کد خبر: ۶۴۵۲۳۰
تعداد نظرات: ۲۶ نظر
تاریخ انتشار : ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲
رئیس‌جمهور گفته "وحدت، کاهش ترافیک و آلودگی هوا از آثار کروناست"
رئیس جمهور گفت: هیچ اختلاف نظری در دستگاه ها و قوای سه گانه وجود ندارد و رهبر انقلاب هم هرجایی نامه نگاری کردیم حمایت کردند. ما هیچ اختلاف نظری در هیچ وزارت خانه‌ای نداریم. کسب و کارهای کم ریسک از ۲۳ فروردین در استان‌ها می‌توانند فعالیت خود را با مراعات پروتکل‌های بهداشت و درمان آغاز کنند.کسب و کارهای پر ریسک تا انتهای فروردین فعالیت ندارند.
آفتاب‌‌نیوز :

در حالی که تهران از دیروز بخاطر آغاز فعالیت‌های اقتصادی، روز شلوغ و پرترافیکی را آغاز کرده بود، روحانی می‌گوید: استان تهران از ۳۰ فروردین فعالیت خود را شروع می‌کند!

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس‌جمهور صبح یکشنبه در جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا که در مجموعه حافظیه تهران برگزار شد، اظهار کرد: در روندی که پیش‌رو داریم برای مسئله مبارزه و مقابله با کرونا هیچ اختلاف نظری میان دستگاه های دولتی و قوای سه گانه وجود ندارد و همه ارکان کشور با هماهنگی در حال انجام امور هستیم و مقام معظم رهبری نیز همواره حمایت کردند.

روحانی: کسب‌وکارها از ۲۳ فروردین فعال می‌شوند| ساعت کاری از ۷ تا ۱۴| تعطیلی مدارس تا ۳۰ فروردین

در مقابله با کرونا کل نظام یکپارچه است

وی با تاکید بر اینکه در مسئله مقابله با کرونا کل نظام یکپارچه است، گفت: این که بدخواهان ما از این یکپارچگی عصبانی و ناراحت هستند، خودشان می‌دانند، اما کرونا با همه دشواری هایی که ایجاد کرده آثار خوبی هم داشته که وحدت بیشتر ارکان مختلف جامعه است؛ امروز شاهد یک وحدت و یکپارچگی در سراسر کشور هستیم. سالم بودن هوا به دلیل کاهش ترافیک نیز از دیگر آثار خوب کرونا در کشور است.

در میان وزارتخانه های دولت اختلافی نیست

رئیس‌جمهور افزود: در میان وزارتخانه های دولت اختلافی نیست ممکن است چیزی را در جایی پیدا کنند و با شیطنت به رسانه های خارج از کشور منتقل کنند و آنها نیز این مسئله را بزرگ کنند، اما هیچ اختلافی در این زمینه نداریم. برخلاف دعوت بدخواهان و ضد انقلاب که مردم را دعوت می کند به این که بین سلامت و فعالیت اقتصادی یکی را باید انتخاب کرد این مردود و ناصواب است؛ چرا که هم فعالیت‌های اقتصادی و هم پروتکل های بهداشتی هر دو در کنار هم قابل اجرا هستند، فعالیت‌های اداری و اقتصادی و تولیدی ما باید در جریان باشد، اما پروتکل‌های وزارت بهداشت باید مورد تاکید و توجه قرار بگیرد.

روحانی با اشاره به بررسی جزئیات طرح فاصله گذاری هوشمند در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: کمیته اجتماعی و امنیتی ستاد روزهای خود را ارائه داد؛ خواست این کمیته، وزارت صمت و فعالان اقتصادی و اصناف در قالب یک جمع‌بندی در جلسه مطرح شد و در نهایت تصمیماتی اتخاذ شد.

آغاز کسب و کارهای کم‌خطر در استان‌ها بجز تهران از ۲۳ فروردین

وی با بیان اینکه در تولید از ابتدا با هیچ مانعی مواجه نبودیم و این مراکز همچنان با رعایت پروتکل های بهداشتی فعالیت خود ادامه می‌دهند، اظهار کرد: امروز پیشنهاداتی درباره فعالیت‌های اقتصادی و کسب و کارها مطرح شد که در نهایت پیشنهادات به تصویب ستاد قرار گرفت؛ بر این اساس تصویب شد که در استان‌های کشور بجز تهران کسب و کارهای کم ریسک می‌توانند از ۲۳ فروردین فعالیت های خود را آغاز کنند، اما کسب و کارهای پر ریسک از جمله مراکز ورزشی، استخرها و مراکزی که نیاز به حضور جمعیت دارند فعلا تا اطلاع ثانوی همچنان تعطیل باقی می مانند تا بعداً درباره آنها تصمیم گیری شود.

رئیس جمهور ادامه داد: در بخش کسب و کارهای کم ریسک بنا شد تا در استان ها از شنبه ۲۳ فروردین فعالیت ها با مراعات پروتکل های اعلامی از سوی بهداشت و درمان آغاز شود؛ حتماً باید بر این پروتکل ها نظارت شود و مسئولیت اصلی این نظارت بر عهده وزارت بهداشت است. امروز همچنین تصویب شد تا در صورت نیاز نیروی بسیج نیز برای نظارت با دقت به وزارت بهداشت کمک کند.

روحانی با تاکید بر اینکه نمی‌خواهیم فعالیت‌های اقتصادی سلامت مردم را تحت تاثیر قرار دهند، گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی در فعالیت‌های اقتصادی باید مورد توجه قرار بگیرد.

آغاز فعالیت های اقتصادی در استان تهران از ۳۰ فروردین

وی درباره وضعیت فعالیت کسب و کارها در استان تهران نیز خاطرنشان کرد: در جلسه امروز تصویب شد که در استان تهران فعالیت های اقتصادی از روز شنبه ۳۰ فروردین آغاز شود.

رئیس جمهور اظهار کرد: از کمیته تبلیغات خواستیم در این زمینه طرح ها و اطلاعات مورد نیاز را آماده کند و در رسانه ها توضیح داده شود که فروشندگان چگونه باید مسائل را رعایت کنند؛ همچنین تاکید شد که وظایف و اصول بهداشتی که باید مورد توجه قرار بگیرد برای مردم توضیح داده شود.

روحانی با تاکید بر اینکه آغاز فعالیت کسب و کارها به معنای فراموش کردن اصل در خانه ماندن نیست، گفت: ترجیح بر این است که آنهایی که حضورشان در جامعه ضرورتی ندارد، همچنان در خانه بمانند.

حضور دو سوم کارمندان در محل کار از 23 فروردین

وی گفت: برای بازگشایی فعالیت‌های کسب و کارها بر اساس پیشنهاد وزارت بهداشت و درمان تصمیم گرفتیم که به صورت پلکانی عمل کنیم. در خصوص فعالیت ادارات دولتی نیز مصوب شد از هفته آینده یعنی ۲۳ فروردین فعالیت ادارات به این صورت باشد که دو سوم از کارمندان در محل کار خود حضور خواهند داشت و یک سوم دیگر مجاز هستند که در محل کار خود حضور پیدا نکنند؛ در این مصوبه تاکید شد که نسبت به افرادی که سن بالا دارند و همچنین به بیماری های زمینه ای مبتلا هستند اولویت ها لحاظ شود.

رئیس جمهور تصریح کرد: هر کارمندی که به کرونا مبتلا شود، وظیفه دارد که به مدیر خود اعلام کند و در سر کار خود حاضر نشود و اقدامات درمانی را انجام دهد. آمدن او به محل کار به عنوان تخلف و جرم است؛ در مجموع حضور افرادی که مبتلا به کرونا هستند در جامعه ممنوع است و این افراد باید خود را یا در خانه یا در نقاهتگاه ها و یا در بیمارستان‌ها قرنطینه کنند.

روحانی در ادامه از وزیر بهداشت خواست که به آزمایشگاه ها ابلاغ کند در صورتی که آزمایش کرونای فردی مثبت شد موظف هستند تا علاوه بر اعلام به فرد بیمار موضوع را به اطلاع محل کار او و خانواده فرد بیمار برسانند.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: وقتی به کسی می‌گوییم آزمایش کرونای وی مثبت است نباید اضطراب و نگرانی شدید پیدا کند. بسیاری مردم با ایزوله و قرنطینه بعد از دو هفته خوب می‌شوند و این مورد تنها در ۱۵ تا ۲۰ درصد دیده نمی‌شود. از ۱۰۰ نفر که مبتلا می‌شوند ۳ یا ۴ نفر خطر مرگ دارند و حتی ما باید از رقم ۳ درصد هم که در جامعه هست پایین‌تر رویم و به ۲ درصد برسیم.

وی اضافه کرد: اینکه افراد وقتی مبتلا می‌شوند این موضوع را مخفی می‌کنند لازم نیست، بلکه باید اصول بهداشتی را رعایت کنیم و این موضوع را هم مثل آنفولانزا اعلام کنیم وگرنه پنهان کردن آن نفعی ندارد و مهم نیست، البته هر کسی دوست دارد می‌تواند این کار را بکند، اما اصل مهم رعایت بهداشت و جلوگیری از ارتباط با دیگران است.

ساعت کار ادارات از ۲۳ فروردین ۷ صبح تا ۱۴ عصر

روحانی در ادامه اعلا کرد: ساعت کار اداری قرار شد از ۲۳ فروردین ۷ صبح تا ۱۴ عصر باشد و این با توجه به نزدیک بودن ماه رمضان در نظر گرفته شده است که در این زمینه هم اگر تا ماه رمضان چنین وضعیتی داشته باشیم نه نماز جماعت خواهیم داشت و نه وقت ناهار در ادارات.

تشکر از همه دست اندرکاران حمل و نقل کشور

رییس جمهور خاطرنشان کرد: کلیه کالاهایی که ضروری بوده که جابجا شوند چه از گمرک چه در درون کشور بدون هیچ خللی کار خود را انجام دادند و حتی یک درصد هم از سال پیش کمتر نبوده که ما از همه دست اندرکاران حمل و نقل کشور تشکر می‌کنم. در ماه‌هایی که ما مشکل کرونا داشتیم از افراد و کارگران بخش حمل و نقل هیچ کسی اخراج نشده و تعدیلی هم صورت نگرفته که خبر خوبی است و شامل آن امتیازهایی که ما برای کسب و کارها در نظر گرفتیم می‌شوند.

عبور و مرور در استان‌ها آزاد، اما در میان استانها تا ۳۰ فروردین ممنوع

روحانی همچنین گفت: عبور و مرور ماشین‌ها در استان‌ها آزاد است، اما در میان استانها تا ۳۰ فروردین ممنوع است که ماشین ها از استانی به استان دیگر بروند.

مدارس تا ۳۰ فروردین آموزش از راه دور است

وی بیان کرد: در بخش آموزش به جز آموزش تکمیلی در بخش دکتری مخصوصا از ۳۰ فروردین حضوری خواهد بود، اما در بخش کارشناسی و مدارس تا ۳۰ فروردین آموزش از دور است؛ البته در استان‌هایی که وضعیت سفید است می‌توانند کار خود را شروع کنند و مشکلی ندارند مثل استان بوشهر که مشکلی در این زمینه ندارد.

رییس جمهور گفت: وزارت بهداشت و درمان نمی‌تواند بگوید که شکل فعالیت این ویروس در ادامه و در زمانی که هوا گرم می‌شود چگونه است چون هنوز عملکرد این ویروس مشخص نیست.

اماکن متبرکه تا ۳۰ فروردین همچنان تعطیل می مانند

روحانی خاطرنشان کرد: اماکن متبرکه تا ۳۰ فروردین همچنان تعطیل می مانند و بعد از این تاریخ برای آن ها تصمیم گیری می‌کنیم. جلسه بعدی ما ۲۴ فروردین است اما اگر اتفاقی بیفتد می توانیم زودتر این جلسه را برگزار کنیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۲۶
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
4
45
دو هفته دیگر تعطیل میکردید میخواهید همه مردم را به کشتن بدهید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
کارغیرعلمی یعنی همین.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
مردم و کادردرمان وبهداشت را به کشتن میدهند
ناشناس
| Canada |
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
هر وقت خودشان در مجامع عمومی حضور روزانه پیدا کردند مجلس علنی تشکیل شد ملاقات های عمومی روزانه مسئولین ارشد مطابق معمول نه با فاصله بیشتر انجام شد یعنی شما عملا نشان میدهید میتوان شروع به کار کرد. نه اینکه خودتان و مسئولان ارشد ایزوله باشید مردم به کار روزانه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
3
25
از نظر سرهنگ... تعداد یارانه بگیران کمتر میشود عین واقعیت را می گویم به خدا از 23فروردین دقت کنید آمار اعلامی توسط وزارت بهداشت به کمترین حد امکان میرسه فوتی های کرونایی که کلا دیگه اعلام نمیشه چون سرهنگ اینطورخواسته عیب نداره .... مردم صبرشان زیاده جناب سرهنگ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
2
41
دولت ، مجلس ، شوراي نگهبان ، مجلس خبرگان تعطيل . فقط مردم ...برگردند سركارشون تا بميرند. مردم عزيز ايران در زمان انتخابات، مردم عزيز ايران در زمان راهپيمايي، مردم عزيز ايران در زمان حضور در عرصه بين الملل و نشان دادن به دنيا. حالا در زمان كرونا ...بايد برگردند كار كنند كه چرخه اقتصادي به چرخش در بيايد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
2
37
دانشمندان ژاپنی کشف کردند که ویروس کرونا فقط در روز 13 بدر قابل سرایت بود . بنابراین از این هفته با خیال راحت به سر کارهای خود بر می گردیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
1
21
مشکل مسئولان فقط خانه ماندن مردم در عید بود! اونم با کلی تاخیر انجام دادند که اگر ملت رعایت نکردند و فوت شدند تقصیر خودشان باشد!کلی تبلیغات روی سیزده بدر شد که ملت اگر بیرون بروند فاجعه میشود!!چی میشد دو هفته با قرنطینه سختگیرانه این روال ادامه پیدا میکرد تا حداقل کمی نگرانی پایین میومد! خدایا خودت کمک کن
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
32
11
عزيزان چرخ اقتصادي كشور اعم از خرد و كلان در ورطه سقوط و فلج شدن است . قحطي و گرسنگي مي تواند بسيار خطرناكتر از هر ويروسي باشد . بهتر است با رعايت نكات بهداشتي و با توكل به خداوند كريم و مهربان در محل كارهايمان حاضر شويم . باور كنيد . باور كنيد خيل عظيمي از مردم زير خط فقر هستند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
دولت بودجه کلان نهادهای مفت خور که ثابت شد در این ایام بود و نبودشان تفاوتی نمی کند رو قطع کند و بیت المال مردم محروم را به خودشان اختصاص دهد.‌
saman
| Germany |
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
همون 200 میلیون یورو رو میدادن مردم تا 2 هفته تو قرنطینه باشن قحطی هم نمی امد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹
میخوان مردم از ترس مردن از گرسنگی دست به خودکشی بزنند مردن از گرسنگی خیلی بهتره حداقل میتوانیم در لحظه آخر و برای آخرین بار عزیزان از دست رفته مون را یکبار دیگر بغل کنیم و حسرت بدل نمونیم نه مثل این بیماری لعنتی خفه بشیم و غریبانه با آهک دفن بشیم مردن از گرسنگی شرافتمندانه تر از مردن از ترس کاذب ایجاد شده برای فرستادن مردم سر کار و مشاغل هست اون هم برای چرخاندن کارها برای منافع یک عده ای خاص
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
0
29
لطف کنیدحوزه های علمیه را.شورای نگهبان.مجلس.مصلحت نظام ونمازجمعه رافعال کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
2
22
من که بچه ام محال بفرستم مدرسه بئ خیالامسال چون مدرسه خودش میشه بمب ساعتئ و بعد انفجار ویرووس دوم اکر شده بئ خیال شغلمم بشم دکه سر کار نمیرم سوم مردم بیاید همدیکر نجات بدیم همه با هم دوهفته سرکار و هیج جا نریم تا ویرووس قصع بشه راه و چاره اینه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
0
17
وضعیت بدتر ازین را کی باید پاسخ دهد. حقیقتا اینجا وزیر بهداشت باید استعفا دهد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
0
20
بحث اقتصاد نیست- اقتصاد ما ذاتا کرونایی بود - مشکل اینجاست اینها نمیتوانند مشکلات مالی نیازمندان را برطرف کنند حتی در کوتاه مدت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
0
21
وقتی ماسک برای مردم نتونستید تهیه کنی، چرا میگید برین سرکار؟ اگه ماسک لازم نیست چرا خودتون در جلسه هیات دولت می زنید؟
ناشناس
|
United States
|
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
0
8
تمام مقامات و مسولين قرنطينه باشند و سلامت
مردم هم جان بركف براي اقتصاد تلاش كنند و جهش اقتصادي ايجاد كنند
تجمع مردم در مترو و اتوبوس مهم نيست
ولي تجمع نمايندگان در مجلس طبق پروتكل نيست و بايد تعطيل باشه
دو لت بايد در كاخ سعد اباد تشكيل جلسه با حفظ فاصله و در اتاق هاي شيشه ايي تشكيل جلسه بدن
ولي مردم …

قرنطينه و حفظ جان براي خواص هستش نه عوام
ناشناس
|
United States
|
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
1
10
دارن با جان مردم بازی می کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
1
15
دانشجویان ارشد و دکتری کلاس بروند اما درس خارج حوزه تعطیل باشد ؟
پاسخ ها
...
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
دمت گرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
0
9
بابا این مزخرفات رو ول کنین. مملکت رو یکماه کلا تعطیل کنید تا کرونا برطرف بشه. کم کم داریم هم پیاز رو میخوریم، هم شلاق میخوریم هم پول میدیم.
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
0
7
به قول هنرمند عزیز اکبر عبدی. ای خدا بریم بیرون کرونا اسفالت میکنه. تو خونه بمونیم طلبکار و خانواده اسفالت میکنه. مگه ما جاده خاکی هستیم.
ناشناس
|
Canada
|
۰۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
0
5
با یکی دو هفته زود تر خروج از محدودیت از بحران جدی اقتصادی پیش رو نجات پیدا نمیکند . پول نفتی در کار نخواهد بود مالیات هم از صنایع کوچک و متوسط هم فراموش کنید . صادرات پتروشیمی هم با محدودیت های تحریم نا معلوم میماند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
0
13
با این تصمیم گیری مشخص شد مجلس شورای اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان و حوزههای علمیه جز مشاغل پر ریسک محسوب می شوند
دوست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
0
0
آقای روحانی تا آخر فروردین ماه صبر می کردید هیچ اشکالی نداشت

کا رپر خطری کردید .
من از مشاوران شما متعجبم .واقعا که ......
شما باید توضیح دهید هدف از این روش چیست .
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین