کد خبر: ۶۴۰۹۱۱
تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
گاردین نوشت: ظاهرا دستگیری دو عضو سرشناس خاندان سلطنتی عربستان به دنبال افشای تصمیم اتخاذ شده این دو برای انجام اقداماتی در صورت مرگ یا ناتوان شدن پادشاه و ممانعت از دستیابی محمد بن سلمان به تاج و تخت پادشاهی بوده است.
آفتاب‌‌نیوز :

سه منبع آگاه به روزنامه گاردین تأیید کرده‌اند که دستگیری شاهزاده احمد بن عبدالعزیز، تنها برادر تنی باقیمانده ملک سلمان و محمد بن نایف، ولیعهد پیشین روز جمعه پس از آن انجام شد که جزئیات گفت‌وگوهای ادعایی آن‌ها به گوش سلطنت سعودی رسید.

بازداشت این دو فرد به دست محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی انجام شد که آن‌ها را به تلاش برای کنار گذاشتن شورای بیعت متهم کرد؛ ارگانی که در سال ۲۰۰۷ برای اطمینان از انتقال نرم قدرت در صورت مرگ پادشاه یا ولیعهد تشکیل شد. شاهزاده احمد یکی از منتقدان ولیعهد سعودی جوان است. گمان می‌رود او و محمد بن نایف با اتهامات مرتبط با خیانت مواجه شوند.

دو منبع مطلع گاردین گفتند، این شاهزاده‌های ارشد به تلاش برای انتصاب شاهزاده احمد به عنوان رئیس این شورای بیعت متهم هستند، جایگاهی که اکنون خالی است. با این اقدام، او به طور بالقوه می‌توانست بر گفت‌وگوهای قبیله‌ای، خانوادگی و وابسته به روحانیون که به نامزدی رهبران سعودی جدید منتهی می‌شود، تسلط یابد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین