کد خبر: ۶۴۴۶۷۷
تاریخ انتشار : ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۸
توانیر در پاسخ به تداوم انتشار شایعات در فضای مجازی مبنی بر افزایش قیمت برق مصرفی مشترکان ناشی از حذف قبض کاغذی، اعلام کرد: هیچ گونه تغییری در نحوه محاسبه قیمت برق رخ نداده و اقلام عوارض و آبونمان همچنان براساس مبلغ صورتحساب و تعداد روزهای دوره قرائت محاسبه می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :

شرکت مادر تخصصی مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران(توانیر) روز پنجشنبه اعلام کرد: پیرو طرح حذف قبض کاغذی برق که پس از اطلاع رسانی های گسترده توسط مجموعه صنعت برق از ابتدای مهرماه سال ۹۸ به اجرا درآمد، شایعاتی با متنی یکسان در چند نوبت در فضای مجازی منتشر شده است که این شرکت به منظور شفاف سازی و جلوگیری از نگرانی هموطنان، نسبت به انتشار توضیح و روشنگری دراین خصوص اقدام کرده است که آخرین مورد آن نیز مربوط به اوایل دی ماه ۹۸ بود.

تاکید می‌شود که در این طرح، فقط قبض کاغذی برق حذف شده و هیچ گونه تغییری در نحوه محاسبه قیمت برق رخ نداده و اقلام عوارض و آبونمان همچنان براساس مبلغ صورتحساب و تعداد روزهای دوره قرائت محاسبه می‌شود و کاهش یا افزایش طول دوره قرائت، اثری در افزایش بهای برق مصرفی نخواهد داشت و صورتحساب برق مصرفی نیز از طریق پیامک به شماره تلفن همراه اعلام شده از سوی مشترکان که در سیستم های شرکت های توزیع نیروی برق ثبت شده است، ارسال خواهد شد.

برق گران شد؟

مشترکان گرامی به منظور مشاهده قبض برق خود می توانند با مراجعه به پایگاه های اینترنتی شرکت های توزیع نیروی برق استان متبوع، نسبت به مشاهده تصویر قبوض برق خود که همانند قبض کاغذی پیشین بوده و امکان چاپ و مقایسه با ارقام و صورت حساب های گذشته را دارد، اقدام کنند.

صنعت برق با توجه به شرایط کشور در مبارزه با ویروس کرونا، نیز با ایفای سهم خود برای قطع زنجیره انتقال، همه خدمات را خود به صورت الکترونیکی ارائه داده و حتی قرائت قبض برق را نیز براساس روش هایی که اطلاع رسانی خواهد شد، با کمک خود مشترکان و بدون حضور مامور قرائت انجام خواهد داد و در مجموع این طرح به عنوان یکی از نکات ارزشمند صنعت برق در مبارزه با کرونا محسوب می‌شود چرا که از صدور قبض کاغذی و حضور ماموران برای قرائت کنتور جلوگیری شده و راه انتقال از این طریق نیز شکسته می‌شود.

صنعت برق در خط مقدم خدمت رسانی به مردم، بیمارستان ها و همه دستگاه های خدمات رسان قرار دارد و در این شرایط که توصیه به خانه ماندن همه مردم می‌شود، بیش از ۲۰ هزار نفر از کارکنان توانیر، در نقاط مختلف کشور به صورت همزمان مشغول به کار هستند، تا هیچ مشکلی در تامین برق پایدار برای بیمارستان ها، مردم و ... به وجود نیاید.

توانیر درخواست کرده است در این شرایط که نیازمند آرامش هستیم، از انتشار اخباری که باعث تشویش اذهان مردم می شود پرهیز شود.

توانیر همچنان اعلام کرده است صنعت برق، پیگیری قانونی و قضایی از شایعه سازان و انتشار دهندگان شایعه های این چنینی که تاکنون چندین بار تکذیب و نسبت به شفاف سازی آن اقدام شده است، حق خود می داند و در صورت تکرار، نسبت به شکایت قضایی اقدام خواهد شد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین