کد خبر: ۶۴۳۲۴۱
تاریخ انتشار : ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴
کیفیت هوای پایتخت امروز - چهارشنبه - از لحاظ غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۷۳ در شرایط سالم است.
آفتاب‌‌نیوز :

میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز بر روی شاخص ۵۷ در شرایط قابل قبول بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۲۶ و منواکسید کربن با شاخص ۱۸ بوده است.

کیفیت هوای پایتخت سالم است

بر این اساس، ایستگاه‌های پیروزی (منطقه۱۳) با شاخص۷۷، سوهانک (منطقه ۱) با شاخص ۷۲ و تربیت مدرس (منطقه ۶) با شاخص ۷۱ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های شهرداری (منطقه ۱۶) با شاخص ۱۶، میدان امام خمینی (منطقه۱۲) با شاخص ۳۱ و شهرک چشمه (منطقه ۲۲) با شاخص ۳۵ در ۲۴ ساعت گذشته پاک ترین مناطق بودند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین