کد خبر: ۶۴۷۰۹۲
تاریخ انتشار : ۲۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۱
همزمان با اعلام پرداخت وام یک میلیونی به یارانه بگیران نقدی و شروع ثبت درخواست متقاضیان سوالاتی مطرح است که سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا به آنها پاسخ داده است.
آفتاب‌‌نیوز :

«حسین میرزایی» درباره ارسال پیامک از سرشماره V.Refah گفت: محتوای این پیامک این چنین است: «سرپرست محترم خانوار؛در صورتی که متقاضی استفاده از بسته حمایتی دوران کرونا بر اساس شرایط اعلامی دولت هستید، لطفاً تنها از خط تلفن همراه اصلی خود که مالک آن هستید، فقط کد ملی خود را به سرشماره ۶۳۶۹ ارسال فرمایید.»

وی افزود: در صورتی که خانواری این پیامک را دریافت کند به این معنا است متقاضی از سمت وزارت رفاه مشمول دریافت این وام یک میلیونی شده است. بنابراین فقط کد ملی خود را با شماره تلفن همراه اصلی خود پیامک کند.

جزییات بیشتر درباره وام یک میلیونی

سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا توضیح داد: به دلیل حجم بالای پیامک های ارسالی، این پیامک ها در نوبت های مختلف ارسال می شود و در مجموع برای ۲۵ میلیون خانوار ۸۸ میلیون پیامک ارسال می شود چون برخی از سرپرستان خانوار سیم کارت های مختلفی دارند و این پیامک ها تا پایان هفته (ساعت ۲۲ روز جمعه) فرستاده می شود و افراد تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه (۳۱ فروردین ماه) فرصت دارند درخواست خود را اعلام کنند.

چگونگی واریز وام برای سرپرستان فاقد سیم‌کارت

وی درباره افرادی که سیم کارت ندارند افزود: تمامی کسانی که از سرپرستان خانوار سیم کارت ندارند ۲.۵ میلیون نفر هستند این افراد چنانچه تا ۳۱ فروردین ماه سیم‌کارت تهیه کنند و کد ملی خود را ارسال کنند می توانند وام را تا چهارم اردیبهشت ماه دریافت کنند.

سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا برای افرادی که کهولت سن(بالای۸۰سال) و افرادی که دارای معلولیت شدید هستند و سیم‌کارت ندارند،گفت: برای سایر اعضای خانواده آن ها، فقط پیامک ارسال می شود و واریزی سرپرست برای آنها صورت می‌گیرد.

میرزایی افزود: چنانچه سرپرستان خانوار در مدت اعلام شده سیم کارت تهیه نکردند تا ۱۸ اردیبهشت فرصت دارند به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند و سیم کارت رسمی به نام سرپرست خانوار ثبت کنند و وام این افراد پایان ماه مبارک رمضان پرداخت می شود.

وی ادامه داد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حالت رایزنی جهت دریافت لیست افراد زندانی است و این افراد نیازی به ارسال پیامک ندارند و مستقیما به حساب یارانه آن ها واریز می شود.

مردم برای دریافت وام به مراکز و وزارت‌خانه مراجعه نکنند

میرزایی تاکید کرد: از مردم می‌خواهیم برای دریافت این وام مراجعه حضوری به مراکز و وزارت‌خانه نداشته باشند و فقط از طریق پیامک مشخصات خود را ثبت کنند.

وی توضیح داد: زوجینی که تازه ازدواج کرده‌اند و هنوز یارانه جدید نگرفته‌اند در ردیف مشمولان دریافت وام یک میلیونی قرار دارند.

سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا یاداورشد که حساب بانکی‌ که یارانه به آن واریز می‌شده است اگر اکنون مسدود است از عهده ما خارج بوده و بعد از رفع مسدودیت حساب، وام واریز خواهد شد.

براساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۳۵ هزار و ۸۰ تومان مبلغ دقیقی است که از یارانه کل خانوار به عنوان قسط کسر خواهد شد. زمان واریز این وام ۴ اردیبهشت است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین