کد خبر: ۶۴۷۶۸۳
تاریخ انتشار : ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۸

پیشنهاد روحانی به رئیس‌جمهور آذربایجان برای مقابله با کرونا

رییس جمهوری ، گفت: آمادگی داریم درصورت نیاز تجهیزات مورد نظر برای مقابله با ویروس کرونا را در اختیار کشور دوست آذربایجان قرار دهیم.
آفتاب‌‌نیوز :

حجت الاسلام والسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در گفت و گوی تلفنی با "الهام علی اف" رییس جمهوری آذربایجان، خاطرنشان کرد: با اقدامات انجام شده، همکاری خوب مردم با توصیه‌های پزشکی و بهداشتی و تلاش کادر درمانی، خوشبختانه روند بیماری کرونا در ایران کاهشی بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، رییس جمهور با اشاره به روابط دوستانه و خوب دو کشور، همکاری‌های اخیر دو کشور نشان از این دارد که ایران و آذربایجان در روزهای سخت هم در کنار یکدیگر هستند.

پیشنهاد روحانی به رئیس‌جمهور آذربایجان برای مقابله با کرونا

روحانی در ادامه به گفت و گوهای مقامات دو کشور برای فراهم کردن زمینه اجرایی شدن توافقات و توسعه همکاری‌ها اشاره کرد و افزود: امیدوارم همه توافقات دو کشور از جمله احداث راه آهن رشت – آستارا به خوبی پیش رفته و اجرایی شود.

رییس جمهوری در این گفت وگوی تلفنی با تبریک پیشاپیش فرارسیدن ماه مبارک رمضان به دولت و مردم آذربایجان، بر توسعه روابط و همکاری ها با این کشور در همه زمینه‌ها تاکید کرد.

تاکید بر اجرایی شدن توافقات تهران - باکو

رییس جمهوری آذربایجان نیز در این گفت و گوی تلفنی ضمن تشریح اقدامات انجام شده در این کشور برای مقابله با ویروس کرونا، خاطرنشان کرد: به رغم ایجاد شرایط ویژه منع رفت و آمد و تردد در این کشور برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، ارتباطات و پروژه‌های حمل و نقلی دو کشور همچنان جریان دارد.

"الهام علی اف" ضمن تاکید بر اجرایی شدن توافقات دو کشور، خاطرنشان کرد: به رغم مشکلاتی که ویروس کرونا ایجاد کرده است، انجام عملیات افتتاح پروژه راه آهن آستارا – رشت را به صورت ویدئو کنفرانس بررسی می‌کنیم.

رییس جمهوری آذربایجان با اشاره به موفقیت ایران در مقابله با ویروس کرونا، گفت: جمهوری اسلامی ایران نظام سلامت قدرتمندی دارد و از استفاده از تجربیات ایران در مقابله با ویروس کرونا استقبال می کنیم.

الهام علی اف نیز فرارسیدن ماه مبارک رمضان را به دولت و مردم ایران تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که روابط دو کشور در همه زمینه ها بیش از پیش توسعه یابد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین