کد خبر: ۶۴۰۴۹۹
تعداد نظرات: ۷ نظر
تاریخ انتشار : ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
یک کشاورز در ولایت هلمند افغانستان از زهر عقرب درآمد بسیار بالایی کسب می‌کند. پیرمحمد در کار پرورش عقرب است و در اتاق‌های کوچک و کم نور بر روی کارتن تخم مرغ این حشرات سمی را پرورش می‌دهد. او مشتریان بین المللی دارد و پول خوبی از آنان دریافت می‌کند. این کشاورز ۴۶ ساله یکی از اولین پرورش دهندگان عقرب است و در کشور افغانستان که درآمد پایدار با مشکلات زیادی روبرو است از این موجودات کوچک و سمی درآمد خوبی کسب می‌کند. هم اکنون پیرمحمد ۱۶ هزار عقرب دارد. محققان پزشکی برای هر کیلو زهر عقرب یک میلیون دلار به او پرداخت می‌کنند. زهر عقرب خواص ضد سرطانی دارد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
13
14
واقعا با امثال شماها باید برخورد قانونی بشه برای اینکه از چیزی حرف میزنید که دقیق ازش اطلاع ندارید و با این کارِتون باعث هجوم بی نتیجه به عقرب ها و اسیب به طبیعت میشید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۹
یکی به این آقا بگه سم عفرب کیلویی 8 میلیون دلاره اینقد ارزون نفروشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
1
6
این اخبار دروغ را پخش نکنید که بعضی ها تحریک شوند و دنبال پرورش عقرب بیفتند در موسسات سرم سازی خودشان عقرب و مار پرورش می دهند و نیازی به یک لیتر زهر عقرب وجود ندارد
Ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
2
7
فواید و کاربرد زهر عقرب چیست؟
خواص درمانی زهرعقرب
در تحقیقات اخیر کشف شده است که سم برخی از گونه های خاص عقرب ها می تواند بیماری های مختلفی را درمان کند.

1- مسکن درد
بر اساس مطالعه ای منتشر شده در سال 2013 که در مورد سم عقرباست مشخص شد که میتوان از آن به عنوان یک مسکن بدن انسان استفاده کرد.

2- استفاده در جراحی پیوند قلب
علاوه بر این، زهر عقربدر جراحی پیوند قلب نیز استفاده می شود. این عمل اغلب در بیماران مبتلا به سابقه بیماری قلبی لنجام می شود. اگرچه در تمام بیماران قلبی عمل پیوند قلب نباید انجام شود، این عمل راه حل نهایی درمان بیماری قلبی است. مزیت استفاده از زهر عقربدر این عمل، کاهش ریسک شکست یا پس زدن در هنگام پیوند است.

3- یک آفت کش طبیعی است
زهر عقربمی تواند به عنوان یک آفت کش طبیعی نیز استفاده شود. مطمئنا این آفت کش ها نسبت به آفت کش های شیمیایی ساخته شده توسط کارخانه ها با محیط زیست سازگار تر است. به دلیل حاوی سموم بودن آن، تمام انواع آفات موجود در گیاه را می کشد.

4- دارویی برای درمان لوپوس
لوپوس بیماری مرتبط با پادتن هاست. پادتن ها باید با بیماری های خارجی حمله کنند و درنتیجه بدن سالم بماند. با این حال در بیماران لوپوس، چادتن ها به خود حمله می کنند. این خطا به برخی از اشکال عضو لوپوس حمله می کند. برای درمان آن، معمولا بیماران باید به طور منظم دارو استفاده کنند و کمی با یک پزشک کنترل می شود. با این حال، امروزهزهر عقربنیز می تواند به عنوان یک دارو لوپوس مورد استفاده قرار گیرد.

5- دارویی برای آرتروز روماتیسی است
زهر عقربدر درمان بیماری آرتروز رماتیسمی با سرطان استخوان کار می کند. بنابراین بیماری آرتروز روماتیسمی می تواند به طور طبیعی درمان شود. یا خواص سلامتی ریحان را امتحان کنید.

6- برای داروهای سرطانی
سرطان یکی از کشنده ترین بیماری های جهان است. به ندرت، بیماران سرطانی می خواهند بمیرند. بنابراین ، سرطان سخت ترین بیماری برای درمان است. اما اکنون دانشمندان متوجه شده اند که سم عقربنیز می تواند به عنوان یک درمان برای سرطان مورد استفاده قرار گیرد. مطمئنا این دارو امن تر و با عوراض جانبی کمتر از داروهای شیمیایی است.

7- جلوگیری از شکست پیوند سیاهرگی
این یک یافته از دانشگاه لیدز است. در عقربسمی به نام مارگوتوکسین وجود دارد. مارگاروکسین می تواند برای جلوگیری از شکست در روند پیوند سیاهرگ به تیم پزشکی کمک کند.

8- پاکسازی تومور
معمولا برای غلبه بر تومور موجود در بدن، پزشک آن را از طریق عمل جراحی برمی دارد. اما به ندرت سلول های توموری بعد از عمل نیز در بدن بیمار باقی می مانند. سم عقرب می تواند این می تواند به تنهایی تومور ها را حل کند. اما اکنون مزایای زهر عقرب برای پاکسازی تومور ها از بدن انسان یافته شده است. محققان مواد ترکیبی را به عنوان ید (گندزدا) کمکی برای پاکسازی سلول های تومور پس از عمل جراحی استفاده می کنند.

9- جلوگیری از شکست بای پس قلبی
مقصود از بای پس قلبی، عمل جراحی برای افزایش جریان خون به قلب می باشد. محققان انگلستان یافتند که زهر عقرب می تواند از شکست بای پس قلبی جلوگیری کند. زیرا در انجام بای پس قلبی ممکن است شکست رخ بدهد.

10- کمک برای درمان بیماران سرطانی
بیماران مبتلا به سرطان باید تحت مراقبت های شدید باشند. از نوع داروها گرفته تا آنچه که باید بخورند. محققان دانشگاه واشنگتن تشعشعاتی مرتبط به سموم طبیعی مانند اسکارپیون ها را یافتند که می تواند به درمان سرطان کمک کنند.

از زهر عقرب می توان برای نمایان کردن سلول های سرطانی نیز استفاده کرد. تحقیقاتی که در سال 2013 انجام شده نشان می دهد که اگر زهر عقرب به دستگاه رنگ آمیزی تومور متصل شود، به دلیل اینکه خاصیت فلورسنتدارد می تواند رنگ تومور های سرطانی را به وضوح نشان بدهد.

11- جلوگیری از مالاریا
مالاریا بیماری است که معمولا در مناطق بومی یافت می شود. در سال 2011، محققان دانشگاه مریلند داروی واقعی برای درمان مالاریا از طریق زهر عقرب یافتند.

12- کشاورزی
در کنار بررسی پروتئین های زهر عقرب، عده ای هم در جستجوی راه هایی برای استفاده از این سموم در جهت خدمت بیشتر به بشر هستند. ساده ترین خاصیت این زهر ها استفاده در موارد کشاورزی است. این سموم یکی از بهترین آفت کش ها است. استفاده از زهر عقرب برای دفع آفت ها چند فایده دارد که از میان مهم ترین آنها می توان به تجزیه پذیر بودن انها توسط خاک اشاره کرد. همان طور که می دانید استفاده از سموم صنعتی باعث می شود تا خاک پس از سال ها خاصیت خود را از دست بدهد و اصطلاحا به خاک مرده تبدیل شود. چرا که سموم صنعتی به هیچ عنوان تجزیه پذیر نمی باشند.

13- انواع پیوند ها
زمانی که عضو جدید را به بدن پیوند می زنند، امکانش خیلی زیاد است که بدن آن عضو را نپذیرد و شروع به نابود سازی بافت ها بکند. با استفاده از زهر عقرب می توان این مشکل را نیز از بین برد. چند سالی است که از زهر عقرب یا نسخه سنتز شده آن در ساخت دارو های ایمنی بدن استفاده می شود.

14- درمان آرتریت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۹
2
1
سعی کن نظر ندی یا اگر هم نظر بدی یکم در رابطه با نظرت صبر و اندیشه کنی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۳
0
0
اقا سر کوچه ما زهر عقربو کیلوی یک میلیون میدن هر کس خواست بیاد از سر کوچه ما بخره
mm2
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
0
0
ظاهراً این پرورش عقرب عاقبتی ندارد و آنهایی که تبلیغ می کنند نوعی کلاهبرداری است چون فروش سم عقرب مشتریهای خاص اروپایی دارد که شرایط فروش به آنها بسیار سخت است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین