کد خبر: ۶۴۶۷۳۱
تاریخ انتشار : ۲۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
سخنگوی وزارت بهداشت ضمن اعلام آخرین آمار بیماری کووید-۱۹ در کشور، از دو رقمی شدن مرگ و میر ناشی از این بیماری در کشور برای اولین بار طی حدود یک ماه اخیر، خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :

دکتر جهانپور گفت: از دیروز تا امروز ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۵۷۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷۴۸۷۷ نفر رسید.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ وی با بیان اینکه برای اولین بار بعد از حدود یک ماه، آمار مرگ ناشی از این بیماری در کشور دو رقمی شد، افزود: این توفیق نسبی است که امیدواریم استمرار یابد. در مجموع متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۹۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و تا امروز ۴۶۸۳ نفر از بیماران، جان باخته و دیگر در بین ما نیستند. تا کنون ۴۸۱۲۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.  ۳۶۹۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.  تاکنون ۲۸۷ هزار و ۳۵۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

آمار رسمی بیماران کرونا به تفکیک استان‌ها/ ۲۶ فروردین+جدول

بعد از اینکه وزارت بهداشت، ارائه آمار بیماران کرونا به تفکیک استان را متوقف کرد، مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی، آمار شیوع کرونا در استان‌های مربوط به خود را اعلام می‌کنند. با این حال، در برخی استان‌ها مثل تهران، خراسان رضوی، مازندران، گلستان، قم، اصفهان، گیلان و البرز آماری اعلام نمی‌شود یا اگر هم اعلام می‌شود به صورت ناقص است. به گفته مقامات وزارت بهداشت، وضعیت برخی از این استان‌ها از نظر شیوع کرونا قرمز است. در برخی استانهای دیگر نیز آمار شفاف و کاملی از بیماران کرونا ارائه نمی‌شود.

در ادامه آمار رسمی بیماران کرونا در سراسر کشور تا ۲۶ فروردین 99 آمده است. منبع این آمار، اظهارات مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها است.

  استان مورد جدید فوتی بهبودیافته نعداد کل مبتلایان
1 آذربایجان شرقی ۳۳۱ ۲۶۶نفر تا ۲۴ فروردین ۲۲۶۵ ۳۱۹۰
2 آذربایجان غربی        
3 اردبیل        
4 اصفهان(به‌جزکاشان) ۱۳۰ اعلام‌نشد اعلام‌نشد اعلام‌نشد
5 البرز        
6 ایلام ۹ ۴۴ اعلام‌نشد ۴۱۲
7 بوشهر صفر ۱۰ ۱۳۸ ۱۵۷
8 تهران        
9 چهارمحال و بختیاری ۶ ۲۳ ۱۷۵ ۲۲۷
10 خراسان جنوبی ۵ ۴۲ ۳۷۳ ۴۳۲
11 خراسان رضوی        
12 خراسان شمالی ۸ ۵۷ اعلام‌نشد ۵۳۳
13 خوزستان ۷۷ ۱۴۰ ۹۳۵ ۱۲۶۸
14 زنجان ۱۳ ۸۳ ۶۳۸ ۸۳۳
15 سمنان ۱۱ اعلام‌نشد ۸۰۱ ۹۶۳
16 سیستان‌وبلوچستان ۱۸ ۳۹ ۲۳۷ ۴۲۸
17 فارس ۹۵ ۵۶ ۱۳۲ ۲۱۰۶
18 قزوین        
19 قم ۵۲ اعلام‌نشد اعلام‌نشد اعلام‌نشد
20 کردستان   ۹۶ ۳۸۶ ۸۵۶
21 کرمان ۲۲ ۴۷ ۲۸۰ ۵۰۱
22 کرمانشاه اعلام‌نشد ۵۲ اعلام‌نشد ۶۳۷
23 کهگیلویه و بویراحمد ۱۰ ۸ نفر تا ۲۳فروردین اعلام‌نشد ۳۰۹
24 گلستان        
25 گیلان        
26 لرستان        
27 مازندران ۹۵ اعلام‌نشد اعلام‌نشد اعلام‌نشد
28 مرکزی ۲۳ ۱۳۹ ۱۰۶۵ ۱۴۶۸
29 هرمزگان ۲۲ ۱۹   ۳۶۱
30 همدان        
31 یزد اعلام‌نشد ۱۸۵نفر تا ۲۵ فروردین ۳۷۹۴ مشکوک به کرونا ۴۳۷۱ مشکوک به کرونا

***

۸۵۶  بیمار کرونا در کردستان

در کردستان تاکنون ۸۵۶ نفر به کوید ۱۹ مبتلا شده اند و در این مدت ۳۸۶ نفر از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

آرزو فلاحی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: از هزارو ۷۶۹ نمونه گرفته شده تاکنون ۸۵۶ نفر مثبت و ۸۴۰ مورد آن‌ها نیز منفی بوده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان بیان کرد: از ابتدای ورود این ویروس به استان تاکنون ۹۶ نفر جان خود را از دست داده اند.

او افزود: افراد جان باخته ۳۰ نفر در سقز، ۱۵ نفر در قروه، ۱۵ نفر در سنندج، ۱۳ نفر در بانه، ۷ نفر بیجار و نفر نیز در ۵ مریوان و در کامیاران ۷ و ۴ نفر در دیواندره بوده است.

فلاحی به تفکیک موارد مثبت شناسایی شده در سطح استان اشاره کرد و اظهار داشت: ۲۴۱ نفر مربوط به سقز، ۱۲۴ نفر بانه، ۲۰۸ سنندج نفر، ۳۱ کامیاران نفر، ۶۱ قروه نفر، ۵۲ مریوان نفر، ۳۹ دیواندره نفر، ۴۱ بیجار نفر، ۴۷ دهگلان نفرو سروآباد ۱۲ نفر بوده است.

شمار مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌شرقی به ۳۱۹۰ نفر رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: در طی ۴۸ ساعت اخیر نتیجه آزمایش ۳۳۱ نفر مثبت به کرونا در استان اعلام شده است.

محمدحسین صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، امشب در گفت‌وگوی زنده خبری در شبکه سهند، اظهار کرد: به علت اجرای طرح غربالگری، تعداد انجام آزمایش افزایش یافته و مجبور هستیم تا نتایج را هر دو روز یک بار اعلام کنیم.

وی با بیان اینکه در ۲۵ فرودین ماه نتیجه آزمایش ۱۶۶ نفر مثبت اعلام شد، افزود: امروز نیز از ۴۷۹ نفر تست مثبت گرفته شد که نتیجه ۱۶۵ نفر مثبت اعلام شد. شمار مبتلایان به کرونا در استان به سه هزار و ۱۹۰ نفر رسید.

وی خاطرنشان کرد: در طی ۴۸ ساعت اخیر نتیجه آزمایش ۳۳۱ نفر مثبت به کرونا اعلام شده است.

صومی متذکر شد: البته تاکنون دو هزار و ۲۶۵ نفر بهبود قطعی بوده و از بیمارستان مرخص شده و یا با حالت عمومی خوب در خانه‌های خود تحت مراقبت هستند.

وی با اشاره بر اینکه در حال حاضر ۷۱۴ مشکوک و قطعی به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند، ادامه داد: ۱۹۱ نفر در بخش ویژه و ۸۱ نفر از مبتلایان نیز به دستگاه مصنوعی تنفس وصل هستند.

صومی ابراز کرد: شاید تعداد متوفیان در اثر کرونا در استان کاهش یافته است ولی آذربایجان‌شرقی جزو استان هایی است که همچنان تعداد مبتلایان رو به افزایش است ولی شیب افزایش کند می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: تغییراتی در میزان آلودگی شهرستان‌ها و خیابان های تبریز وجود ندارد زیرا وقتی ویروس وارد منطقه‌ای شود به شدت گسترش می‌یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز تاکید کرد: از مردم می‌خواهم تا یاد بگیریم چگونه از خود مراقبت کنیم و دیگران را هم آلوده نکنیم.

۲۴ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های قم بستری شدند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از پذیرش ۵۲ نفر در مراکز درمانی قم با تشخیص احتمالی ابتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: ۲۴ نفر از این افراد در بیمارستان بستری شدند.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا قدیر اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته و تا ساعت ۱۴ امروز بیست و ششم فروردین‌ماه، ۵۲ نفر در مراکز درمانی قم با تشخیص احتمالی ابتلاء به کرونا پذیرش شدند. ۲۴ نفر از این تعداد در بیمارستان‌های قم بستری و مابقی پس از معاینه و بررسی در بخش اورژانس مراکز با دستورات دارویی و بهداشتی مرخص شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: در شبانه روز گذشته، ۲۹ نفر از بیماران بستری در بخش‌ها پس از بهبودی توسط پزشکان معالج از بیمارستان ترخیص شدند.

مبتلایان به کرونا در هرمزگان به ۳۶۱ نفر رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با ابتلای ۲۲ نفر دیگر در استان به کرونا ویروس شمار مبتلایان این بیماری در هرمزگان به ۳۶۱ نفر افزایش یافت.

حسین فرشیدی بیان داشت: ۸ نفر از مبتلایان جدید در شهرستان بندرعباس، ۷ نفر در میناب، حاجی آباد ۴ مورد، کیش یک مورد، رودان یک مورد و قشم یک مورد ثبت شده است. از ابتدای شیوع کرونا هزار و ۸۵۹ نفر با علائم بیماری‌های حاد تنفسی به مراکز درمانی مراجعه کردند.

وی افزود: اکنون ۲۴ نفر در استان در بخش ویژه بستری هستند و هزار و ۵۶۹ نفر هم مرخص شده اند. در ۲۴ ساعت گذشته فوتی جدید نداشتیم و جانباختگان در اثر کرونا در استان همان ۱۹ نفر است.

فرشیدی گفت: بیشتر افزایش ابتلاء به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته بندرعباس با ۸ مورد و میناب با ۷ مورد است.

وی افزود: شمار آزمایش‌های تشخیصی کرونا در استان به ۲ هزار و ۴۰۰ مورد افزایش یافته که ۳۶۱ مورد مثبت شدند.

فرشیدی گفت: از بیماران مبتلا به کرونا در استان ۷ مورد خانم باردارند (۵ مورد در بندرعباس و ۲ مورد میناب) که در ماه‌های اول بارداری هستند و خوشبختانه از نظر جسمانی مشکلی ندارند.

وی با بیان اینکه شرایط استان حساس است از مردم خواست با رعایت فاصله اجتماعی و فیزیکی به قطع زنجیره انتقال این بیماری کمک کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان افزود: مهلت ثبت اطلاعات و اخذ کد تاییدیه فعالیت واحدهای صنفی و صنعتی کم خطر استان برای بازگشایی در سامانه وزارت بهداشت به آدرس salamat.gov.ir تا ۲۸ فروردین ماه است. از ۳۰ فروردین بازرسان به اصناف مراجعه می‌کنند و با متخلفان بهداشتی برخورد می‌کنند.

سیر نزولی ابتلا به کرونا در یزد

نوری شادکام، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: از ابتدای شیوع کرونا ۴۳۷۱ نفر با شک به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شدند که خوشبختانه ۳۷۹۴ نفر از این افراد با بهبودی از بیمارستان‌های استان مرخص شدند.

وی با بیان اینکه روند ورودی به بیمارستان‌ها کاهش یافته است ادامه داد: هم اکنون ۲۴۸ مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های یزد بستری هستند.

نوری شادکام با اشاره به اینکه هم اکنون به وضعیت کنترل رسیده ایم ادامه داد: اگر این روند عبور ومرور در شهر یزد ادامه یابد ۱۰ روز آینده به وضعیت نگران کننده خواهیم رسید.

شناسایی ۹۵ بیمار جدید کرونایی در مازندران

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز مازندران، رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: ۲۴ ساعت گذشته ۹۵ مورد بیمار جدید مشکوک به کرونا شناسایی و در بیمارستان‌های استان بستری شدند.

دکتر موسوی با بیان اینکه در این مدت ۱۵۱ بیمار بهبودیافته کرونا از بیمارستان‌های استان مرخص شدند افزود: اکنون ۵۱۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹، در بیمارستان‌های مازندران بستری هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران همچنین با توصیه به شهروندان برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا به شستن دست‌ها با آب صابون در روز به دفعات زیاد، روبوسی نکردن و استفاده از ماسک، استفاده از دستمال‌های یک بار مصرف برای ضدعفونی کردن دست‌ها و گوشی موبایل خاطرنشان کرد: با توجه به روند افزایش بیماران سرپایی در ۲ روز اخیر با تداوم رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی، روز‌های آینده با مشکلات جدی مواجه خواهیم شد.

شمار مبتلایان کرونا در استان کرمانشاه به ۶۳۷ نفر رسید

سخنگوی ستاد مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی شمار مبتلایان کرونا در استان کرمانشاه را ۶۳۷ نفر اعلام کرد وگفت: از این تعداد ۵۲ نفر جان باخته اند.

دکتر ابراهیم شکیبا افزود: از این تعداد مبتلا ۳۴۵ نفر جزء بیماران بستری از ابتدای شروع اپیدمی تا کنون هستند و ۲۹۲ نفر نیز جزء بیماران سرپایی هستند که از هشتم فروردین ماه به بعد شناسایی شده اند. همچنین آمار افراد مشکوک به کرونا در استان کرمانشاه که سی تی اسکن آن‌ها مثبت، اما تست pcr آنان منفی بوده، ۴۸۹ نفر است.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی اظهار داشت: انجام تست pcr جهت بیماران سرپایی، یک کار بسیار ارزشمند است که توسط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه صورت می‌گیرد، چرا که شناسایی این افراد می‌تواند به قطع زنجیره بیماری کرونا در جامعه کمک کند.

سیرصعودی کرونا در کرمان ادامه یافت/ تعداد بیماران به ۵۰۱ نفر رسید

معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان مجموع تعداد بیماران مبتلا به کرونا در این استان را ۵۰۱ نفر ذکر کرد و گفت: متاسفانه سیر صعودی کرونا در کرمان ادامه دارد.

سید وحید احمدی طباطبایی بعدازظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته از ۱۲۸ نمونه ارسال شده برای آزمایشگاه تست ۲۲ نفر مثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد سه مورد بستری، دو مورد سرپایی، پنج مورد از کادر درمان و مابقی اطرافیان بیمار هستند، عنوان کرد: از سه مورد بستری یک مورد از حوزه دانشگاه علوم پزشکی سیرجان، یک مورد از شهرستان بافت و یک مورد از شهرستان شهربابک است.

وی با اشاره به اینکه ۱۳ نفر از موارد جدید زن و ۹ نفر مرد هستند، افزود: ۱۷ نفر از موارد جدید از حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان و پنج مورد از دانشگاه علوم پزشکی سیرجان هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه با احتساب موارد جدید تعداد موارد مثبت کرونا در کرمان از مرز ۵۰۰ نفر عبور کرد و به ۵۰۱ نفر رسید، افزود: از ابتدای اپیدمی تاکنون ۵۲ مورد از کادر درمان مبتلا به کرونا شدند و نتیجه تست پنج نفر از کادر درمان هم طی ۲۴ ساعت گذشته مثبت شد.  از مجموع ۵۰۱ مورد قطعی کووید ۱۹ در استان کرمان ۳۷۴ مورد مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ۴۹ مورد مربوط به دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، ۲۷ مورد مربوط به دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، ۲۸ مورد مربوط به دانشگاه علوم پزشکی بم و ۲۳ مورد مربوط به دانشگاه علوم پزشکی سیرجان است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته موردی از فوتی ناشی از کرونا در استان کرمان نداشتیم، افزود: در مجموع از ابتدای اپیدمی تاکنون ۴۷ نفر در استان کرمان جان خود را از دست داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ظرف ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ نفر از بیمارستان‌های استان مرخص شده‌اند، گفت: در مجموع آمار بیماران بهبودیافته ۲۸۰ مورد است. مجموع تعداد افرادی که به دلیل کرونا در بیمارستان‌های سطح استان کرمان بستری شده‌اند ۳۵۳ نفر است، در حال حاضر ۲۶ نفر در بیمارستان‌ها بستری هستند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون چهار بیمار در آی سی یو تحت مراقب‌های ویژه هستند، افزود: ۲۱ بیمار بهبود یافته هم در نقاهتگاه حضور دارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: تاکنون دو هزار و ۴۷۲ نفر به دلیل مشکلات حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند که از این تعداد ۴۶ نفر ظرف ۲۴ ساعت گذشته بستری شده‌اند.  تعداد موارد مشکوک به کرونا در مجموع هزار و ۸۸۳ نفر است و در ۲۴ ساعت گذشته ۴۵ نفر مشکوک به کرونا بوده‌اند. یکی از کارهای خیلی مهم در حوزه بهداشت این است که اطرفیان تمامی موارد متحمل و قطعی مورد بررسی قرار می‌گیرند.  بر این اساس تمامی افرادی که در تماس نزدیک (فاصله کمتر از ۱.۵ متر) با موارد مشکوک یا قطعی کرونا بوده‌اند و در مدت زمان بیش از ۱۵ دقیقه در یک مکان با آنها بوده‌اند، از لحاظ ابتلاء به کرونا بررسی می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه نمونه گیری از این افراد بعد از فراخوان به مراکز درمانی انجام می‌شود، افزود: باید توجه داشت در صورتی که نمونه گیری به خوبی انجام نشود ممکن است نتیجه منفی کاذب به دست آید.

معاون بهداشتی گفت: آمار ابتلای کرونا در کرمان قطعاً نزولی نیست اما سیر موارد فوتی نزولی بوده است.

درمان ۹۳۵ بیمار مبتلا به کرونا در خوزستان

تاکنون ۹۳۵ بیمار مبتلا به کرونا در خوزستان درمان شدند.

سخنگوی دانشگاه عهلوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: از دیروز تا امروز، ۷۷ مورد جدید ابتلا به کروناویروس در خوزستان که به تفکیک در اهواز و رامشیر هر کدام ۲۳، ایذه ۱۳، آبادان و کارون هر کدام سه، ماهشهر، باوی و هویزه هر کدام ۲، شوشتر، شوش، بهبهان؛ حمیدیه، خرمشهر و هندیجان هر کدام یک مورد بوده است، شناسایی شد.

دکتر علی احسان پور افزود: با احتساب این موارد تعداد مبتلا به ویروس کرونا در استان به یک هزار و ۲۶۸ نفر رسید. در ۲۴ ساعت گذشته متاسفانه سه بیمار مبتلا به کوئید ۱۹ جان خود را از دست دادند تا تعداد جان باختگان به ۱۴۰ نفر افزایش یافت.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بیان کرد: در حال حاضر ۱۹۳ بیمار در مراکز درمانی استان تحت درمان هستند و خوشبختانه ۹۳۵ بیمار با تلاش‌های شبانه روزی پزشکان، پرستاران و کادر‌های درمانی پس از بهبودی از بیمارستان‌های استان ترخیص شدند.

ابتلای ۲۲۷ نفر به کرونا در چهارمحال و بختیاری

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از شناسایی ۶ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در استان خبر داد.

دکتر مجید شیرانی گفت: از آغاز شیوع ویروس کرونا در کشور، تاکنون یکهزار و شش نفر با علائم بالینی مشکوک هم به صورت بستری و هم سرپایی در مراکز درمانی چهارمحال و بختیاری نمونه گیری شدند که تا امروز ۲۲۷ بیمار مبتلای قطعی به این ویروس در استان شناسایی و ثبت شده است.

وی با اشاره به بهبودی کامل و مرخص شدن ۱۷۵ بیمار مبتلا از بیمارستان، افزود: با احتساب فوت یک نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تاکنون ۲۳ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری جان خود را از دست داده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، تعداد افراد بستری در مراکز درمانی استان را ۴۸ نفر اعلام کرد و گفت: در خانه ماندن و دوری از تجمع سبب می‌شود تا ویروس کرونا هرچه زودتر سیر نزولی یابد.

افزایش آمار مبتلایان به کرونا در ایلام

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: با افزایش ۹ مبتلای جدید طی ۲۴ ساعت گذشته آمار بیماران کرونا ویروس دراستان به ۴۱۲ نفر رسید.

دکتر کریمیان افزود: همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته یک نفر دیگر از هم استانی‌های ما براثر ابتلا به کرونا ویروس جان باخت که با این احتساب تعداد جان باختگان این بیماری دراستان ایلام به ۴۴ نفر افزایش یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان توصیه کرد مردم هشدار‌های بهداشتی را جدی بگیرند واز تردد بی مورد در معابر ومکان‌های شهری جدا خودداری کنند.

شهرستان‌های ایلام وایوان از نظر ابتلا به بیماری کرونا ویروس وجان باختگان در وضعیت قرمز قرار دارند.

شمار مبتلایان به کرونا در کهگیلویه وبویراحمد؛ ۳۰۹ نفر

با مثبت شدن ۱۰ نمونه آزمایشگاهی جدید، شمار مبتلایان به کرونا در کهگیلویه وبویراحمد به ۳۰۹ نفر رسید.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: از ۱۹۳ مورد جواب دریافتی از آزمایشگاه انستیتو پاستور تهران؛ سه مورد مثبت گزارش شده که شامل دو بیمار مرد از شهرستان بویراحمد و یک بیمار مرد از شهرستان چرام است.

یزدانپناه افزود: از ۹۶ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه پارس شیراز نیز پنج مورد مثبت اعلام شد که شامل سه بیمار مرد و یک بیمار زن در بویراحمد و یک بیمار مرد در شهرستان دنا بوده است.

وی اضافه کرد: از مجموع ۴۶ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه تشخیص مولکولی یاسوج؛ دو مورد مثبت شامل دو بیمار زن در گچساران گزارش شده است.

دکتر یزدان پناه با بیان اینکه همه این نمونه‌ها از افراد مشکوک با علائم مشابه انجام شده بیان کرد: با احتساب آمار جدید امروز، شمار مبتلایان به کرونا در استان به ۳۰۹ بیمار رسید.

وی اضافه کرد: با توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی مهم‌ترین راه کنترل شیوع کرونا است و از عموم مردم تقاضا داریم از برگزاری مراسم‌های دورهمی، جشن، ختم، خاکسپاری و هرگونه تجمع خودداری کنند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: همچنین از عموم مردم خواهشمندیم با هدف آگاهی از وضعیت سلامت خود به سایت salamat.gov.ir مراجعه کرده و در صورت داشتن هر گونه سوال با سامانه ۴۰۳۰ تماس بگیرند.

شناسایی ۹۵ مورد جدید مبتلا به کرونا در فارس

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۹۵ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان فارس خبر داد.

عبدالرسول همتی گفت: از ۱۶۵۷ نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های تشخیص کووید۱۹ استان، ۹۵ نمونه مثبت اعلام شد که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به دو هزار و ۱۰۶ نفر رسیده است.

وی افزود: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، ۱ نفر بر اثر ابتلا به کروناویروس در استان فوت کردند که در مجموع تاکنون ۵۶ نفر در استان به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست داده اند.

معاون بهداشت دانشگاه اعلام کرد: از مجموع ۹۵ نفر جدید مبتلا به کرونا ویروس در استان، شیراز ۶۰ مورد، فسا ۱۱ مورد، جهرم و لار ۵ مورد، استهبان ۴ و مورد، داراب ۲ مورد، آباده، مرودشت، ممسنی، خنج و فراشبند هر کدام یک مورد را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: تاکنون ۱۳۲ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شدند و ۹۷۹ نفر از مبتلایان نیز به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.

همتی از شهروندان خواست، بیماری کووید ۱۹ را جدی بگیرند و ضمن در خانه ماندن و رعایت بهداشت فردی، از تجمعات و تردد‌های غیرضرور بپرهیزند.

بوشهر بیمار کرونایی جدید نداشت

در ۴۸ ساعت گذشته استان بوشهر مورد مثبت ابتلا به کرونا نداشته است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: بر اساس بررسی نتایج نمونه‌های آزمایشگاهی در روز‌های ۲۵ و ۲۶ فروردین مورد مثبت ابتلا به کرونا در استان بوشهر ثبت نشده است.

دکتر سعید کشمیری افزود: تعداد مبتلایان تا کنون ۱۵۷ نفر ثابت مانده است.

وی گفت: تا کنون ۱۳۸ نفر بهبود یافته و ۹ نفر در بیمارستان بستری هستند.

شناسایی ۲۳ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در استان مرکزی

دکتر جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی ۲۳ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در استان شناسایی شده است و به این ترتیب مجموع مبتلایان به این بیماری در استان به ۱۴۶۸ نفر رسیده است.

دکتر جمالیان در ادامه افزود: خوشبختانه از ابتدای شیوع بیماری در استان مرکزی ۱۰۶۵ نفر از بیماران کووید۱۹ در استان بهبود یافته اند.

وی گفت: در حال حاضر در بیمارستان‌های استان ۹۶ بیمار مبتلا به کرونا ویروس بستری هستند که خدمات تخصصی درمانی لازم را دریافت می‌کنند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی افزود: ۱۶۸ نفر از مبتلایان به کروناویروس در منزل بستری و قرنطینه می‌باشند.

دکتر سید محمد جمالیان در ادامه افزود: در ۲۴ساعت گذشته ۱ نفر در اثر ابتلا به کرونا ویروس جان خود را در استان از دست داده است و بدین ترتیب تعداد فوتی‌های این بیماری ۱۳۹ نفر می‌باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی در مورد موارد جدید کووید۱۹ در استان گفت: از ۲۳ مورد جدید به این ویروس در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ مورد اراک، ۳ مورد ساوه و زرندیه، ۱ مورد خمین،۲ مورد خنداب و ۲ مورد کمیجان بوده است.

مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان جنوبی به ۴۳۲ نفر رسیدند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند: با شناسایی ۵ مورد جدید مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان جنوبی به ۴۳۲ نفر رسید.

دکتر مهدی زاده در گفتگو با خبر ۱۶ رادیو گفت: تاکنون از هزار و ۷۰۴ آزمایش انجام شده، هزار و ۲۷۲ نفر تست شان منفی و ۴۳۲ نفر جواب تست شان مثبت شد.

وی افزود: از این تعداد ۳۷۳ بیمار از بیمارستان‌ها ترخیص شدند و ۱۷ نفر در بیمارستان‌ها بستری اند.

مهدی زاده با اشاره به شناسایی ۵ مورد جدید به مبتلایان ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، گفت: از این تعداد ۴ نفر در طبس و یک نفر در قاین است.

وی با اشاره به فوت ۲ نفر دیگر در استان بر اثر ابتلا به کرونا، افزود: تعداد فوت شدگان ناشی از ویروس کرونا در خراسان جنوبی به ۴۲ نفر افزایش یافته است.

۱۳ نفر در لیست جدید کرونای استان زنجان

دکتر قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان می‌گوید: از ظهر دیروز تا کنون ۱۳ نفر به آمار مبتلایان به کرونا ویروس در استان زنجان افزوده شده است.

براین اساس در مجموع تاکنون تست کرونای ۸۳۳ نفر در استان زنجان براساس یافته‌های آزمایشگاهی مثبت اعلام شده است.

از مجموع بیماران مبتلا به این ویروس در استان تا به امروز ۶۳۸ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده اند.

متاسفانه از آغاز شیوع ویروس کرونا تا کنون دراستان ۸۳ نفر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

شناسایی ۱۳۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته با مثبت اعلام شدن نتایج آزمایش ۱۳۰ نفر به کووید ۱۹ تعداد بیماران مبتلا به این ویروس در استان (به جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل) به ۸۹۰(این در حالی است که تا دیروز بیش از 7000 نفر در اصفهان به ویروس کرونا مبتلا شده بودند!) نفر رسیده است.

طاهره چنگیز افزود: در این مدت همچنین هفت بیمار مشکوک به این ویروس در استان جان باختند.

وی بهترین راه پیشگیری از کرونا را درخانه ماندن و کاهش دید و بازدید‌ها و حضور در اجتماع دانست ادامه داد: در صورت بی توجهی شهروندان به رعایت فاصله فیزیکی و مراقبت‌های بهداشتی در هفته‌های آینده با افزایش آمار مبتلایان به کووید ۱۹ مواجه خواهیم بود.

علائم ابتلای به ویروس کرونا شامل تب، سرفه، تنگی نفس، علایم گوارشی و در موراد شدید عفونت ریه (پنومونی)، سندرم تنفسی حاد و نارسایی کلیه است.

افزایش بهبود یافتگان کرونا ویروس به ۳۷۹ نفر در خراسان شمالی

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: تا ظهر امروز، ۵۳۳ نفر در خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شدند و تعداد آمار فوتی‌ها به ۵۷ نفر افزایش یافت.

دکتر سید احمد هاشمی افزود: آزمایش ۸۱۳ نفر از موارد مشکوک نیز منفی گزارش شد و هم اکنون ۱۰۴ بیمار مشکوک به ابتلا به کووید ۱۹ بستری هستند.

وی با اشاره به غربالگری بیش از ۹۳ درصد جمعیت استان گفت: از ۸۲۳ هزار و ۱۳۳ نفری که غربالگری شده اند، ۶۱۹۳ نفر نیاز به استراحت در منزل داشتند.

افزایش موارد مثبت آزمایشگاهی کووید-۱۹ در سیستان و بلوچستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت:تا ظهر امروز سه شنبه بیست و ششم فرودین ماه ۱۳۹۹، موارد مثبت آزمایشگاهی کووید-۱۹ در سیستان و بلوچستان با ۱۸ مورد افزایش به ۴۲۸ نفر رسید.

دکتر هاشمی شهری ادامه داد، از مجموع بیماران با آزمایش مثبت کرونا تا کنون ۲۳۷ نفر پس از دریافت درمان‌های تخصصی بهبود یافته اند.

وی گفت متاسفانه آمار متوفیان استان با نتیجه مثبت آزمایشگاهی کرونا به ۳۹ نفر رسید.

هاشمی شهری افزود تعداد بیماران بستری شده باعلائم تنفسی حاد که شامل انواع عفونت‌های ویروسی، میکروبی، بیماری‌های التهابی و موارد مشکوک به کرونا می‌باشند نیز تا این روز به ۱۷۷۲ نفر رسیده است.

وی افزود ۱۴۱۶ نفر از مجموع بیماران تنفسی حاد نیز از بیمارستان‌های استان ترخیص شده اند و ۱۷۴ نفر از این عزیزان هم جان خود را از دست داده اند.

ثبت سه مورد جدید ابتلا به کرونا در سمنان

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی سمنان از ثبت سه مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در مجموعه تحت مدیریت این دانشگاه خبر داد.

دکتر فریور در ارتباط زنده با خبر ۱۶ رادیومرکز سمنان افزود: تا امروز ۲۶ فروردین موارد مثبت قطعی ابتلا به کرونا به ۴۷۵ نفر رسیده که از این تعداد ۳۹۱ نفر با بهبودی کامل ترخیص شده اند.

ثبت ۸ مورد جدید ابتلا به کرونا در شاهرود

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از ثبت ۸ مورد جدید ابتلا به کرونا در مجموعه تحت مدیریت این دانشگاه خبر داد.

دکتر چمن در ارتباط زنده تصویری با خبر ۲۰ سیمای مرکز سمنان گفت: با احتساب موارد جدید مجموع مبتلایان به ۴۸۸ نفر رسید. ۴۱۰ نفر از مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ در حوزه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بهبود یافته و مرخص شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به رعایت نکات بهداشتی گفت: ویروس کووید ۱۹ تا هفت روز بر روی سطوح باقی می‌ماند که شستشو مناسب برای از بین بردن این ویروس بهترین راهکار است.

آخرین وضعیت شیوع کرونا در گلستان

استاندار گلستان گفت: از ۱۷اسفند۹۸ شیب نزولی شیوع کرونا در استان آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

هادی حق شناس افزود: اکنون از ۱۶مرکز درمانی در استان، حدود ۱۴مرکز از بستری بیمار مبتلا به کرونا خالی است.

وی با اشاره به اینکه تضمینی نیست که پیک‌های بعدی شیوع کرونا در راه نباشد تاکید کرد: رعایت پروتکل‌های همچنان الزامی است.

در حال تکمیل...

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
0
3
آمار استان اصفهان کاملا دروغه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین