کد خبر: ۶۵۰۱۳۰
تاریخ انتشار : ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۶

آمار نزاع خانگی افزایش نیافته است/ شناسایی 1300 شایعه‌پراکن کرونا در فضای مجازی

فرمانده نیروی انتظامی گفت: در مراکز آموزشی نیروی انتظامی همه پروتکل های بهداشتی به خوبی رعایت می شود عزیزان طی دوره آموزشی، غربالگری و تست می شوند تا اگر احیانا مواردی مشکوک باشد قرنطینه و رسیدگی های پزشکی انجام شود.
آفتاب‌‌نیوز :

سردار حسین اشتری در حاشیه مراسم تکریم و معارفه فرماندهی انتظامی استان قم که در مجتمع فرهنگی تربیتی و آموزشی عمار قم برگزار شد در پاسخ به این سوال که در این شرایط دغدغه و نگرانی از سوی خانواده سربازان در خصوص حفظ سلامت فرزندانشان وجود دارد به عنوان فرمانده ناجا که در عملکرد سازمان وظیفه عمومی نظارت مستقیم دارید چه اطمینان خاطری به خانواده ها می دهید که نگران نباشند ؟ گفت: جا دارد از زحمات مردم و استاندار قم تشکر کنم که همگی یاری و همکاری کردند تا پلیس در اجرای ماموریت ها موفق عمل کنند. در مراکز آموزشی نیروی انتظامی همه پروتکل های بهداشتی به خوبی رعایت می شود عزیزان طی دوره آموزشی، غربالگری و تست می شوند تا اگر احیانا مواردی مشکوک باشد قرنطینه و رسیدگی های پزشکی انجام شود.

فرمانده ناجا گفت: الحمدلله موارد بهداشتی به خوبی رعایت می شود و دوره آموزشی با توجه به بحث شیوع بیماری کرونا از دو ماه به صورت فشرده به یک ماه کاهش پیدا کرده است.

آمار نزاع خانگی افزایش نیافته است/ شناسایی 1300 شایعه‌پراکن کرونا در فضای مجازی

سردار اشتری در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص اینکه آمار نزاع خانگی در ایران افزایش داشته گفت: خوشبختانه نه و در مجموع هیچ آمار قابل ملاحظه ای در این خصوص نداشته ایم.

وی همچنین در مراسم تکریم و معارفه نیز با اشاره به اهتمام نیروی انتظامی در امر مقابله و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، بر بسیج تمامی امکانات این نیرو در راستای سلامت، امنیت و ارتقاء احساس امنیت مردم تاکید کرد و گفت:‌یک سال پر فراز و نشیب را پشت سر گذاشتیم که بحمدالله مردم و خدمتگزاران توانستند در حوادث مختلف و اتفاقاتی که رخ داد خوش بدرخشند.

فرمانده ناجا گفت: حضور مردم در صحنه های مختلف سال 98 چشمگیر بود به عنوان نمونه وقوع سیل در فروردین ماه بود که تعداد زیادی از استان ها دچار خسارت شدند و امدادرسانی ها نشان از وحدت و اراده مردم و مسئولان داشت که با هدایت های داهیانه مقام معظم رهبری صورت گرفت، دولت به تنهایی برای امدادرسانی قادر نبود و حتما کمک مردمی لازم بود.

سردار اشتری اضافه کرد: یک سری مناسبت های تقویمی در کشور وجود دارد مانند مراسم اربعین امام حسین (ع) که بیش از 3 میلیون زائر به کربلا مشرف می شوند و اگر رفت و برگشت این تعداد محاسبه شود حدود 6 میلیون تردد در یک مقطع خاص و آن هم در 4 مرز زمینی صورت گرفت و کار بزرگی انجام شد.

فرمانده ناجا با اشاره به موضوع سهمیه بندی بنزین در کشور، تصریح کرد: روز اول سهمیه بندی در کشور شاهد آشوب هایی بودیم اما فرمایشات رهبری آبی روی آتش بود و با یک سخنرانی در درس خارج فقه مردم صف شان را از فتنه گران جدا کردند.

وی مأموریت پلیس در ایام دهه فجر، راهپیمایی 22 بهمن و انتخابات را یادآور شد و گفت: انتخابات در کمال آرامش، امنیت و شفافیت برگزار شد و مشارکت و امنیت را شاهد بودیم و علی رغم تهدیدات کرونا مردم حضور پیدا کردند.

فرمانده ناجا تصریح کرد: قم اولین شهری بود که این ویروس را شناخت بنابراین باید از هوشیاری دستگاه های بهداشت و درمان شهر مقدس قم در تشخیص و پیشگیری این بیماری قدردانی و همچنین به خانواده بازماندگان در کشور تسلیت عرض کنم.

وی ادامه داد: برخی کشورها که ادعا داشتند در تمامی موضوعات جلو هستند همه دیدند در چه وضعیتی قرار دارند، ما به نظام اسلامی، مردم و مسئولان که همه با رهنمودهای مقام معظم رهبری پای کار آمدند و به تعبیر رهبری کمک مومنانه داشتند، افتخار می کنیم.

سردار اشتری با بیان اینکه از تمامی ظرفیت، امکانات و تجهیزات برای سلامت، امنیت و ارتقاء احساس امنیت استفاده می کنیم، اضافه کرد: نیروی انتظامی در تمام عرصه ها از جمله مأموریت های سیل ،اربعین، کرونا و مراسم تشییع سردار شهید سپهبد "حاج قاسم سلیمانی" و نیز در برخورد با کسانی که تشویش اذهان عمومی داشتند نقش موثری ایفا کرد و همچنین در برخورد با احتکارکنندگان کار بزرگی انجام شد، ان شاءالله امسال نیز با تمام توان آماده ارائه خدمت در سال جهش تولید هستیم.

فرمانده ناجا از زحمات اعضای شورای تامین استان، استاندار ، شهردار و نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، دستگاه قضائی، سپاه و نیروهای مسلح استان و همچنین از سردار "عبدالرضا آقاخانی" در مدت تصدی فرماندهی انتظامی استان قم قدردانی و برای سردار "سید محمود میرفیضی" فرمانده جدید استان قم آرزوی توفیق خدمتگزاری کرد و گفت: جابه جایی ها باعث نوآوری و شکوفایی در کارها می شود و این را سال ها در ناجا تجربه کرده ایم.

سردار اشتری در این سفر به دیدار آیت الله سید محمد سعیدی تولیت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س)، نیز رفت و ضمن ارائه گزارشی از عملکرد و اقدامات ناجا طی سال گذشته در امر مقابله با شیوع ویروس کرونا، گفت: با لطف الهی و هدایت های رهبری بحمدالله در صحنه حضور داشتیم و ماموریت ها را به خوبی انجام دادیم.

فرمانده ناجا افزود: نیروی انتظامی در برخورد با کسانی که اقلام بهداشتی را احتکار می کردند، وارد عمل شد و باعث رعب و وحشت احتکارکنندگان شد.

وی ادامه داد: در حوزه فضای مجازی نیز با اقدامات انجام شده برخی ها که اقدام به تشویش اذهان عمومی در این فضا را داشتند، 1300 مورد را شناسایی و برخورد کردیم و 280 نفر در این رابطه دستگیر شدند و در گزارشی که در ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه شد همه تصدیق کردند کار بزرگی توسط پلیس فتا انجام شده است.

سردار اشتری با بیان اینکه نیروی انتظامی برابر تاکیدات مقام معظم رهبری در حوزه پیشگیری و درمان بلافاصله به کمک وزارت بهداشت شتافت، گفت: دو خدمت در این راستا انجام شد اینکه تمام بیمارستان هایمان را برای پذیرش بیماران کرونا قرار دادیم که 38 هزار نفر مراجعه کننده داشته و 2800 نفر تحت درمان قرار گرفتند و دیگر موضوع غربالگری بیماران بود که کار خوبی انجام و در ابتدا از کارکنان آغاز و همه خانواده های شان نیز غربالگری شدند.

بر اساس اعلام سایت پلیس، وی با بیان اینکه در مجموع نیروی انتظامی با هدایت های داهیانه مقام معظم رهبری در خصوص مقابله با شیوع ویروس کرونا هر چه در توان داشت، انجام داد تا این مأموریت را به نحو احسن انجام دهد که تاکنون همکاران، خیلی خوب از عهده آن برآمدند، گفت: اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در تهران به دلیل وجود 80 ورودی و خروجی و 18 مسیر رسمی کار مشکلی بود، اما با تلاش های صورت گرفته خوشبختانه هیچ تنشی بوجود نیامد .

فرمانده ناجا در ادامه از زحمات و خدمات شایسته سردار آقاخانی در زمان تصدی فرماندهی انتظامی استان قم قدردانی کرد و گفت: به دلیل حساسیت ها و ویژگی های خاص شهر مقدس قم به دنبال جایگزین مناسب بودیم که با تلاش و بررسی های انجام شده، سردار "میرفیضی" را انتخاب کردیم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین