کد خبر: ۶۴۷۳۲۹
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴
در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و تا امروز ۵۰۳۱ نفر از بیماران، جان باخته و دیگر در بین ما نیستند.۳۵۱۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.
آفتاب‌‌نیوز :

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۱۳۷۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور خبر داد. از دیروز تا امروز ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۳۷۴ بیمار جدید مبتلا به کووید در کشور شناسایی شد. بر این اساس مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۸۰۸۶۸ نفر رسید.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و تا امروز ۵۰۳۱ نفر از بیماران، جان باخته و دیگر در بین ما نیستند. تا امروز ۵۵۹۸۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند. ۳۵۱۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۳۳۰ هزار و ۱۳۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

آمار رسمی بیماران کرونا به تفکیک استان‌ها/ ۳۰ فروردین+جدول

بعد از اینکه وزارت بهداشت، ارائه آمار بیماران کرونا به تفکیک استان را متوقف کرد، مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی، آمار شیوع کرونا در استان‌های مربوط به خود را اعلام می‌کنند. با این حال، در برخی استان‌ها مثل تهران، خراسان رضوی، مازندران، گلستان، قم، اصفهان، گیلان و البرز آماری اعلام نمی‌شود یا اگر هم اعلام می‌شود به صورت ناقص است. به گفته مقامات وزارت بهداشت، وضعیت برخی از این استان‌ها از نظر شیوع کرونا قرمز است. در برخی استانهای دیگر نیز آمار شفاف و کاملی از بیماران کرونا ارائه نمی‌شود.

در ادامه آمار رسمی بیماران کرونا در سراسر کشور تا 30 فروردین 99 آمده است. منبع این آمار، اظهارات مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها است. 

  استان مورد جدید فوتی بهبودیافته نعداد کل مبتلایان
1 آذربایجان شرقی ۲۵۳ ۳۰۳ ۲۵۵۹ ۳۶۹۰
2 آذربایجان غربی ۴۷ ۱۳۷ ۱۲۲۵ ۱۸۵۲
3 اردبیل        
4 اصفهان(به‌جزکاشان) ۹۱      
5 البرز   ۲۵۳ نفر تا ۲۹ فروردین   ۴۸۸۰ نفر تا ۲۹ فروردین
6 ایلام ۱ ۴۴   ۴۲۷
7 بوشهر ۲ ۱۱ ۱۴۶ ۱۶۲
8 تهران ۳۲۸      
9 چهارمحال و بختیاری ۱۲ ۲۴ ۲۳۰ ۲۸۰
10 خراسان جنوبی ۳ ۴۲ ۳۹۰ ۴۴۵
11 خراسان رضوی        
12 خراسان شمالی ۲۲ ۶۰ ۳۳۹ ۵۶۹
13 خوزستان ۸۸ ۱۵۳ ۱۲۰۰ ۱۵۴۸
14 زنجان ۱۰ ۸۹ ۶۹۱ ‭۸۷۵ 
15 سمنان ۱۱   ۸۴۹ ۱۰۰۲
16 سیستان‌وبلوچستان ۱۳ ۴۲ ۲۵۹ ۴۷۱
17 فارس ۳۹ ۶۶ ۵۹۴ ۲۵۱۴
18 قزوین        
19 قم        
20 کردستان ۲۲ ۱۰۶ ۵۰۲ ۹۵۳
21 کرمان ۱۱ ۴۸ ۲۹۴ ۵۵۲
22 کرمانشاه ۳۱ ۵۶   ۸۰۷
23 کهگیلویه و بویراحمد   ۸ نفر تا ۲۹ فروردین    
24 گلستان        
25 گیلان        
26 لرستان        
27 مازندران ۷۲      
28 مرکزی ۲۴ ۱۴۴ ۱۱۴۶ ۱۵۳۵
29 هرمزگان ۱۷ ۲۱   ۴۳۳
30 همدان        
31 یزد        

***

مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌شرقی به ۳۶۹۰ نفر رسید

محمدحسین صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، در گفت‌وگوی زنده خبری به تشریح آخرین وضعیت کرونا در آذربایجان‌شرقی پرداخت و اظهار کرد: طی ۴۸ ساعت گذشته آزمایش تشخیص کرونا برای ۲۵۳ نفر دیگر در استان مثبت اعلام شد و شمار مبتلایان در آذربایجان شرقی به ۳ هزار و ۶۹۰ تن رسید.

وی افزود: اخبار مربوط به کرونا به صورت کشوری ارائه می‌شود و از این به بعد، بنده به صورت هفتگی و حالت تحلیلی آمار را اعلام خواهم کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز خاطرنشان کرد: در ۴۸ ساعت اخیر ۱۵۱ نفر بهبود یافته و تعداد کل مرخص‌شدگان با حال عمومی خوب به ۲ هزار ۵۵۹ نفر هم از مبتلایان بهبود یافته رسید.

وی متذکر شد: تعداد مبتلایان به وضعیت ثابت رسیده و تعداد فوتی‌ها هم در حال کاهش است.

بستری شدن ۷۲ بیمار جدید مشکوک به کرونا در مازندران

دکتر سید عباس موسوی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۷۲ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در استان بستری شدند.

او افزود: در همین مدت تعداد ۸۵ نفر از افراد مشکوک به کرونا بستری شده از بیمارستان‌ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: هم اکنون ۴۷۸ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند.

دکتر موسوی افزود: مردم باید همچنان به دستورالعمل‌های بهداشتی پایبند بوده و نسبت به رعایت توصیه‌های بهداشتی پیشگیری از کرونا توجه داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: اصنافی هم که هنوز در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام نکرده اند، تا ۵ اردیبهشت، مهلت ثبت نام برای آن‌ها تمدید شده است.

او افزود: اصنافی که بدون ثبت نام، اقدام به بازگشایی محل‌های کسب و کار خود کنند با آن‌ها برخورد قانونی خواهد شد.

وضعیت گیلان هنوز سفید نشده است

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان وضعیت این استان از حیث مقابله با ویروس کرونا را با ثبات خواند و گفت: بی‌تفاوتی و دست‌کم گرفتن این بیماری آتش آن را مجدداً شعله‌ور می‌کند.

محمدرضا نقی‌پور صبح امروز در جمع خبرنگاران تلاش‌های شبانه‌روزی کادر بهداشت و درمان استان گیلان برای مبارزه با شیوع گسترده ویروس کرونا را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: در شرایط حال حاضر هرگونه بی‌تفاوتی و یا دست‌کم گرفتن این بیماری آتش آن را مجدداً شعله‌ور می‌کند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه ضروری است تا مردم توصیه‌های بهداشتی و ایمنی را جدی گیرند عنوان کرد: گیلان هم‌اینک به شرایط باثبات و پایداری رسیده، از طرفی خطر بیماری کرونا هنوز برطرف نشده و همانند آتش زیر خاکستر است بنابراین آن‌چنان نمی‌توان پیش بینی کرد که چه اتفاقی می‌افتد.

نقی‌پور استمرار رعایت حفاظت فردی، در خانه ماندن، اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و هوشمند و اقداماتی نظیر این‌ها را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: اگر رعایت این دسته از نکات بهداشتی و عمل به توصیه‌های مذکور را در جامعه کنار بگذاریم، بیماری کرونا ظرفیت این را دارد که دوباره شعله‌ور شود.

او مدیریت بیماری و خط مقدم کنترل ویروس کرونا در جامعه را در دست مردم دانست و با اشاره به نقش تعیین‌کننده آنان برای جلوگیری از شروع موج دوم بیماری در جامعه خاطرنشان کرد: در حال حاضر ما در یک شرایط بیم و امید قرار داریم و اگر مراقبت نکنیم با شروع موج دوم ویروس کرونا در گیلان روبه رو می‌شویم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه در جهت کنترل اپیدمی و مقابله با انتشار بیشتر ویروس کرونا در استان برنامه‌های مختلفی به مرحله اجرا درآمده است عنوان کرد: بسیج ملی مقابله با کرونا و طرح غربالگری از جمله این برنامه‌ها محسوب می‌شود که برای مبارزه با این ویروس نسبت به انجام آن اقدام کردیم.

هنوز خطر ویروس کرونا در قم جدی است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه هنوز خطر ویروس کرونا جدی است، گفت: در روزهای اخیر شاهد شیب ملایم مراجعه مردم قم به مراکز درمانی هستیم.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا قدیر در جلسه ستاد پیشگیری، کنترل و مبارزه با ویروس کرونا دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار کرد: فرهنگ سازی و توانمندسازی مردم در راستای مقابله با ویروس کرونا امر مهمی است که نباید مورد غفلت واقع شود و در حال حاضر، وظیفه اصلی همه ما توجه به این موضوع است. در حال حاضر اهداف ما در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا، بهداشت و قطع زنجیره انتقال و تکثیر ویروس بوده که این مهم بر عهده همکاران عزیز ما در مرکز بهداشت است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: مردم باید به فرهنگ فاصله گذاری و کاهش تماس‌ها مجهز شوند، از جمله خریدهای آنلاین و توجه به عدم حضورهای غیر ضرور فیزیکی در اماکن و بدانند که هنوز خطر ویروس کرونا جدی است.  در روزهای گذشته شاهد شیب ملایم مراجعه مردم قم به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها هستیم.

شمار مبتلایان به کرونا در کردستان به ۹۵۳ تن رسید

آرزو فلاحی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: از دو هزار و ۷۲ نمونه گرفته شده تاکنون ۹۵۳ نفر مثبت و هزارو ۷ مورد آن‌ها نیز منفی بوده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان بیان کرد: از ابتدای ورود این ویروس به استان تاکنون ۱۰۶ نفر جان خود را از دست داده اند.

او افزود: افراد جان باخته ۳۲ نفر در سقز، ۱۶ نفر در قروه، ۱۸ نفر در سنندج، ۱۵ نفر در بانه، ۷ نفر بیجار و ۵ نفر نیز در مریوان و در کامیاران ۸ و ۴ نفر دیواندره و ۱ نفر در دهگلان بوده است.

فلاحی به تفکیک موارد مثبت شناسایی شده در سطح استان اشاره کرد و اظهار داشت: ۲۵۶ نفر مربوط به سقز، ۱۳۳ نفر بانه، ۲۳۰ نفر سنندج، ۵۰ نفر کامیاران، ۶۸ نفر قروه، ۵۸ نفر مریوان، ۴۷ نفر دیواندره، ۴۴ نفر بیجار، ۵۲ نفر دهگلان و سروآباد ۱۵ نفر بوده است.

او گفت: تاکنون ۵۰۲ نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند.

۴۷ ابتلای جدید به کرونا در آذربایجان غربی

رئیس دانشکده علوم پزشکی گفت: تعداد مبتلایان به ویروس کرونا تا پایان ۲۹ فروردین در آذربایجان غربی به ۱۸۵۲ تن رسید.

جواد آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه نمونه آزمایش هزار و ۸۵۲ نفر مثبت شده است، اظهار داشت: از این تعداد تاکنون، یک هزار و ۲۲۵ نفر بهبود یافته و ۱۳۷ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

او با تاکید بر جدی گرفتن طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، از برخی مردم بدلیل حضور در باغات و پارک‌ها انتقاد کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با اشاره به شیوع گسترده بیماری کرونا در کشور و استان، ادامه داد: مردم حتما با در خانه ماندن و رعایت اصول بهداشتی در قطع زنجیره انتقال این بیماری کمک کنند.

افزایش ۷ درصد بستری در بخش ویژه در تهران

رئیس ستاد کرونای کلانشهر تهران: امروز ۲۳۷ مورد جدید در بخش عادی بیمارستان‌ها بستری شدند و ۹۱ مورد نیز در بخش ویژه بیمارستان‌ها بستری شدند که نسبت به روز قبل ۷ درصد افزایش داشت.

دکتر زالی گفت: الگوی مراجعان در بیمارستان‌ها در حال تغییر است و بیماران بدحال تری به بیمارستان‌ها در شهر تهران مراجعه می‌کنند. ۵۴۰ مورد ترخیص داشتیم که عدد ترخیص کمتر شده است. در مجموع استان تهران در بخش ویژه بستری ۳ درصد نسبت به دیروز افزایش داشت.

۱۷ مبتلای جدید به کرونا در هرمزگان شناسایی شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با افزوده شدن ۱۷ مبتلای جدید به کرونا در هرمزگان، شمار مبتلایان شناسایی شده قطعی در استان به ۴۳۳ نفر رسید.

حسین فرشیدی امشب در گفتگو با بخش خبری سیمای مرکز خلیج فارس اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا در هرمزگان، یک‌هزار و ۹۸۵ بیمار با تشخیص بیماری حاد تنفسی تاکنون در بیمارستان بستری شده‌اند که ۱۷۰۱ نفر از این تعداد ترخیص شده‌اند و ۱۶۱ نفر همچنان بستری هستند که ۱۱۱ نفر ایزوله، ۲۸ نفر در ICU و ۲۲ نفر در بخش‌های عادی بستری هستند.

وی عنوان کرد: آمار کرونای مثبت در استان هرمزگان به ۴۳۳ نفر افزایش پیدا کرد که در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد ۱۷ نفر در استان شامل ۱۶ نفر در بندرعباس و یک نفر در بندرلنگه بود. در۲۴ ساعت گذشته با فوت یک بانوی ۵۸ ساله، با داشتن سابقه بیماری دیابت و کم کاری تیروئید، شمار جانباختگان بر اثر کرونا در هرمزگان به ۲۱ نفر افزایش یافت.

۱۱ بیمار جدید کرونا در سمنان

طبق آخرین آمارها، شمار کرونایی‌های ۶ شهرستان استان سمنان تا روز ۳۰ فروردین‌ماه به ۴۸۹ نفر و تعداد بهبودی‌ها به ۴۰۶ نفر رسیده است.

آخرین خبر‌ها از ارائه گزارش سه مورد جدید ابتلا به این ویروس در این منطقه از استان سمنان حکایت دارد.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ۶ شهرستان سمنان، دامغان، گرمسار، مهدی‌شهر، سرخه و آرادان که زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان هستند، ۴۸۹ نفر است.

بر پایه آمار دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان تا روز ۳۰ فروردین ماه، ۴۰۶ نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا تاکنون مرخص شده‌اند که این آمار، نسبت به روز قبل، یک نفر افزایش داشته است.

هم‌اکنون ۶۹ نفر در بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به علت ابتلا به ویروس کرونا بستری هستند که این عدد امروز ۶ نفر افزایش داشته است.

۴۴۳ بیمار مبتلا به کرونا در شاهرود بهبود یافتند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود نیز گفت: ۸۶ درصد بیماران مبتلا به کرونا معادل ۴۴۳ نفر در شاهرود با بهبودی از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

رضا چمن با اشاره به آخرین آمار و اخبار مرتبط با کروناویروس اظهار کرد: تاکنون نتیجه آزمایش ۵۱۳ نمونه گرفته‌شده از بیماران در شاهرود مثبت گزارش شده است و تعداد ۴۴۳ نفر از آنان با بهبودی از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

وی گفت: خوشبختانه تاکنون ۸۶ درصد از مبتلایان قطعی ویروس کرونا در شهرستان‌های شاهرود و میامی بهبودی داشته‌اند که در مقایسه با متوسط کشوری مطلوب است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود اضافه کرد: هشت مورد جدید ابتلا به کرونا شناسایی شده که مراحل درمانی را می‌گذرانند؛ همچنین در این مدت، ۹ نفر با بهبودی از بیمارستان مرخص شده‌اند.

وی بر لزوم رعایت موازین پیشگیری و اصول خودمراقبتی در این مقطع زمانی که مراودات اجتماعی به مرور از سرگرفته شده است، تأکید کرد.

چمن از مردم درخواست کرد تا با مراقبان سلامت در جهت ارزیابی و پیگیری بیماران و موارد مشکوک و تهیه نمونه از افراد واجد شرایط خصوصاً موارد تماس همکاری کنند تا با حساسیت و جدیتی بیشتر از قبل سلامت مردم مورد رصد و پایش مستمر قرار گیرد.

ابتلای ۱۰ مورد جدید به کرونا در استان زنجان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: از ظهر دیروز تا کنون ۱۰ نفر به آمار مبتلایان به کرونا ویروس در استان زنجان افزوده شده است. امار مبتلایان

براین اساس در مجموع تاکنون تست کرونای ۸۷۵ نفر در استان زنجان براساس یافته‌های آزمایشگاهی مثبت اعلام شده است.

از مجموع بیماران مبتلا به این ویروس در استان تا به امروز ۶۹۱ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده اند.

متاسفانه از آغاز شیوع ویروس کرونا تا کنون دراستان ۸۹ نفر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

شناسایی ۲۴ مورد کووید۱۹ در استان مرکزی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی ۲۴ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در استان شناسایی شده است و به این ترتیب مجموع مبتلایان به این بیماری در استان به ۱۵۳۵ نفر رسیده است.

دکترجمالیان افزود: خوشبختانه از ابتدای شیوع بیماری در استان مرکزی ۱۱۴۶ نفر از بیماران کووید۱۹ در استان بهبود یافته اند.

او گفت: در حال حاضر در بیمارستان‌های استان ۸۸ بیمار مبتلا به کرونا ویروس بستری هستند که خدمات تخصصی درمانی لازم را دریافت می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک افزود: ۱۵۷ نفر از مبتلایان به کروناویروس در منزل بستری و قرنطینه می‌باشند.  ۲ مورد فوتی جدید در اثر ابتلا به کرونا در استان گزارش شده است که بدین ترتیب تعداد فوتی‌های این بیماری همان ۱۴۴ نفر می‌باشد. از ۲۴ مورد جدید به این ویروس در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸ مورد مربوط به دانشگاه علوم پزشکی اراک و ۶ مورد دانشکده علوم پزشکی ساوه بوده است و دانشکده علوم پزشکی خمین موردی گزارش نشده است.

گزارش یک مورد ابتلای جدید کرونا در استان ایلام 

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: با مثبت شدن یک مورد جدید به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، شمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام به ۴۲۷ مورد افزایش یافت.

دکتر کریمیان افزود: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد فوتی یک مورد ابتلای جدید کرونا در استاندر سطح استان گزارش نشده است.

وی توصیه کرد مردم همچنان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی وپرهیز از تردد در مکان‌های عمومی به کنترل این بیماری کمک کنند.

دراستان ایلام تاکنون ۴۲۷ مورد مثبت و ۴۴ مورد فوت ناشی از ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است.

طی چند روز گذشته آمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان سیر نزولی داشته است. شهرستان‌های ایلام وایوان از نظر ابتلا به ویروس کرونا در وضعیت قرمز قرار دارند.

تعداد کل موارد مثبت کرونا در کرمان به ۵۵۲ نفر رسید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: تست ۱۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته در استان مثبت شده و تعداد کل موارد مثبت کرونا در استان کرمان تاکنون به ۵۵۲ نفر رسیده است.

در مجموع از ابتدا تاکنون ۴۸ نفر در استان کرمان به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند.

مهدی شفیعی در تشریح آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان اظهار داشت: با ارسال ۱۷۵ نمونه به آزمایشگاه‌های استان، تست ۱۱ نفر شامل یک مورد بستری، ۵ مورد اطرافیان بیمار، ۴ مورد سرپایی و یک مورد پرسنل در ۲۴ ساعت گذشته مثبت شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه جنسیت ۷ نفر زن و 4 نفر مردم و همه در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان هستند، عنوان کرد: تعداد کل موارد مثبت کرونا در استان کرمان تاکنون به ۵۵۲ نفر رسیده است.

وی تعداد کادر درمان مبتلاشده از ابتدا تاکنون را ۵۹ مورد اعلام و اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳ نفر از مراکز درمانی ترخیص شده‌اند که از ابتدا تاکنون در مجموع ۲۹۴ نفر بهبود پیدا کردند.

شفیعی خاطرنشان کرد: تعداد افراد بستری در بیمارستان‌ها به علت ابتلا به کووید ۱۹ از ابتدا تاکنون ۳۷۱ نفر بوده و ۲۹ نفر هم‌اکنون در بیمارستان‌های استان کرمان بستری هستند.

شمار بهبودیافتگان کرونا در خراسان‌جنوبی به ۳۹۰ نفر رسید

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از افزایش آمار بهبودیافتگان مبتلایان به ویروس کرونا در استان خبر داد و گفت: شمار بهبودیافتگان کرونا در خراسان‌جنوبی به ۳۹۰ نفر رسید.

کامبیز مهدی‌زاده امروز در تشریح آمار مبتلایان به کرونا در استان خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: از مجموع ۳۰ آزمایشی که طی ۲۴ ساعت گذشته انجام شده تعداد سه مورد بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه با شناسایی سه مورد جدید، مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان‌جنوبی به ۴۴۵ نفر رسید، بیان داشت: از سه مورد بیمار جدید یک نفر در بیرجند، یک نفر در قاین و یک نفر در طبس شناسایی شده‌اند.  مجموع آزمایشات انجام شده از روز اول تا به امروز یک هزار و ۸۶۴ مورد بوده که از این تعداد نتیجه ۴۴۵ آزمایش مثبت و تعداد یک هزار و ۴۱۹ مورد منفی بوده است.

مهدی‌زاده به تفکیک آمار شهرستان‌های‌‎ درگیر با ویروس کرونا در استان اشاره کرد و افزود: از مجموع مبتلایان، ۱۲۷ نفر در بیرجند، ۵۸ نفر در قاین، ۳۸ نفر در زیرکوه، ۱۳۴ نفر در طبس، ۲۳ نفر در فردوس، ۲۱ نفر در سرایان، ۱۱ نفر در درمیان، ۱۹ نفر در بشرویه، هفت نفر در سربیشه، چهار مورد در نهبندان و سه مورد در خوسف هستند.

وی با اعلام اینکه از این تعداد ۳۹۰ بیمار با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص شده و ۱۳ نفر در بیمارستان‌ها بستری‌اند، عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته فوت جدید در استان نداشتیم و تعداد فوت‌شدگان ناشی از ویروس کرونا در استان ۴۲ نفر هستند.

افزایش آمار مبتلایان کووید ۱۹ در خراسان شمالی به ۵۶۹ نفر

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش های انجام شده، تا ظهر امروز 30 فروردین، 569 نفر در خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شدند و شمار فوتی ها بدون تغییر همان 60 نفر باقی ماند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی سید احمد هاشمی افزود: در شهرستان‌های بجنورد ۲۶۷ نفر، شیروان ۶۳ نفر، فاروج ۳۶ نفر، مانه و سملقان ۳۸ نفر، جاجرم ۲۷ نفر، گرمه ۲۳ نفر، راز و جرگلان ۱۵ نفر و اسفراین ۱۰۰ نفر به‌طور قطعی به بیماری کووید ۱۹ دچار شده‌اند. تاکنون ۳۳۹ نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود و از مراکز درمانی مرخص شده‌اند. آزمایش ۸۸۰ نفر از موارد مشکوک نیز منفی گزارش‌شده است و هم‌اکنون ۱۳۰ بیمار مشکوک به ابتلا به کووید ۱۹ بستری هستند.

گفتنی است براساس آمار اعلام شده دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از روز گذشته تاکنون ۲۲ نفر مبتلای جدید به کرونا در استان شناسایی شده است.

مبتلایان به کرونا در فارس به ۲۵۱۴ نفر رسید

عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با ورود هزار نمونه به آزمایشگاه‌های تشخیصی کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته، ۳۹ مورد مثبت اعلام شد. پایین بودن آمار نسبت به روز‌های گذشته نمی‌تواند به طور قطعی به منزله کاهش آمار مبتلایان در جامعه باشد، چرا که در مواردی، زمان ورود نمونه‌ها به آزمایشگاه پس از ساعت پذیرش روزانه بوده و برای سنجش قطعی آمار، لازم است میانگینی از چند روز متوالی در نظر گرفته شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ابراز تاسف نسبت به مرگ ۲ نفر از مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته، اظهارداشت: با افزوده شدن این تعداد، مجموع آمار مرگ مبتلایان به کروناویروس در استان فارس، به ۶۶ مورد می‌رسد که ۱۵ مورد با تشخیص سیتی اسکن و ۵۱ مورد نیز با تشخیص آزمایشگاه بوده است.

همتی ادامه داد: تاکنون ۵۹۴ نفر از مبتلایان در استان بهبودی یافته و از مراکز درمانی ترخیص شده اند، همچنین هزار و ۲۷۰ نفر از مبتلایان به علت شرایط مساعد جسمی در قرنطینه خانگی هستند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اضافه کرد: از مجموع ۳۹ فرد مبتلا در روز گذشته، ۱۶ مورد مربوط به شیراز، ۹ مورد شهرستان رستم، چهار مورد شهرستان آباده، شهرستان‌های خرم بید، فیروزآباد و سروستان هر کدام دو مورد و شهرستان‌های استهبان، زرین دشت، گراش و کوهچنار هر کدام یک مورد بوده است.

۹۱ بیمار جدید مشکوک به کرونا در مراکز درمانی ۲۲ شهرستان اصفهان

در ۲۴ ساعت گذشته ۹۱ بیمار مشکوک با علائم کرونا در مراکز درمانی ۲۲ شهرستان استان اصفهان بستری شدند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: همچنین دراین مدت ۴۵ بیمار از این مراکز درمانی ترخیص شده اند.

آرش نجیمی، تعداد بستری شدگان بیماران کرونایی از مراکز درمانی این استان را ۸۲۵ نفر بیان کرد و افزود: اکنون ۱۹۵ بیمار مبتلا به کرونا با وضعیت شدید بیماری در بخش‌های آی سی یو مراکز درمانی این استان تحت درمان هستند.

وی، خورشید، امین، غرضی و عیسی بن مریم را بیمارستان‌های مرجع بستری بیماران کرونایی کلانشهر اصفهان اعلام کرد و گفت: در پی قرطینه خانگی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در ایام عید نوروز، اکنون تعداد بیماران کرونا در اصفهان به مرحله تثبیت رسیده است.

ثبت ۸۸ مورد ابتلا جدید در خوزستان

علی احسانپور، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اظهار کرد: ۸۸ مورد جدید ابتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته خوزستان شناسایی شدند که با شناسایی این موارد تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در خوزستان به ۱۵۴۸ مورد افزایش یافت.

وی افزود: موارد جدید به تفکیک شامل ۶۲ مورد اهواز، ۶ مورد حمیدیه، ۵ مورد آبادان، خرمشهر و دزفول هر کدام ۳ مورد، اندیمشک، هویزه و دشت آزادگان هر کدام ۲ مورد و شهرستان‌های رامشیر، کارون و هندیجان هر کدام یک مورد بوده است.

سخنگوی علوم پزشکی اهواز عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۴ نفر از بیماران مبتلا جان خود را از دست داده و فوت‌شدگان به ۱۵۳ نفر رسید. در حال حاضر ۱۹۵ بیمار در مراکز درمانی استان تحت درمان هستند و خوشبختانه تاکنون ۱۲۰۰ بیمار پس از بهبودی از مراکز درمانی ترخیص شدند.

۲ نفر به تعداد مبتلایان ویروس کرونا در استان بوشهر افزوده شد

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با اشاره به بهبودی ۱۴۶ بیمار مبتلا به کرونا در استان بوشهر گفت: با تایید آزمایشگاه تشخیص کرونا در بوشهر، ۲ نفر به تعداد مبتلایان این ویروس در استان بوشهر افزوده شد.

دکتر سعید کشمیری بیان کرد: با افزوده شدن دو نفر به تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان بوشهر تعداد بیماران مبتلا به این ویروس در استان تا ظهر روز شنبه ۳۰ فروردین ۱۶۲ نفر شامل ۹۰ مرد و ۷۲ زن است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: از دو بیمار جدیدی که نتیجه آزمایش کرونا ویروس آن‌ها مثبت اعلام‌شده است، یک بیمار از شهرستان بوشهر و یک بیمار از شهرستان عسلویه هستند. بیمار جدید ساکن شهرستان بوشهر خانمی ۳۴ ساله و بهورز است که با حال عمومی خوب ترخیص شده و در منزل تحت مراقبت است. بیمار جدید دیگر آقایی ۴۵ ساله ساکن خرمشهر و شاغل در عسلویه که چهار روز است که از مرخصی برگشته و در بیمارستان در حال سپری کردن دوره درمانی است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با بیان اینکه تا امروز ۵۶ نفر با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند گفت: از مجموع بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان (۱۶۲ نفر) تاکنون ۱۴۶ نفر از آنان با حال عمومی خوب ترخیص شده و پنج نفر دیگر نیز در بیمارستان در حال سپری کردن دوره درمانی خود قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین کمک مردم به حوزه سلامت در خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی است، گفت: مردم تردد نکنند، در خانه بمانند و به سفر نروند، دور همی و مهمانی نروند، توصیه‌های بهداشتی را رعایت و در صورت علامت‌دار شدن به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه و نسبت به قطع زنجیره اقدام کنند.

دکتر کشمیری تاکید کرد: در تجمع نگرانی‌هایی وجود دارد، تجمع موجب شعله‌ور شدن کرونا شده و اگر این بیماری گسترش پیدا کنند ممکن است قابل جبران نباشد.

ابتلای ۱۲ مورد جدید به ویروس کرونا در چهار محال و بختیاری

۱۲ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در چهار محال و بختیاری به ثبت رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: در مجموع ۹۴۰ نفر با علایم بالینی به بیمارستان‌های استان مراجعه کردندکه از این تعداد ۳۴ نفر بستری هستند.

مجد شیرانی افزود: با ثبت ۱۲ مورد مثبت قطعی تعداد مبتلایان در چهارمحال و بختیاری به ۲۸۰ مورد رسید. هم اکنون ۲۳۰ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان مرخص شدند ولیکن تا مدتی ناقل بیماری هستند. تعداد فوتی‌های بیماری کرونا امروز به ۲۴ نفر رسید.

وی افزود: اگر چه بیماری در چهارمحال و بختیاری در حد کنترل است، اما به معنای مهار بیماری نیست. در خانه ماندن و دوری از تجمع و رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی سبب می‌شود تا این ویروس هرچه زودتر سیر نزولی پیدا کند. تا کنون از ۱۲۶۵ نفر نمونه گیری ویروس کرونا انجام شده است.

تعداد مبتلایان به کرونا در استان کرمانشاه به ۸۰۷ نفر رسید

ابراهیم شکیبا شکیبا سخنگوی ستاد مبارزه با شیوع کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: ۳۱ مورد جدید بیمار مبتلا به کرونا که ۱۲ مورد آن مربوط به بیماران بستری و ۱۹ مورد نیز مربوط به بیماران سرپایی است، تعداد مبتلایان به این بیماری در استان کرمانشاه به ۸۰۷ نفر رسید و متاسفانه از این تعداد، ۵۶ نفر جان باختند.

شکیبا با اعلام اینکه از مجموع تعداد مبتلایان استان، ۴۰۹ نفر جزو بیماران بستری و ۳۹۸ نفر نیز جزو بیماران سرپایی می‌باشند تصریح کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا به استان تا امروز ۱۹۷۰ نفر بستری شدند که از این تعداد ۱۷۳۸ نفر ترخیص شده و ۱۷۶ نفر نیز در حال حاضر در بیمارستان‌های استان بستری می‌باشند.

افزایش آمار کرونا مثبت در سیستان و بلوچستان

معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت:در ۲۴ساعت گذشته ۱۳ مورد ابتلا قطعی کوید۱۹ به آمار مبتلایان اضافه شده است.

دکتر میری افزود: از ۴۷۱ نفرمثبت کرونا ویروس، ۳۱۲ نفر در محدوده دانشگاه علوم پزشکی زاهدان،۱۱۶ نفر دانشگاه علوم پزشکی زابل و ۴۳ نفر در محدوده دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر است. متاسفانه ۴۲ مورد ابتلا قطعی فوت شدند

وی ادامه داد: همچنین تا کنون ۲۵۹ مورد از بیماران کرونا مثبت از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند و ۱۴۲مورد از بیماران کرونا مثبت نیازی به بستری در بیمارستان‌ها نداشتند و به صورت سرپایی در منزل تحت درمان قرار گرفته اند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
4
3
خدایش خودتون از این جدولی که ارائه کردید حالتون بهم نمی خوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چهار استان اعلام میشه اونم ناقض بقیه استانها جلوشون خالیه معلوم نیست چر!!!!! اصلا میتونید دوسطر علمی چنین جدولی رو تحلیل کنید؟
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
چه ربطی به سایت داره؟ وقتی آمار نمیدن چطور اعلام کنند؟
به ناشناس
| France |
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
خوب اگر جدول درست و حسابی بدن که نمی تونن این آمارسازی‌های کودکانه را که حتی بچه هم نمیشه باهاش گول زد رو توجیه کنن.
ناشناس
| Switzerland |
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
چون بعضی از استانها آمار نمیدن، اونوقت آمار استانهای دیگه رو هم نباید ببینیم؟ چه ربطی به خبرگزاری داره؟
سیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
0
0
جالبه خراسان شمالی درحالی که امارش ازخیلی استانهابالاست درنقشه وضعیتش سفیده
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین