کد خبر: ۶۴۵۵۵۸
تاریخ انتشار : ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۲
دولت آلمان در نظر دارد پس از ۱۹ آوریل محدودیت‌های قرنطینه در این کشور را کاهش دهد تا مردم به زندگی عادی خود بازگردند.
آفتاب‌‌نیوز :

دولت آلمان قوانین جدید محافظتی در مقابل کرونا از جمله استفاده اجباری از ماسک در اماکن عمومی، محدودیت در تجمعات و شناسایی سریع زنجیره‌های انتقال کرونا را تهیه و تدوین کرده است تا بتواند از ۱۹ آوریل به قرنطینه آلمان پایان داده و وارد فاز جدید بازگشت به زندگی عادی شوند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در پیش‌نویس این برنامه عملیاتی که توسط وزارت کشور آلمان تدوین شده آمده است که با اجرایی شدن قوانین جدید و از سرگیری مجدد زندگی اجتماعی آلمان‌ها، تعداد ​​افرادی که یک فرد آلوده به ویروس می‌تواند آلوده کند می‌بایست کمتر از ۱ نفر باشد.

پایان نسبی قرنطینه در آلمان از ۱۹ آوریل

مغازه‌ها و هم‌چنین مدارس در مناطق مشخص مجاز به بازگشایی و از سرگیری کار خود خواهند بود، اگرچه تمهیدات و اقدامات فاصله‌گذاری اجتماعی هم‌چنان اعمال شده و مورد توجه خواهند بود.

محدودیت‌های سختگیرانه در مرزها کمتر خواهد شد، این در حالی است که از برگزاری رویدادهای بزرگ و جشن‌ها و تجمعات خصوصی جلوگیری به عمل خواهد آمد. به محض تأمین ماسک‌های محافظتی به اندازه کافی، استفاده از آن‌ها در قطار، اتوبوس، محل کار و اماکن عمومی اجباری خواهد بود.

آلمان با تعطیلی تمامی رستوران‌ها و بیشتر مغازه‌ها از ۲۲ مارس قرنطینه شده است. آلمان با توجه به اتفاقات و شیوع ویروس کرونا در سال‌جاری با رکود اقتصادی مواجه می‌شود که سیاستگذاران آلمانی را نسبت به بازگشت آلمان‌ها به زندگی عادی حداقل به این زودی‌ها بدبین کرده است.

در این پیش‌نویس این‌گونه ذکر شده است که بازگشت زندگی اجتماعی آلمان‌ها به حالت عادی توسط مکانیسم‌های محافظتی امکان‌پذیر است که بیش از ۸۰ درصد افرادی را که یک فرد آلوده در طی ۲۴ ساعت گذشته با آن‌ها تماس داشته است، ردیابی و شناسایی کند. افراد آلوده و افرادی که با آن‌ها در ارتباط بوده‌اند در خانه یا هتل‌ها قرنطینه خواهند شد.

بر اساس پیش‌نویس این برنامه عملیاتی، فرض بر آن است که همه‌گیری این ویروس تا سال ۲۰۲۱ ادامه خواهد داشت.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین