کد خبر: ۶۴۵۱۱۶
تاریخ انتشار : ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۷
استارمر از هواداران ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا و از مخالفان برگزیت بوده است. او یک وکیل دادگستری و متخصص در مسائل حقوق بشر است.
آفتاب‌‌نیوز :

سرویس بین الملل- "کیر استارمر" ۵۷ ساله از جمله سیاستمدارانی بود که تحلیلگران بخت او را برای پیروزی در انتخابات رهبری حزب کارگر زیاد می دانستند. پیش‌بینی‌ها درست بود و پس از کناره "جرمی کوربین" او اکنون به رهبری حزب کارگر بریتانیا رسیده است.

استارمر کیست؟

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ او در کابینه سایه جرمی کوربین وزیر سایه برگزیت بود. از او با عنوان سیاستمدار "چپگرای نرم" و "میانه رو" یاد می‌شود.

کناره‌گیری جرمی کوربین؛ رهبر جدید حزب کارگر کیست و چه رویکردی خواهد داشت؟

استارمر از هواداران ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا و از مخالفان برگزیت بوده است. او یک وکیل دادگستری و متخصص در مسائل حقوق بشر است.

او در جریان انتخابات رهبری حزب در سال ۲۰۱۵ از جرمی کوربین حمایت نکرده بود.

او متولد سال ۱۹۶۲ و فرزند پدری سازنده ابزار آلات و مادری پرستار بود‌. او در رشته حقوق در دانشگاه‌های لیدز و آکسفورد تحصیل کرد. عمده فعالیت‌اش در زمینه حقوق بشر بوده است. او متاهل و دارای دو فرزند است. منتقدان او در حزب کارگر می‌گویند او بیش از اندازه خاستگاه طبقاتی طبقه متوسطی دارد.

او انترناسیونالیست (جهان وطن‌گرا) و طرفدار اروپا و اتحادیه اروپایی است و به همین خاطر مخالف خروج بریتانیا از آن اتحادیه بود.

استارمر چه رویکرد سیاسی‌ای دارد؟

کناره‌گیری جرمی کوربین؛ رهبر جدید حزب کارگر کیست و چه رویکردی خواهد داشت؟

او طرفدار لزوم سرمایه‌گذاری بیشتر در خدمات عمومی بریتانیا از جمله نظام بهداشت و درمان و هوادار لغو نظام پرداخت شهریه دانشگاهی است. او خواستار افزایش دریافت مالیات بر درآمد توسط دولت به میزان بیش از ۵ درصد است و علاقه‌ای به اعطای معافیت‌های مالیاتی به شرکت‌ها ندارد. او خواستار رسیدگی دولت به وضعیت بی‌خانمان‌ها و رفع نابرابری اقتصادی و طبقاتی است.

در سیاست خارجی او مخالف جنگ‌های غیرقانونی و خواستار بازنگری بریتانیا در فروش تسلیحات به سایر کشورها است. او مخالف جنگ علیه عراق بود و آن را مغایر با حقوق بین‌الملل می‌دانست چرا که بدون کسب مجوز از سازمان ملل صورت گرفته بود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین