کد خبر: ۶۴۹۰۹۷
تاریخ انتشار : ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۹
معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: امسال ۸۷۰ هزار میلیارد ریال برای تکمیل و بهره‌برداری طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام کشور اختصاص یافته است.
آفتاب‌‌نیوز :

محمدباقر نوبخت روز چهارشنبه در نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی و توسعه و ستاد اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد ،تاکید کرد: این میزان اعتبار در سال گذشته ۶۰۰ هزار میلیارد ریال و در سال ۱۳۹۷ برابر ۴۲۰ هزار میلیارد ریال بود.

وی افزود: تا یک هفته دیگر آخرین اولویت‌های اقتصاد مقاومتی و اشتغال مربوط به چهارمحال و بختیاری به سازمان برنامه و بودجه کشور ارایه شود.

اختصاص ۸۷۰ هزار میلیارد برای تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام کشور

نوبخت تصریح کرد: سعی می‌شود تا چهارمحال و بختیاری سهم بیشتری از اعتبارات مربوط به تکمیل و بهره‌برداری طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام داشته باشد.

وی با اشاره به سهم ‌۳.۶۴ درصدی این استان از تسهیلات ارزان‌قیمت و اشتغال‌زایی کشور یادآور شد: در صورت جذب به‌ موقع تسهیلات، سهم بیشتری از محل باقی‌مانده تسهیلات سایر استان‌ها که در وقت مقرر جذب نشده، به چهارمحال و بختیاری اختصاص می‌یابد.

معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار داشت: استاندار چهارمحال و بختیاری و رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان از این فرصت استفاده لازم را ببرند.

وی گفت: از باقی‌مانده بودجه سال ۱۳۹۸ برای تکمیل و بهره‌برداری طرح‌های مصوب سفر معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به چهارمحال و بختیاری اختصاص داده خواهد شد.

نوبخت تاکید کرد: اعتبار تمامی طرح‌های اقتصاد مقاومتی استان ۱۰۰ درصد تخصیص داده می‌شود.

وی افزود: به‌ علت شرایط جغرافیایی و آب و هوایی استان، تسریع در روند تخصیص اعتبار و تکمیل طرح‌های این استان ضرورت دارد.

نوبخت تصریح کرد: انتظار می‌رود پیمانکار طرج راه‌آهن مبارکه به سفیددشت به شهرکرد با سرعت بیشتری نسبت به اجرای این طرح و تکمیل و بهره‌برداری از آن تا بهار ۱۴۰۰ اقدام کند.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری ۱۲۴ طرح با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد داشته که تکمیل و بهره‌برداری از این طرح‌ها نیازمند ۵ هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال اعتبار است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین