کد خبر: ۶۴۸۱۲۸
تاریخ انتشار : ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۵
با تلاش پژوهشگران آمریکایی صورت می‌گیرد
پژوهشگران آمریکایی، روش جدیدی برای ذخیره انرژی باتری ابداع کرده‌اند که در آن از قدرت ریزموج‌ها استفاده می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :

پژوهشگران "دانشگاه پردو"(Purdue University)، روش جدیدی ابداع کرده‌اند که از ریزموج‌ها به عنوان راهی برای ذخیره انرژی تجدیدپذیر استفاده می‌کند.

به گزارش فیز، این روش جدید می‌تواند "پلی‌اتیلن ترفتالات"(PETE) را که یکی از قابل بازیافت‌ترین پلیمرها است، به عناصر باتری تبدیل کند.

ذخیره انرژی باتری با کمک ریزموج‌ها

"ویلاس پل"(Vilas Pol)، استادیار مهندسی شیمی دانشگاه پردو و از پژوهشگران این پروژه گفت: ما از یک روش فوق‌العاده سریع استفاده کردیم تا پلی‌اتیلن ترفتالات را به دی‌سدیم ترفتالات تبدیل کنیم و آن را به عنوان ماده آند باتری به کار ببریم. ما سعی داریم به پیشرفت تبدیل و ذخیره انرژی تجدیدپذیر که تحت تاثیر توجه جامعه و افزایش آگاهی در مورد تغییرات اقلیمی و محدودیت منابع انرژی است، کمک کنیم.

این گروه پژوهشی، فناوری جدید خود را هم با باتری‌های لیتیوم- یون و هم با باتری‌های سدیم- یون آزمایش کردند.

پل ادامه داد: اگرچه باتری لیتیوم- یون در حال حاضر هم بر تجهیزات الکترونیکی قابل حمل و هم بازار وسایل نقلیه الکتریکی تسلط دارد اما پژوهش در مورد باتری سدیم- یون نیز به خاطر هزینه پایین و عملکرد جالب الکتروشیمیایی آن، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.

وی افزود: روش به کار گرفتن ریزموج در واکنش‌های آلی، در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته است. موادی که ما در پژوهش خود به کار برده‌ایم، کم‌هزینه، بادوام و قابل بازیافت هستند.

این پژوهش در مجله "ACS Sustainable Chemistry & Engineering" به چاپ رسید.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین