول یعنی تعرفه کودکان، بهای بلیط اتوبوس با ۱۰۰ درصد تخفیف محاسبه شده یا به عبارت دیگر افراد زیر ۵ سال نیازی به تهیه بلیط اتوبوس ندارد. در مقابل برای تمامی افراد بالای ۵ سال یا همان بزرگسالان، بلیط اتوبوس باید با بهای کامل خریداری شود. لازم به ذکر است که در اغلب وسایل نقلیه کودکان نمی‌توانند به صورت تنها سفر کنند و سفر آن‌ها می‌بایست حتماً با یک همراه بزرگسال صورت پذیرد. با این وجود در برخی از هواپیمایی‌ها شرایطی وجود دارد که مسافر می‌تواند با مطالعه آن شرایط و پر کردن فرم مربوطه، کودک بالای ۵ سال خود را بدون همراه به سفر بفرستد.

نگاهی به قوانین مربوط به تهیه بلیط برای نوزادان و کودکان

در پایان یادآور می‌شویم که برای خرید انواع بلیط سفر اعم از خرید بلیط هواپیما، رزرو آنلاین بلیط اتوبوس و قطار تنها کافی است تا سری به وب سایت قاصدک ۲۴ بزنید یا از نسخه اندروید اپلیکیشن خرید بلیط سفر قاصدک ۲۴ استفاده نمایید. شما در قاصدک ۲۴ همچنین می‌توانید انواع بیمه مسافرتی را نیز به صورت آنلاین خریداری نموده و حتی هتل مورد نظر خود در سراسر ایران را نیز اینترنتی رزرو نمایید.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین