کد خبر: ۶۴۲۳۶۳
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۲
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران از اقدام « جالب و خیرخواهانه» استاد پیشکسوت دانشگاه، دکتر «سیدحسین مرتضوی» در حمایت از کادر درمانی خط مقدم مقابله با کرونا تقدیر کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

دکتر مرتضوی 650 میلیون تومان معادل تمام حقوق دوره استادی، سهام خود در یکی از بیمارستان‌های تهران و یک ملک را برای مقابله با ویروس کرونا اهدا کرده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، صبح امروز چهارشنبه، دکتر «علیرضا زالی» فرمانده ستاد مقابله با کرونا ویروس در تهران در نشستی از اقدام دکتر سیدحسین مرتضوی، «استاد بنام جراحی فک و صورت دانشکده دندانپزشکی و پایه‌گذار دندانپزشکی نوین» ( در کشور) قدردانی کرد.

کمک ملیاردی استاد دانشگاه برای مقابله با کرونا

دکتر زالی در این نشست با اشاره به این اقدام، نقش‌آفرینی استاد سیدحسین مرتضوی در عرصه علمی و اجتماعی و « التفات وی به مجموعه کادر درمانی و پزشکی کشور را که در خط مقدم مقابله با کرونا در حال جانفشانی هستند» مایه قدردانی توصیف کرد.

وی با بیان اینکه فرزندان سپیدپوش این مرز و بوم ، کادر خدوم درمان و بهداشت امروز با رشادت در سنگر مقابله با کرونا به مبارزه می‌پردازند و برگ زرین دیگری را در کارنامه مشعشع ایثارگری ملی خود رقم می‌زنند، افزود: جامعه پزشکی همواره در دوران انقلاب، دفاع مقدس و سایر دوران‌های خطیر، جوانمردانه در کنار مردم به خدمت پرداخته و امروز تبلوری دیگر از حضور آنان را در عرصه مسئولیت اجتماعی شاهد هستیم.

دکتر زالی در ادامه استاد مرتضوی را چهره‌ای نام‌آور و از پایه‌گذاران دندانپزشکی نوین و جراحی فک و صورت کشور برشمرد و این اقدام نمادین وی را باعث فرهنگ‌سازی در دانشجویان و نسل آینده برشمرد و گفت که این اقدام نشان داد که حتی در دوران بازنشستگی نیز می‌توان کاری اثربخش انجام داد.

وی با اشاره به «کارهای بزرگ علمی، ماهرانه و ابتکارات و روشهای خلاقانه» استاد مرتضوی در جراحی فک و صورت و نقش بی‌بدیل وی در درمان صدمات صورت مجروحان دفاع مقدس گفت: جراحی صدمات فک و صورت یکی از پیچیده‌ترین و غامض‌ترین اعمال است که نیاز به مهارت و چیره‌دستی بسیار دارد و در آن دوران دکتر مرتضوی به درمان 4000 مجروح جنگی ناشی از ترومای فک و صورت پرداخت که یک رکورد جهانی است و کاری بسیار سترگ.

دکتر زالی ضمن تقدیر دوباره از کمک مالی اخیر دکتر مرتضوی برای او آرزوی سلامتی و خاطرنشان کرد: استاد مرتضوی در این بحران نیز با این اقدام خیرانه خود بار دیگر به عنوان یک الگو و اسوه علمی و اجتماعی به نسل جوان معرفی شد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران در بخش دیگری از سخنانش ضایعه فقدان دکتر «اسماعیل یزدی» از اساتید گروه جراحی فک و صورت دانشکده دندانپزشکی بر اثر کرونا را تسلیت گفت و با بزرگداشت نام او خاطرنشان کرد: پروفسور یزدی نیز همواره در کارهای خیر پیشگام بود و با راه‌اندازی صندوق قرض‌الحسنه به تعدادی از نیازمندان وام هبه کرد. همچنین دستی بر قلم داشت و تاریخ نگاری دندانپزشکی کشور نیز نقش مهمی ایفا کرد.

تخصیص 44 میلیارد ریال کمک از سوی خیرین و شرکت‌های تجهیزاتی به ستاد فرماندهی مقابله با کرونا

دکتر زالی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تقدیر از حمایت‌های خیرین از تخصیص 44 میلیارد ریال کمک از سوی خیرین و شرکت‌های تجهیزاتی به ستاد فرماندهی مقابله با کرونا تا کنون خبر داد که به گفته او صرف خرید تجهیزات و اقلام بهداشتی و حفاظتی مورد نیاز شده است .

وی خاطرنشان کرد: در سراسر کشور خیرین یکی از گروههایی بودند که از آغاز این بحران، در اسرع وقت به یاری ما شتافتند و در فاز آغازین کمک‌های خود تا کنون 25 میلیارد ریال به شکل نقدی یا خرید اقلام مورد نیاز ما را یاری کرده‌اند.

به گفته دکتر زالی شرکت‌های تجهیزات پزشکی نیز با 19 میلیارد ریال تخفیف برای خرید اقلام و تجهیزات مورد نیاز در این عزم ملی برای رفع بحران مشارکت داشتند. وی از تمامی خیرین، گروههای مردمی، استادان و تمامی اقشاری که در این بحران به ستاد فرماندهی و مردم یاری رساندند، تقدیر کرد .

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران خاطرنشان کرد: گرچه کرونا یک مصیبت ملی است اما در کنار آن خاطرات شیرینی نیز در حال شکل‌گیری است. امروز شاهد بروز تابلوهای ایثارگری، همیاری و همکاری در عرصه ملی هستیم که بازتاب آن افزایش روحیه سربازان خط مقدم مبارزه با کروناست .

وی کار نمادین دکتر مرتضوی را که «پرچمدار این جریان شد»، سبب ایجاد بستری دانست تا شاهد تاسی جستن طبقات مختلف علمی، اجتماعی و فرهیختگان باشیم.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران همچنین گفت که بسیاری از پزشکان و ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز طی تماسهای مکرر خواستار ارسال کمک‌های نقدی یا تجهیزاتی برای وطن هستند که متاسفانه با وجود تحریم و چالش‌های موجود مشکلاتی وجود دارد . وی در همین حال از ارسال محموله‌ای از سوی پزشکان ایرانی مقیم فرانسه برای ستاد در ساعات آینده خبر داد.

در ادامه این نشست دکتر دالبند رییس دانشکده دندانپزشکی ( دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی) هم دکتر مرتضوی را از مفاخر جراحی فک و صورت ایران و جهان برشمرد که در اقدامی نمادین مبلغی معادل تمامی حقوق دریافتی خود از بدو استخدام تا کنون یعنی650 میلیون تومان را برای خرید اقلام بهداشتی و حفاظتی مورد نیاز کادر درمانی خط مقدم مقابله با کرونا اهدا کرده است.

وی افزود: استاد مرتضوی یکی از مفاخر و پایه‌گذاران جراحی فک و صورت در ایران به شکل نوین است که دانشجویان بسیاری را تربیت کرده و در دوران دفاع مقدس نیز ایثارگرانه به وطن بازگشت تا به درمان مجروحان بپردازد و 4000 مجروح جنگی را که ترومای فک و صورت داشتند با مهارت و چیرده‌دستی درمان کرد که این یک رکورد جهانی است.

کرونا ویروس پاندمیک شده و تا فروکش کردن آن زمان زیادی است

در ادامه دکتر سید حسین مرتضوی هم ضمن بیان خاطراتی از دوران تحصیل خود گفت: امروز با حادثه تلخی نه در ایران بلکه در کل جهان مواجه هستیم که رفع آن نیازمند همکاری بیشتر ملت ها و دولتهاست. کرونا ویروس پاندمیک ( همه‌گیری جهانی) شده و تا درمان و فروکش آن زمان زیادی طول خواهد کشید.

بر اساس این گزارش وی که اول فروردین امسال وارد هفتاد و هشتمین بهار زندگی خود خواهد شد علاوه بر 650 میلیون تومان معادل همه حقوق استادی خود، سهام بیمارستان آتیه خود را نیز به عنوان عیدی به ستاد فرماندهی اعطا کرد تا برای مقابله با این بیماری هزینه شود.

استاد مرتضوی با اشاره به هدف خود از این اقدام خیرخواهانه اظهار داشت: این مردم و مملکت به گردن من حق دارند. اهدای این مبلغ کار ناچیزی است اما امروز که پزشکان و پرستاران و کادر درمانی و بهداشتی از جان خود گذشته و شبانه روز مشغول خدمت‌رسانی هستند باید در کنارشان باشیم و حفاظت آنها را تامین کنیم. به نظر من این عزیزان هم‌رده رزمندگانی هستند که در دوران دفاع مقدس برای دفاع از این مرز و بوم جانفشانی می‌کردند.

ملت ایران در این مصیبت همچون زمان انقلاب و جنگ رسالت خود را انجام دهد

این استاد فرهیخته ضمن ادای احترام به تمامی پزشکان و پرستاران و کادر درمانی و بهداشتی که در راه مقابله با کرونا جان باختند ، گفت : این حادثه تلخ درمان می‌شود و پیروز خواهیم شد.

او از جامعه پزشکی ، انجمن‌های علمی و تک تک ملت ایران صمیمانه خواست در «مصیبت» پیش آمده یک بار دیگر همچون زمان انقلاب و جنگ رسالت خود را انجام دهند .

بر اساس این گزارش دکتر مرتضوی 650 میلیون تومان حقوق استادی خود، سهام بیمارستان آتیه و ملکی را برای خدمت‌رسانی به مردم اهدا کرد و افزود اگر لازم باشد حاضر است در مراکز بهداشتی و پزشکی هر خدمتی را انجام دهد.

سازماندهی و برنامه‌ریزی صحیح برای رفع نیازها و کمبودهای مالی و تجهیزاتی نظام سلامت، بهره‌گیری از ظرفیت ورزشکاران، هنرمندان، فرهیختگان، تجار و بازاری‌ها ، ایرانیان و پزشکان مقیم خارج از کشور و سایر اقشار همچون دوران دفاع مقدس از توصیه‌های این استاد پیشکسوت دانشگاه بود.

در پایان این مراسم هم لوح تقدیری به رسم یادبود از سوی دکتر زالی رییس دانشگاه و فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در تهران به دکتر سیدحسین مرتضوی اهدا شد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۳
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
0
8
با درود به شرف این مرد بزرگ و خیر، این فرهنگ فاخر بخشش و خیر بودن باید نهادینه شود و هر کس به اندازه وسع خود در راستای کمک به ارتقای ان گام بردارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
0
7
قابل توجه سلبریتی‌هایی که وضعشون خیلی بهتره و فقط حرف می‌زنن!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
0
6
خوشا به سعادتشان که چنین روح بلندی دارند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین