کد خبر: ۶۴۳۵۱۹
تاریخ انتشار : ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۹
فرمانده بهداری نیروی زمینی سپاه خبر داد:
فرمانده بهداری نیروی زمینی سپاه گفت: با توجه به زیرساختی که در نیروی زمینی آماده شده است سپاه برای افزایش ۱۰ هزار تختخواب بیمارستانی برای مقابله با کرونا آمادگی دارد.
آفتاب‌‌نیوز :

سردار سرتیپ دوم پاسدار احمد اخوان، در جریان بازدید رئیس مجلس از رزمایش نیروی زمینی سپاه گفت: اولین اقدام ما فعال سازی قرارگاه شفای نیروی زمینی سپاه بود که از روزهای اول این کار آغاز شد و پروتوکلهای وزارت بهداشت به صورت دقیق اجرایی شد.

اقدام بعدی ما فعال سازی و آموزش ۳۵۰۰ نفر از کادر درمانی نزسا و اختصاص ۱۱۵۰ تخت بیمارستانی برای مقابله با کرونا بود.

آمادگی سپاه برای افزایش ۱۰ هزار تختخواب بیمارستانی برای مقابله با کرونا

سردار اخوان تاکید کرد: همچنین ۱۲ باب مرکز درمانی نیز تجهیز شد و این ظرفیت قابل توسعه به ۵۲۰۰ تخت است. زیرساختی که در نیروی زمینی آماده شده است به کمک در بحرانها بسیار کمک کرد. حضور ما در حوادث مختلف ما و تمرینات، آمادگی نیروها را افزایش داده بود و سرعت عمل ما در مقابله با کرونا را افزایش داد.

فرمانده بهداری نزسا با بیان اینکه تا کنون بیش از ۱۰۰۰ نفر از نیروهای ما در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفتند، تصریح کرد: علاوه بر این، ۱۸ سامانه سیار بهداشتی هم در اختیار وزارت بهداشت قرار دادیم و قرار شد ۶ دستگاه سی تی اسکن سیار هم با دستور رئیس مجلس به ما تخصیص داده شود. از دیگر اقدامات ما تبدیل سامانههای درمانی سیار از ترما به دفاع بیولوژیک بود.

وی اظهار داشت: تداوم آموزشها در سطح نیروی زمینی، ارتقا سطح تخصصی، توانمندی های تخصصی در زیر ساخت ها نیز از دیگر برنامه های ما است و همه بیمارستان های سیار ما باید به یک سامانه پی. سی. آر مجهز شوند.

سردار اخوان ادامه داد: راهبردی که ما در نظر گرفته ایم استفاده حداکثری از توان بهداری نیروی زمینی در شکستن زنجیره بیماری کوید ۱۹ است. هم اکنون ۵۰۷۴ تخت بیمارستانی داریم که می توانیم آن را به ۱۰ هزار تخت برسانیم.

 

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (پنجشنبه) از بیمارستان صحرایی شهید صدوقی نیروی زمینی سپاه و نیز روند اجرای رزمایش دفاع بیولوژیک و پاکسازی محیطی سپاه تحت عنوان رزمایش شهدای مدافع سلامت، بازدید کردند.

در این بازدید که سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه نیز حضور داشت، رئیس مجلس شورای اسلامی و فرمانده کل سپاه از نزدیک در جریان روند اجرای رزمایش دفاع بیولوژیکی سپاه در تهران و ۳ هزار نقطه دیگر از کشور قرار گرفتند.

رزمایش سراسری دفاع بیولوژیک و عملیات پاکسازی محیطی شهدای مدافع سلامت نیروی زمینی سپاه با هماهنگی ستاد ملی مدیریت و مبارزه با کرونا و متناسب با سیاست‌های ستاد کل نیروهای مسلح و دربرگیرندگی کل سپاه، با محوریت نیروی زمینی سپاه انجام می‌شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین