کد خبر: ۶۴۹۰۷۶
تاریخ انتشار : ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۹
با توجه به آزادسازی سهام عدالت، یک کارشناس اقتصادی به مردم توصیه کرد که سهام خود را به سهام‌های موجود در بازار سرمایه تبدیل کنند یا اگر مایل به فروش هستند، سهام خود را در چهار قسط با فاصله زمانی دو تا سه ماه بفروشند.
آفتاب‌‌نیوز :

لطفعلی بخشی درباره تاثیرات آزاد سازی سهام عدالت بر اقتصاد و جیب مردم، اظهار کرد: اگر قرار است به کسانی که سهام عدالت دارند، مجوز داده شود تا بتوانند سهام خود را بفروشند؛ توصیه می‌کنم که یک تمهیدی اندیشه شود تا مردم نتوانند تمام سهام خود را به صورت یکجا بفروشند زیرا در پی این امر، یک هجومی به بازار سرمایه رخ خواهد داد که قیمت‌ها کاسته می‌شود و چیزی عاید این سهامداران نخواهد شد.

وی ادامه داد: باید یک تمهیداتی دیده شود تا سهامداران تشویق شوند که سهام خود را به سهام‌هایی که وجود دارد تبدیل کنند و اگر مایل به فروش هستند، سهام خود را در چهار قسط با یک فاصله زمانی ۲ تا ۳ ماه بفروشند.

توصیه‌هایی درباره سهام عدالت

برای فروش سهام عدالت احتیاط کنید

این کارشناس اقتصادی افزود: با آزادسازی سهام عدالت نباید اجازه داد که یک هجوم گسترده‌ای وارد بورس شود زیرا، خیلی از سهامداران که به پول نیاز دارند، سهام خود را به قیمت پایین می‌فروشند و وقتی که تمام سهامداران برای فروش سهام خود به بازار سرمایه هجوم بیاورند، صف فروش تشکیل می‌شود و قیمت سهام کاهش می‌یابد.

بخشی در پایان سخنانش با بیان اینکه دولت با این اقدام تمهیدی درنظر گرفته که سهامداران این نوع سهام با فروش آن پولی بدست بیاورند، خاطرنشان کرد: در این زمینه باید به این نکته توجه شود که این سهامداران حداقل ضرر را ببینند یا حتی ضرری نبینند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین