کد خبر: ۶۴۱۴۸۰
تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۴
عضو کمیته علمی کرونا خبر داد:
عضو کمیته علمی کرونا در استان تهران با بیان اینکه نتیجه داروهای تست کرونا تا ظهر امروز مشخص می شود، گفت: این داروها، داروهای بیماریهای دیگر است و دارویی تولید نشده است.
آفتاب‌‌نیوز :

دکتر مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری با بیان اینکه از دو هفته گذشته تست داروهای مرتبط با کرونا آغاز شده است، اظهار کرد: امروز تا ظهر نتیجه تست این داروها مشخص خواهد شد.

عضو کمیته عملی داروی کرونا با بیان اینکه داروها در حال آزمایش بوده و متخصصان در حال تحلیل آن هستند، گفت: یک مدلی در پزشکی وجود دارد و اگر یک گروه نسبت به گروه دیگر به صورت واضح بهبودی بهتری داشته باشند و پزشکان بر اساس آمار آن را، تایید کنند یعنی دارو اثر کرده است.

به گفته قانعی، اکنون گروه تحلیل در حال کار هستند، گفت: ما فعلا داروی خاصی تولید نکرده ایم که بگوییم مخصوص کرونا است؛ اساسا هیچ داروی خاص کرونا، نه در دنیا، نه در ایران و نه در آمریکا تولید نشده است. آنچه‌ که مسلم است این است که داروهای موجود بیماریهای دیگر در حال تست هستند که روی بیماری کرونا اثر دارند یا خیر.

وی تاکید کرد: داروی تولید شده مخصوص بیماران کرونایی در دنیا نداریم و همه داروهایی که در کشور ما برای بیماریهای دیگر تاییدیه دارند در حال بررسی برای تاثیر روی بیماری کرونا است.

قانعی گفت: تاثیر چندین دارو روی کرونا در حال بررسی است.

قانعی با بیان اینکه این داروها مجوز مصرف داشته اند و در صدد هستیم ببینیم این داروها روی کرونا تاثیر دارد یا خیر، خاطر نشان کرد: در واقع هیچ داروی خاص کرونا در دست تولید نیست و تولید آن احتمالا تا یک سال دیگر طول بکشد.

وی در خصوص تولید دستگاههای مورد نیاز توسط شرکتهای دانش بنیان در بخش های آی سی یو که اکنون نیز برای بیماران کرونایی مورد استفاده قرار می گیرد گفت: این دستگاهها مختص بیماری کرونا نیست و تاکنون در بخش های آی سی یو قرار می گرفته و دستگاههای کمک کننده برای بیماران کرونا هستند.

به گفته قانعی، اگر شرکتها بتوانند این دستگاهها را تولید کنند هزینه ها را کاهش می دهند ولی تولید این دستگاهها یک سال به طول می انجامد؛ اگر هم شرکتی طرحی ارائه کرده باشد معاونت علمی و فناوری آن را مورد بررسی قرار خواهد داد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین