کد خبر: ۶۴۶۷۵۹
تاریخ انتشار : ۲۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۷
طبق اعلام ایران ایر، به درخواست هموطنان مقیم کویت، هند و ترکیه و درخواست و هماهنگی وزارت خارجه، ایران ایر با انجام چند پرواز، برای بازگشت هموطنان اقدام می کند.
آفتاب‌‌نیوز :

با انتشار ویروس کرونا در تعدادی از کشورهای منطقه، جمعی از هموطنان مقیم کویت درخواست کردند به کشور مراجعت کنند.

طبق اعلام ایران ایر بدین جهت وزارت امور خارجه درخواستی مبنی بر برقراری پرواز برای انتقال هموطنان متقاضی به هما ارسال کرد.

در این راستا هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران دو پرواز از فرودگاه کویت به فرودگاه های اهواز و اصفهان جهت انتقال هموطنان برقرار کرده است.

براساس برنامه ریزی صورت گرفته، اولین پرواز از فرودگاه کویت به مقصد فرودگاه شهید بهشتی اصفهان، درساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه (به وقت محلی) روز ۲۷ فروردین ماه سال جاری (۱۵ اپریل) انجام می شود و این پرواز در ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه وارد فرودگاه اصفهان می شود.

پرواز دوم نیز در روز ۲۸ فروردین ماه سال جاری (۱۶ اپریل) از فرودگاه کویت به مقصد فرودگاه اهواز انجام می شود، این پرواز در ساعت ۱۵ فرودگاه کویت را ترک و در ساعت ۱۷ و ۵۵ دقیقه در فرودگاه اهواز به زمین می نشیند.

مسافران جهت تهیه بلیت این پروازها می‌توانند با شماره تلفن‌ دفتر فروش هما در کویت، ۰۰۹۶۵۲۲۰۲۴۱۰۵ تماس بگیرند.

* مراجعت هموطنان ایرانی از هند به کشور با پرواز هما

با گسترش ویروس کرونا از سوی وزارت امورخارجه با تایید وزارت بهداشت به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما درخواست انجام پرواز به هند ارائه شده است.

در این راستا تقاضا برای برقراری پرواز جهت انتقال هموطنان از کشور هندوستان به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ارائه شده است که براساس برنامه‌ریزی انجام شده از سوی هما، یک پرواز در روز ۲۹ فروردین‌ماه سال جاری (۱۷ آپریل) از فرودگاه بمبئی به فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) انجام خواهد شد،این پرواز در ساعت ۱۴ و ۱۰ دقیقه (به وقت محلی) از فرودگاه بمبئی پرواز و در ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه وارد فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) می‌شود.

هموطنان جهت تهیه بلیت میتوانند با شماره تلفن های ۲۲۰۴۷۰۷۰- ۲۲۰۲۱۰۲۵(۹۱۲۲)، دفتر فروش هما در بمبئی تماس بگیرند.

* بازگشت هموطنان مقیم ترکیه با پروازهای هما به کشور

همچنین در پی شیوع ویروس کرونا و توقف برخی از فعالیت‌های هموطنان ایرانی در کشور ترکیه، تعدادی از این افراد طی هماهنگی با سفارت ایران در استانبول، درخواست کرده اند تا به کشور مراجعت کنند.

در این راستا هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما ضمن هماهنگی با سفارت ایران در استانبول و دریافت مجوزهای لازم از سازمان هواپیمایی کشوری ترکیه، پرواز به فرودگاه‌های آنکارا و استانبول را برای انتقال هموطنان به کشور برنامه‌ریزی کرده است.

در این راستا دو پرواز برای انتقال هموطنان از کشور ترکیه برنامه‌ریزی شده است که اولین پرواز از فرودگاه استانبول به مقصد فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) انجام می‌شود، این پرواز در ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه (به وقت محلی) روز ۲۷ فروردین‌ماه سال جاری (۱۵ آپریل) انجام و در ساعت ۲ و ۴۰ دقیقه بامداد روز ۲۸ فروردین‌ماه وارد فرودگاه بین‌المللی حضرت امام خمینی(ره) می‌شود.

پرواز دوم از کشور ترکیه نیز از فرودگاه آنکارا در ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه به وقت محلی روز ۲۸ فروردین‌ماه(۱۶ آپریل) به مقصد فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) انجام می‌شود.

هموطنان می توانند جهت تهیه بلیت پرواز استانبول با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۸۶۶۰۱۰ در تهران و جهت تهیه بلیت پرواز آنکارا با شماره تلفن ۰۰۹۰۵۳۳۴۷۱۹۲۱۲ در ترکیه تماس بگیرند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین