کد خبر: ۶۴۱۰۶۷
تعداد نظرات: ۷ نظر
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
یکی از خوانندگان معروف خارج از کشور، با لغو اجباری کنسرت‌های نوروزی‌اش در کشورهای مختلف، گویا حاضر نیست پول بلیت‌ها را به خریداران پس بدهد.
آفتاب‌‌نیوز :

در سال‌های گذشته شاهد برگزاری کنسرت‌های نوروزیِ خوانندگان لس‌آنجلسی در کشورهای همسایه ایران بودیم. این خوانندگان با برگزاری کنسرت‌های‌شان در کشورهای اطراف ایران، درآمدهای بالایی کسب می‌کردند.

امسال هم مانند سال‌های گذشته قرار بود کنسرت‌های خوانندگان مقیم خارج، در کشورهای همسایه ایران برگزار شود. اما شیوع ویروس کرونا این اتفاق را غیرممکن کرد.

یکی از خوانندگان معروفی که کنسرت‌هایش لغو شد، دو شب پیش با انتشار ویدیویی در صفحه شخصی‌اش اعلام کرد که تمام کنسرت‌هایِ نوروزی‌اش به اجبار لغو شده‌اند. این خواننده اما در صحبت‌های چند دقیقه‌ای‌اش، از مهمترین مسئله یعنی چگونگیِ برگشتِ پولِ کسانی که بلیت کنسرت‌های نوروزی‌اش را خریده‌اند، هیچ سخنی به میان نیاورد.

گویا او نمی‌خواهد پولِ بلیت‌ها را به خریدارانش برگرداند. او قصد دارد با جایگزین کردنِ روزهای جدیدی برای کنسرت‌هایش، همان مخاطبان را مجبور به شرکت در کنسرتش در تاریخ‌های جدید کند. جالب اینکه این خواننده هنوز تاریخ جدیدی برای کنسرت‌هایش مشخص نکرده است.

اما بی‌گمان چنین رویکرد و چنین اتفاقی نه حرفه‌ای و نه انسانی است.

وقتی کنسرتی به هر دلیلی لغو می‌شود، معمولاً برگزارکنندگانِ آن کنسرت بلافاصله اقدام به بازپس دادن پولِ خریداران می‌کنند. پس از بازپس دادنِ پول بلیت‌ها، تاریخ جدیدی برای آن کنسرت مشخص می‌شود و دوباره از مردم می‌خواهند که برای خرید بلیت اقدام کنند.

گاهی هم ممکن است تاریخ جدیدی برای کنسرت لغو شده اعلام کنند و به مخاطبان اطلاع دهند که در این تاریخ جدید کنسرت برگزار خواهد شد و کسانی که تمایل داشته باشند می‌توانند در تاریخ جدید با همان بلیتِ از پیش خریداری شده به کنسرت بیایند و کسانی هم که امکان حضور در تاریخ جدید را ندارند، می‌توانند تقاضای بازپس‌گیریِ پولشان را بدهند.

این دو نوع برخورد در هنگام لغو شدن کنسرت‌ها، رویه‌هایی حرفه‌ای و منطقی‌اند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۷
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
7
11
شمار نگران خودت و کرونات باش نه پولهای مردم. پول مردم جاش محفوظه
شنگول آبادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
1
9
مگه پولها دست خواننده است !؟
ناشناس
|
Sweden
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
1
7
پول تورهای لغو شده آیا کامل به مردم عودت داده شده؟‌
مهرداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
3
6
هموطنان عزیز
روند شیوع بیماری در ایران طی دو هفته گذشته نگران کننده است با توجه به موقیعت حساس کنونی جهت پیشگیری از گسترش بیماری، کنسرتهای نوروزی داریوش در استانبول و باکو به تاریخهای دیگری موکول شدند
طبق هماهنگی که با شرکت های تهیه کننده کنسرت انجام دادیم به دو گزینه رسیدیم
1-بلیطهای که برای کنسرتهای نوروزی تهیه کرده اید برای شرکت در کنسرتهای آینده داریوش در همان شهرها معتبر خواهد بود. کنسرت آینده داریوش ذر استانبول 22 مرداد و باکو جمعه 24 مرداد میباشد شما میتوانید با بلیطهایی که برای کنسرت نوروز تهیه کرده اید تابستانی شهر مربوطه شرکت کنید
2.اگر امکان شرکت در کنسرت تابستانی را ندارید وجه پرداختی شما توسط شرکت هیه کننده کنسرت باز گردانده خواهد شد .با توجه به دشواری رد و بدل مالی بین ایران و سایر کشورها این امر نیاز به برنامه ریزی و زمان کافی دارد .شرکت های تهیه کننده بلیط به دنیال راهی برای بازگرداندن وجه پرداختی شما هستند از همان شرکتی که آز ان بلیط تهیه کرده اید با شما تماس گرفته خواهد شد .همه ما در شرایطی غیر قابل پیش بینی هستیم گذر از این شرایط نیاز به درک متقابل و همکاری دو طرفه دارد

بله ....
هنرمند لوس انجلسی مورد اشاره شما آقای داریوش اقبالی هستند که متن اطلاع رسانی فوق عینا" از صفحه شخصی ایشان گرفته و اورده شده است
چیزی در حد تفاوت زمین تا آسمان بین متن شما و این متن اطلاع رسانی
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
3
18
عزیز جان
دلبندم اشتباه نکن
اون یک خودروساز بود که به زور پراید را به جای ساندرو استپ وی به خریداران تحمیل میکرد !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
1
9
از ایران خودرو و سایپا یاد گرفته
احمد امینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
1
6
میان ماه من تا ماه گردون تفاوت از زمین تا آسمان است
داریوش خواننده است
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین