کد خبر: ۶۴۵۰۴۷
تاریخ انتشار : ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
شاخص کل در بازار بورس امروز (شنبه) ۲۰ هزار و پنج واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۵۶۷ هزار و ۶۶۴ واحد رسید.
آفتاب‌‌نیوز :

براساس معاملات امروز بیش از هفت میلیارد و ۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۳ هزار و ۱۴۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با پنج هزار و ۸۸۵ واحد رشد به ۲۰۱ هزار و ۸۷ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با سه هزار و ۹۱۵ واحد افزایش به ۱۳۳ هزار و ۷۸۴ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با ۲۷ هزار و ۱۰۵ واحد افزایش به رقم ۷۳۲ هزار و ۷۶۴ واحد رسید، شاخص بازار اول ۱۴ هزار و ۵۰۱ واحد و شاخص بازار دوم ۴۰ هزار و ۸۶۹ واحد رشد داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۱۹۴ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۵۲ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۷۸۵ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۶۲۳ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۶۰۵ واحد و پتروشیمی پارس (پارس) ۵۷۳ واحد با بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل نماد گلوکوزان (غگل) با ۳۸ واحد، شیشه و گاز (کگاز) با ۱۵ واحد و فرآورده های نسوز پارس (کفپارس) با ۱۲ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، بانک تجارت، گلوکوزان، سالمین، پالایش نفت اصفهان، توسعه معادن و فلزات و بانک صادرات ایران گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه شیمیایی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۳۳۸ میلیون و ۱۰۱ هزار برگه سهم به ارزش پنج هزار و ۹۵۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۲۰۴ واحد افزایش داشت و بر روی کانال هفت هزار و ۲۲۵ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۵۷۶ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۲۴ هزار و ۸۵۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.

بیشترین تاثیر مثبت را در بین تمامی نمادها، نماد پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، پتروشیمی تندگویان (شگویا) و صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا) بر شاخص این بازار داشتند.

نماد بهمن دیزل (خدیزل)، کلر پارس (کلر) و آسیا سیر ارس (سبزوا)، هم مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین