کد خبر: ۶۴۱۸۸۵
تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
ویروس کرونا که از اول اسفند از طریق ۲ شهروند بابلی سفر کرده به قم به استان مازندران رسید، تاکنون سبب مرگ هفت نفر از پزشکان و اعضای کادر درمانی زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بابل شد.
آفتاب‌‌نیوز :

درگذشت دکتر ایرج ابراهیم‌نژاد پزشک عمومی خوشنام بابلی که دارای پایگاه پزشک خانواده شهری بود و درگذشت زنده یاد مجید اردشیری از کارمندان دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بابل آمار جاباختگان کادر پزشکی بابل را به هفت نفر رساند. این دو که چند روز قبل با علائم مشکوک به کرونا در بیمارستان شهید یحیی نژاد بستری شده بودند، صبح امروز دوشنبه به دیار باقی شتافتند.

دکتر صمدی و دکتر نیرویی، از پزشکان خبره و پرتلاش دانشگاه علوم پزشکی بابل و همچنین آقای ساداتی و جلالی نیا از کارمندان خدوم و نیز یک کارمند بازنشسته زن به نام سیده راضیه حسینی‌نژاد هم از دیگر اعضای کادر درمانی بابل بودند که رزوهای گذشته جانشان را در راه خدمت به بیماران کرونایی در بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی بابل از دست دادند.

آمار جان‌باختگان کادر درمانی بابل بر اثر کرونا به ۷ نفر رسید

فرماندار بابل روز گذشته اعلام کرد که به دلیل فشاری که بر روی کادر پرشکی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی بابل وارد شده است، بازارهای این شهرستان تا پایان سال تعطیل می باشد و مردم نیز از هر گونه تردد غیر ضرور در خارج از خانه پرهیز کنند.

هم اکنون برای چندمین بار متوالی خودروهای آتش نشانی با به صدا درآوردن آژیر خطر از مردم خواسته برای شکست کرونا از خانه های خارج نشوند.

علاوه بر هفت جان باخته از میان کادر درمانی بابل ، جمعی از کادر درمانی ، پزشکان و پرستاران بیمارستان های بابل نیز دچار ویروس کرونا شده و هم اکنون در بیمارستان ها و یا خانه هایشان با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند.

شهرستان ۵۳۱ هزار نفری بابل هفته گذشته در وضعیت قرمز قرار گرفت و از مردم خواسته شد برای شکست کرونا از خانه خارج نشوند.

بر اساس آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی بابل، تاکنون تست ۲۵۰ بیمار کرونایی در این شهرستان مثبت اعلام شد و هم اکنون ۴۰۰ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های بابل بستری می باشند.

همچنین در این مدت یک هزار بیمار مشکوک به این بیماری در چهار بیمارستان ایت آلله روحانی، شهید یحیی نژاد، شهید بهشتی و مرحوم میناگر که مختص مادران باردار مشکوک به کرونا می باشد، بستری شده بودند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین