کد خبر: ۶۴۱۶۹۶
تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶
تعداد نظرات: ۱۱ نظر
تهران برای مرحله جدید مقابله با کرونا آماده می‌شود
رییس ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از اجرای مرحله جدید مبارزه با این ویروس مرگبار در هفته جاری خبر داد که تعطیلی ادارات و کنترل تمامی خودروها در مبادی ورودی و خروجی پایتخت از جمله آنها است.
آفتاب‌‌نیوز :

علیرضا زالی عصر شنبه در نشست با جمعی از هنرمندان درباره قرنطینه کردن تهران گفت: قرنطینه چند فاز دارد که فاز یک و دو در حال انجام است اما فاز سه که تعطیلی تمام ادارات و در خانه ماندن مردم به شمار می‌آید هنوز اجرا نمی شود. فاز چهار نیز قرنطینه کردن کامل شهر است اما فاز چهار در صورتی می تواند جوابگو باشد که فاز سه به خوبی اجرا شود.

زالی با بیان اینکه قرنطینه شهر (فاز 4) اکنون نه مبنای علمی دارد و نه مناسب است اظهارداشت: قرنطینه‌سازی مطلق شهر جواب نمی‌دهد چرا که شهرها و استان‌های زیادی درگیر آن شده‌اند و اگر هم انجام شود تاثیری ندارد.

کرونا در ایران وحشی‌تر شده/ تهران برای مرحله جدید مقابله با کرونا آماده می‌شود/ همه در خانه بمانند

رییس ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: اگر فاز سه اجرا نشود هر فردی که کرونا دارد می تواند دو تا 20 نفر را مبتلا کند و در واقع اگر فرد مبتلا برای خرید به مغازه برود دو نفر و اگر در داخل مترو حضور پیدا کند می‌تواند 20 نفر را آلوده کند.

وی از هنرمندان به منظور تشویق مردم برای ماندن در خانه کمک خواست و خاطرنشان کرد: حضور شما برای ایجاد حساسیت در میان مردم است. در واقع از ابتکار و هنر شما به دنبال ایجاد حساسیت در میان مردم و ترساندن آنها هستیم تا بتوانیم مردم را در خانه های خود نگه داریم.  از شما هنرمندان می خواهیم به عنوان چهره هنری به مردم پیام بدهید که مردم سفر نروند و نوروز امسال دید و بازدید نداشته باشند و در خانه بمانند.

رییس ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران افزود: وقتی یک خبر کذب در فضایی مجازی منتشر شد که برای این بیماری درمان قطعی پیدا شده است (واکسن ویروس کرونا ) کشف شد؛ حضور و تراکم مردم در سطح شهر بیشتر شد. از شما هنرمندان می خواهیم این پیام را به مردم منتقل کنید که در خانه بمانند چرا که راهبرد ما ماندن مردم در خانه است اما تاکنون ناموفق عمل کرده‌ایم و می خواهیم با حضور شما یک پیام جدید و متفاوتی به مردم بدهیم.

کرونا در ایران وحشی‌تر شده است

زالی گفت: بسیاری از افرادی که در ایران بر اثر این بیماری فوت کرده‌اند، بیماری زمینه‌ای نداشتند.  هم اکنون بخش زیادی از ظرفیت بیمارستانی ما درگیر مقابله با این بیماری است و با تداوم این روند اگر همه ظرفیت بیمارستانی را نیز درگیر کنیم باز جوابگو نخواهد بود. اکنون ما به دنبال این هستیم که ببینیم آیا ما در ایران و ایتالیا با یک ویروس وحشی نسبت به چین و سایر اروپا مواجه هستیم؟

رییس ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: امروز روزی است که از شما درخواست داریم برای نجات جان حتی یک نفر نیز به کمک ما بیایید به ویژه که ظرفیت شما هنرمندان بسیار است و با کمک هم می‌توانیم کار را بهتر پیش ببریم و دست به دست هم بدهیم تا جلوی قربانیان کرونا را بگیریم.

وی درباره اینکه آیا این ویروس تغییر بیولوژیکی است؟، گفت: این یک ویروس کاملا سیاسی است و در این تردید نکنید.

زالی افزود: ما اکنون سامانه سیب را به آدرس  salamat.org داریم که 85 میلیون ایرانی به این سامانه وصل هستند که از طریق اقدامات خانه به خانه، نقشه آلودگی ویروس را رصد و غربالگری خود را درباره سه دسته از افراد اجرایی می کنیم.  نخستین گروه افراد سالم هستند، گروه دوم؛ علایم خفیف دارند که با (تب‌سنجی و تست خون ) به ماموران سلامت وصل می‌شوند و در صورت شدید شدن علائم به بیمارستان انتقال می یابند و گروه سوم نیز علائم شدید دارند که با آمبولانس‌های ویژه به بیمارستان منتقل می شوند.

کنترل تمامی خودروها در مبادی تهران

زالی درباره کنترل مبادی ورودی و خروجی پایتخت گفت: بیشترین میزان مبتلایان در تهران کسانی هستند که به ترتیب از البرز، قم، کاشان و مازندران آمده‌اند. بنابراین باید سیاست‌های ما در بحث کنترل در مبادی ورودی و خروجی در محدوده غرب و شرق تهران شدیدتر باشد. از روز یکشنبه در مبادی ورودی و خروجی شهر تهران دستگاه‌های حرارت‌سنج مستقر خواهد شد که قادرند 100 خودرو را در لحظه از طریق دوربین‌های حرارتی سنجش کنند. در صورتی که فردی علائم تب داشته باشد از ورود یا خروج وی جلوگیری می شود و باید به خانه و شهر خود برگردد.

رییس ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران درباره بکارگیری سوله‌های مدیریت بحران شهرداری برای استفاده بیماریان کرونایی نیز گفت: این سوله های شهرداری برای استفاده بیماران بعد از بهبودی و طی کردن دوران نقاهت است تا این دوره را به مدت 9 روز در آنجا سپری کنند. این کار برای جلوگیری از گسترش ویروس بسیار موثر است و اینگونه نیست که ظرفیت بیمارستانی مان پایین است یا ظرفیت کم داریم و از این سوله ها بعنوان بیمارستان استفاده می کنیم.

نوروز همه در خانه بمانند

زالی تاکید کرد: امسال همه افراد باید دید و بازدیدهای نوروزی را کنار بگذارند به ویژه که بیماری کرونا نسبت به سالمندان رفتار خیلی بی رحمانه‌ای دارد.

وی به تعطیلی سفرهای نوروزی اشاره کرد و گفت: امسال سفرهای نوروزی را باید تعطیل کنیم چرا که بهداشت فردی در سفر به حداقل می‌رسد و افراد آسیب‌پذیرتر می‌شوند. سال گذشته بیشترین سفرپذیری که داشتیم به استان‌های شمالی و خراسان رضوی بود ولی امسال اگر افرادی که به این استان‌ها سفر می‌کنند آلوده باشند یک باری را بر روی دوش آن‌ها تحمیل خواهند کرد در حالیکه اکنون خودشان با کمبود ظرفیت و حداکثر اشباع به سر می‌برند.  اگر هم آلوده نباشند در صورت سفر به آن استان ها در آنجا آلوده می‌شوند. اگر هم به استان‌های کم آلوده سفر کنند با انتقال این آلودگی و ویروس ظلمی در حق آن‌ها کرده اند. البته برخی اشتباهات رایج نیز وجود دارد که این ویروس در مناطق گرمسیر شیوع ندارد این در حالیست که اگر دمای هوا به ۳۵ درجه و رطوبت ۸۰ درجه باشد در آن صورت عمر ویروس به سه ساعت می‌رسد.

کمک نقدی فریبکاری است

وی افزود: این ستاد شماره حسابی برای پرداخت پول اعلام نکرده است و مردم به آن توجه نکنند. بسیاری از این حساب‌های بانکی فریبکاری است چرا که بیشترین چیزی که به جای پول نقد اکنون به درد ما می‌خورد ماسک و دستکش و مواد ضدعفونی کننده است.  امروز فرزندان شما در خط مقدم و در سنگری سهمگین و سخت در حال جانفشانی هستند و این بیماری خیلی راحت پزشکان و پرستاران و مردم ما را از پای در می‌آورد.

رییس ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا افزود: ما با این بیماری و ویروس یک جنگ فرسایشی خواهیم داشت و برای مقابله با آن نیاز به همکاری و همیاری همه داریم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
1
29
مردم را چه فرض کردید؟؟؟ ؟... ویروس در ایران وحشی‌تر نشده، امکانات شما کم و مدیریت بسیارضعیف است
پاسخ ها
بی طرف
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
دقیقا . وقتی یک شعله کوچیک رو نتونیم مهار کنیم خب طبیعیه که تبدیل بشه به یک آتشسوزی مهیب. دلیل اینکه انقدر این ویروس ماشا... تو ایران تقویت شده همین بستر مناسب رشد و توسعه اونه. ..
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
اگر فرضیه ترور بیولوژیک را بپذیریم، با توجه به شباهت ژنتیکی ایرانی ها و ایتالیاییها این موضوع دور از باور نیست...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
1
12
جای خالی یه دشمن فرضی به شدت احساس میشه
هر چه زودتر یه دشمن فرضی پیدا کنید همه تقصیر ها رو بندازید گردن اون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
1
7
پر واضح است كه آذوقه مردوم بوسيله كي و با چه سرمايه اي تهيه گردد. ماشالله به امكانات .....
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
1
5
آقای زالی متاسفانه افرادی مسئول رده بالا درکشورهستند که خیال مردم را خیلی خیلی راحت کرده اند.اینکه بگوییم کرونا بی خطر است وحتی از انفلوآنزا هم کم خطر تر است مانند این است که به فردی بگوییم برو توی قفس شیر ونگران نباش شیر تورا نمی خورد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
2
3
به امید خدا دوباره همه چیز روبراه میشه و سلامتی به مردم برمیگردد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
0
6
ژن مردم ايران مريخي نيست. نژاد پارس علاوه بر ايران در ارمنستان آذربايجان تمامي قوم كرد ودر تركيه جنوب اروپا(از جمله ايتاليا )و كرواسي و المان و تقريبا در تمامي اروپا پراكنده اند.
نژاد ماد علاوه بر ايران در لهستان مجارستان اكراين و چند كشور شرق اروپا ساكنند
تژاد پارتي علاوه بر خراسان ما در تاجيكستان أفغانستان قزاقستان و...مهد انهاست.
حالا حساب كنيد كه از صد سال قبل از اين كشورها چند ميليون مهاجر به امريكا رفته اند.
همين فرضيه دشمن فرضي براي مردمي كه سرانه مطالعه انها چند ساعت درسال نيست بهانه و دليل خوبي ست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
منظورتو نفهمیدم.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
اينكه اين ويروس ساخته شده فقط براي مردم ايران بر أساس ژنوم انها.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
این که سرانه مطالعه پایین است مردم مقصر نیستند .مردم برای زنده ماندن و تامین معاش چه کارمند دولت با ان حقوق جامانده از تورم و چه مشاغل ازاد همه از صبح تا شب درحال جون کندن هستند . دیگه وقت کتاب خوندن ندارند .
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین