کد خبر: ۶۴۰۹۳۵
تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷
رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به توزیع الکل تقلبی گفت: توزیع چنین الکلی و مصرف آن توسط سودجویان قابل پیش‌بینی بود اما راهکار جلوگیری از این مساله، توزیع محصولات الکلی به جای فروش الکل در داروخانه‌ها است.
آفتاب‌‌نیوز :

دکتر شکرالله سلمان‌زاده اظهار کرد: شایعات بی‌پایه‌ای مبنی بر موثر بودن مصرف خوراکی الکل به منظور مقابله با ویروس کرونا منتشر شده و در پی آن، برخی مردم از الکل‌های تقلبی در اهواز و دیگر شهرها استفاده کرده و مسموم شده‌اند.

وی با اشاره به سوءاستفاده افراد سودجو از شرایط کنونی، افزود: افراد سودجو الکل صنعتی زرد رنگ را با مقداری مایع سفیدکننده مخلوط می‌کنند و رنگ این الکل را به سفید تبدیل می‌کنند و در قالب الکل اتانول (طبی) به مردم می‌فروشند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با تاکید بر اینکه مردم الکل مورد نیاز خود را باید از داروخانه‌ها و مراکز پزشکی تهیه کنند، گفت: مصرف الکل‌های تقلبی خطرات زیادی دارد و موجب نابینایی، نارسایی کبدی و حتی مرگ می‌شود.

سلمان‌زاده گفت: توزیع چنین الکلی و مصرف آن توسط سودجویان قابل پیش‌بینی بود اما راهکار جلوگیری از این مساله، توزیع محصولات الکلی به جای فروش الکل در داروخانه‌ها است.

وی تصریح کرد: جوانان باید از خطر مصرف الکل صنعتی و نیز الکل سفید مطلع شوند تا از مصرف آن پرهیز کنند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین