کد خبر: ۶۴۶۸۱۶
تاریخ انتشار : ۲۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۴
کیفیت هوای پایتخت امروز چهارشنبه با افزایش غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۸۰ در شرایط قابل قبول یا همان سالم است.
آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش روز چهارشنبه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۷۳ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۴۴ و منواکسید کربن با شاخص ۱۹ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های پیروزی(منطقه ۱۳) با شاخص ۱۰۹، شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۸۸ و پارک قائم (منطقه ۱۸) با شاخص ۸۷ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های مسعودیه(منطقه ۱۵) با شاخص ۵۴، ژئوفیزیک(منطقه ۶) با شاخص ۵۵ و پونک با شاخص ۵۶ کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی این مدت داشتند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

امسال ۱۴ روز هوای پاک و ۱۲ روز هوای قابل قبول به ثبت رسیده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین