کد خبر: ۶۴۶۹۵۷
تاریخ انتشار : ۲۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
هیات وزیران با اصلاح مصوبه خرید تضمینی گندم در سال ۱۳۹۹، تصویب کرد قیمت فروش گندم برای مصارف نانوایی‌های آزادپز مطابق با قیمت سال ۱۳۹۸ بوده و افزایش نمی‌یابد و با نرخ یارانه‌ای محاسبه می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :

بر اساس مصوبه هیات وزیران قیمت فروش گندم از سوی شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران بابت مصارف صنف و صنعت به ازای هر کیلوگرم ۲۷ هزار ریال بوده و خرید مستقیم گندم کشاورزان از سوی بخش خصوصی بابت تامین نیازهای صنف و صنعت منوط به ثبت آن در سامانه شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران مجاز می‌باشد.

همچنین به موجب این اصلاحیه، قیمت فروش گندم بابت نان آزادپز عیناً مطابق قیمت سال ۱۳۹۸ خواهد بود.

در جلسه امروز هیات وزیران چه گذشت؟

اختصاص ۱۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای اجرای سیاست‌های تنظیم بازار

دولت همچنین با اصلاح مصوبه اختصاص تسهیلات بانکی به شرکت پشتیبانی امور دام کشور، اعتبار مصوبه مذکور را تا پایان سال ۱۳۹۹ تعیین کرد. بر این اساس، مبلغ ۱۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای سال ۱۳۹۹ بابت اجرای سیاست‌های تنظیم بازار و قیمت تضمینی از سوی بانک مرکزی در اختیار شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور قرار می گیرد.

استمهال اجاره بهای اماکن ورزشی

با توجه به تعطیلی اماکن و فضاهای فرهنگی، هنری و ورزشی به منظور جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، وزارتخانه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان مجاز هستند نسبت به استمهال یا بخشودگی کامل اجاره بهای اماکن واگذارشده به بخش خصوصی در طول دوره تعطیلی فوق الذکر یا افزایش دوره بهره برداری حسب شرایط و چهارچوب واگذاری اقدام کنند.

هیات وزیران در جلسه امروز همچنین موادی از ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور را به تصویب رساند و ادامه بررسی آن را به جلسات آتی دولت موکول کرد.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت»، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری در این جلسه با تشکر از اقدامات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تداوم توفیق در مدیریت و کنترل ویروس کرونا را منوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی دانست.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین