کد خبر: ۶۳۷۶۱۱
تاریخ انتشار : ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۴:۲۳
فدراسیون فوتبال و اسکوچیچ برای انتخاب دستیار ایرانی اما هنوز به جمع‌بندی کامل نرسیده‌اند و مذاکرات در این رابطه ادامه دارد. در رسانه‌ها نام وحید ‌هاشمیان،‌ کریم باقری و مارکار آقاجانیان به‌عنوان گزینه‌های پیشنهادی به سرمربی تیم‌ ملی مطرح شده است.
آفتاب‌‌نیوز :

«فدراسیون فوتبال بعد از مدت‌ها تأخیر در شرایطی دراگان اسکوچیچ را به‌عنوان جانشین مارک ویلموتس انتخاب و هدایت تیم‌ ملی بزرگسالان را به این مربی کروات سپرد که هنوز تکلیف دستیاران او به صورت رسمی مشخص نشده است. البته مسئولان فدراسیون و سازمان تیم‌های ملی در حال انجام اقدامات لازم در این زمینه هستند و طبق اعلام منابع موثق، خبری نهایتا تا اواسط هفته آینده اعضای کادر فنی اسکوچیچ به‌صورت رسمی معرفی خواهند شد.

دستیاران خارجی رسمی نمی‌شوند

طبق توافق صورت‌گرفته بین فدراسیون و اسکوچیچ قرار است که دو مربی خارجی و دو مربی ایرانی در کادر فنی تیم‌ ملی حضور داشته باشند. ملادن زگانیر که سابقه کار در تیم زیر ٢١‌سال کرواسی را دارد، در کنار تونی اوسنیک که در تیم‌ ملی اسلوونی کار کرده، حضورشان در تیم‌ ملی قطعی شده و به‌زودی کارهای مربوط به عقد قرارداد آنها نیز انجام خواهد شد. تونی ٤٥ساله سابقه دستیاری اسکوچیچ را در تیم‌های العربی کویت، النصر عربستان، خونه به خونه بابل و صنعت نفت آبادان در کارنامه دارد. تونی همچنین به‌عنوان مربی تیم‌ ملی اسلوونی در مسابقات مقدماتی جام‌ جهانی برزیل حضور داشته است. پس او هم شناخت کافی از فوتبال ایران را دارد.

اسکوچیچ تک و تنها امور را جلو می‌برد

دستیار ایرانی کیست؟

فدراسیون فوتبال و اسکوچیچ برای انتخاب دستیار ایرانی اما هنوز به جمع‌بندی کامل نرسیده‌اند و مذاکرات در این رابطه ادامه دارد. در رسانه‌ها نام وحید ‌هاشمیان،‌ کریم باقری و مارکار آقاجانیان به‌عنوان گزینه‌های پیشنهادی به سرمربی تیم‌ ملی مطرح شده است. گفته می‌شود که اخیرا اسکوچیچ و ‌هاشمیان نیز در یک جلسه به‌صورت مفصل با هم صحبت کرده‌اند. این در حالی است که شایعات غیر رسمی حکایت از این مسأله دارد که شاید ‌هاشمیان نپذیرد کنار اسکوچیچ در تیم‌ ملی کار کند اما وقتی با مدیران فدراسیون درباره این موضوع صحبت می‌کنید، آنها روی این جمله تأکید می‌کنند: «جمع‌بندی جلسات و مذاکرات انجام‌شده برای ادامه حضور ‌هاشمیان در کادر فنی تیم‌ ملی خیلی مثبت است و مذاکرات ادامه دارد.»

درباره کریم باقری اما شرایط کمی خاص است. اسکوچیچ برای کنترل حواشی و مدیریت بازیکنان تیم‌ ملی با مشورت‌هایی که با نزدیکان خود داشته، تصمیم گرفت یک چهره خوشنام و بزرگ فوتبال ایران را به کادر فنی تیم‌ ملی اضافه کند تا با این اتفاق بازیکنان نتوانند حاشیه‌ای ایجاد کنند و کادر فنی را نادیده بگیرند. به هر صورت حضور کریم باقری در کادر فنی پرسپولیس در سال‌های اخیر یکی از عوامل اصلی موفقیت‌های این تیم بوده است. تمام بازیکنان از او حساب می‌برند و بسیاری از حواشی توسط باقری کنترل می‌شود. به همین ترتیب اسکوچیچ امیدوار است که مدیران فدراسیون بتوانند باقری را برای کمک به تیم‌ ملی راضی کنند؛ کاری که اصلا راحت هم نیست، چون قرارداد مالی کریم باقری با پرسپولیس سنگین است و این تیم هم در لیگ،‌ جام‌ حذفی و لیگ قهرمانان آسیا شرایط بسیار حساسی دارد. از طرف دیگر، قرارداد اسکوچیچ با فدراسیون هم برای چهار مسابقه منعقد شده و کادر فنی هیچ ثباتی برای فعالیت به صورت طولانی ندارد. به همین ترتیب ممکن است نتیجه مذاکرات مثبت نباشد. شاید هم باقری قبول کند به‌صورت موقت و برای کمک به تیم‌ ملی در کنار کار در پرسپولیس به اسکوچیچ هم کمک کند.

ابهام درباره سرپرست و مدیر رسانه‌ای

درباره دیگر اعضای کادر تیم‌ ملی هم با این که به خاطر شرایط اخیر کنفرانس خبری اسکوچیچ شایعه شده که تیم‌ ملی مدیر رسانه‌ای ندارد اما امیرمهدی علوی، مسئول روابط عمومی و سخنگوی فدراسیون در این پست به کارش ادامه خواهد داد. محمدرضا ساکت ِ بازنشسته هم مثل قبل تا به امروز همه‌کاره امور تیم‌های ملی و سرپرست تیم‌ ملی بزرگسالان است اما ممکن است بعد از برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون در تاریخ ٢٥ اسفند،‌ رئیس جدید ساکت را کنار بگذارد و یک سرپرست جدید برای تیم‌ ملی انتخاب کند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین