کد خبر: ۶۴۹۱۳۵
تاریخ انتشار : ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
قیمت نفت تحت تاثیر نشانه های بهبود مصرف سوخت در بزرگترین اقتصادهای جهانی و محدودیت عرضه که افت مصرف را جبران خواهد کرد، در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی برای دومین روز افزایش پیدا کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

بهای معاملات نفت در بازار نیویورک پس از این که روز چهارشنبه حدود یک پنجم ارزششان افزایش پیدا کردند، روز جاری حدود ۱۵ درصد رشد کرده و به ۱۷ دلار در هر بشکه رسیدند.

گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا کاهش غیرمنتظره ذخایر بنزین آمریکا و رشد تقاضا را نشان داد. در چین هم تردد در خیابانها به وضعیت عادی برگشته و افزایش مصرف سوخت و نرخ فعالیت پالایشگاهی را تقویت خواهد کرد.

قیمت نفت جهش یافت

مدیر شرکت بازرگانی "گروه انرژی مرکوریا" اعلام کرده که تولید نفت آمریکا در ماه مه دو میلیون بشکه در روز در مقایسه با مارس سقوط می کند و قیمت نفت احتمالا به کف خود رسیده است. روسیه هم اعلام کرده که تولیدش را حدود یک پنجم کاهش خواهد داد و نروژ هم از محدودیت تولید نفت خود خبر داده است.

با وجود کاهش عرضه از سوی تولیدکنندگان و نشانه هایی از بهبود تقاضا، همچنان اشباع عرضه عظیمی وجود دارد که پیش از بهبود قابل توجه قیمتها باید حذف شود. ناوگانی از ابرنفتکشها که حامل ۴۳ میلیون بشکه نفت عربستان سعودی هستند در مسیر آمریکا هستند و ورود آنها اشباع عرضه در بزرگترین اقتصاد جهان را تشدید خواهد کرد.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت برای تحویل در ژوئن حدود ۱۵ درصد افزایش یافت و به ۱۷ دلار و ۳۱ سنت در هر بشکه رسید. این شاخص روز گذشته ۲۲ درصد جهش یافته بود.

بهای معاملات نفت برنت با ۱۰.۵ درصد افزایش، به ۲۴ دلار و ۹۰ سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت روز گذشته با ۱۰ درصد افزایش قیمت بسته شده بود.

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه به خبرگزاری اینترفکس اظهار کرد که شرکتهای روسی تولیدشان را در راستای توافق اوپک پلاس ۱۹ درصد نسبت به سطح تولید فوریه کاهش خواهند داد. نروژ که بزرگترین تولیدکننده نفت غرب اروپاست، اعلام کرده که تولیدش را در ژوئن ۲۵۰ هزار بشکه در روز و در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ به میزان ۱۳۴ هزار بشکه در روز کاهش خواهد داد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان داد که ذخایر نفت این کشور در هفته گذشته ۸.۹۹ میلیون بشکه افزایش داشت و ذخایر نفت در کاشینگ اوکلاهاما که هاب تحویل معاملات نفت آمریکا است، ۳.۶۴ میلیون بشکه افزایش داشت. پیش بینی شده بود که ذخایر بنزین در هفته گذشته ۲.۴۹ میلیون بشکه افزایش پیدا کرده اما آمار رسمی نشان داد که این ذخایر ۳.۶۷ میلیون بشکه کاهش داشته است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین