کد خبر: ۶۵۰۳۵۹
تاریخ انتشار : ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۸
ادعاهای نتانیاهو در خصوص برنامه هسته‌ای ایران همگی ساختگی و حاصل یک عملیات دروغ‌گویی و ضد اطلاعاتی رژیم صهیونیستی است.
آفتاب‌‌نیوز :

بنیامین نتانیاهو، سال گذشته در سخنرانی سالانه خود در مجمع عمومی سازمان ملل مدعی شد: «ایران یک انبار سرّی اتمی در منطقه تورقوزآباد تهران دارد که تاکنون فاش نشده است و من اکنون آن را برملا می‌کنم؛ امروز من برای نخستین بار این مسأله را افشا می‌کنم که ایران تأسیسات سرّی دیگری در تهران دارد؛ یک انبار سرّی هسته‌ای برای انبار کردن حجم وسیعی از تجهیزات و مواد از برنامه مخفی اتمی ایران؛ این محل در یک قالی‌شویی ساده است؛ مانند محلی در شورآباد در نزدیکی پایتخت که اسناد اتمی ایران در آن پنهان شده بود»

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در یک رشته پیام توییتری که در صفحه رسمی توییتر او منتشر شده است، ادعاهایش درباره آن‌چه جنبه مخفی نظامی در برنامه هسته‌ای ایران می‌خواند را تکرار کرده و گفت: «یک سال پیش در سازمان ملل از طرح مخفیانه ایران برای توسعه سلاح هسته‌ای در تورقوزآباد در حومه تهران پرده برداشتم.» او بر ادعایش افزود: «ایران همچنین غنی‌سازی ممنوع اورانیوم را که تنها هدفش تولید سلاح هسته‌ای است را تجدید کرده و ادامه می‌دهد.»

مدعیات نتانیاهو در خصوص برنامه هسته ای ایران همگی ساختگی و حاصل یک عملیات دروغ گویی و ضد اطلاعاتی رژیم اسرائیل است. این اطلاعات به صورت فزاینده ای ریسک درگیری نظامی ایران و آمریکا را بالا می‌برد. نتانیاهو با این کار نه تنها ترامپ را دور می‌زند، بلکه با انتشار آنچه بنابر ادعای او کل آرشیو هسته‌ای ایران است، رسانه‌هارا نیز گمراه می‌کند.

تحقیقات سایت grayzone که به تازگی منتشر شده است، حاکی از آن است که دستیابی موساد به ۵ هزار صفحه سند سری ایران به احتمال زیاد یک داستان‌سرایی تخیلی است که توسط موساد ساخته و پرداخته شده است.

پل پیلار که از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۵ افسر اطلاعات ملی در منطقه خاورمیانه بوده، معتقد است «وجود هر منبع اطلاعاتی (جاسوس) در داخل ایران برای اسرائیل فوق العاده ارزشمند است و نحوه رفتار اسرائیل بیشتر برای حفظ این منبع در دراز مدت خواهد بود. روایت نحوه دسترسی جاسوسان اسرائیل به این اسناد به ویژه با توجه به تلاش آشکار این رژیم جهت بهره برداری حداکثری سیاسی و دیپلماتیک از آشکار نمودن چنین منبع اطلاعاتی ارزشمندی مورد تردید است.

در همین راستا به نظر می‌رسد اگر اسرائیلی‌ها چنین منبع اطلاعاتی ارزشمندی در داخل ایران داشتند، هرگز آن را در معرض خطر قرار نمی‌دادند، مضاف بر آن، ایران یک سیستم بروکراتیک دارد و بنابراین می‌توان انتظار داشت که یک سیستم بایگانی و ثبت ورود و خروج، تاریخ دریافت، افسر اقدام و همچنین سربرگ رسمی مرتبط وجود داشته باشد، حال آنکه اسناد ادعایی نتانیاهو فاقد چنین نشانه‌هایی بوده است و کاملا مشخص است که این اسناد تحت نظارت یک نهاد دولتی ایرانی ایجاد نشده است.

در ادامه چنین ادعاهایی، نتانیاهو در یک نمایش مضحک دیگر کلیپی از مینی‌سریال "هالمارک" در سال ۲۰۰۷ به اشتراک گذاشت و ادعا کرد که این شواهدی است مبنی بر اینکه ایران در حال مخفی کردن تعداد قربانیان کرونای خود است! وی در تماس تلفنی با وزرای کابینه خود این کلیپ را مورد بحث و گفت و گو قرار داد و ادعا کرد این کلیپ نشان می‌دهد که سربازان ایرانی در حال دفن اجساد به‌صورت دسته‌جمعی هستند.

بر اساس گفته‌های وزرای کابینه، نتانیاهو به آنان گفته که نظام ایران اقدام به جاسازی جنازه‌های شهروندان ایرانی در کانتینرهای حمل کالا کرده و آنها را در مکان‌های دفن زباله تخلیه می کند. وزرای کابینه با اشتیاق تمام خواستار دیدن این فیلم ویدئوی شده و به همین خاطر، نتانیاهو از مشاور امنیت ملی خواسته که آن فیلم را برای وزرای کابینه نمایش دهد و این‌کار انجام شده، ولی پس از پخش آن مشخص گردیده که این فیلم ویدئویی "ساختگی و فیک" و بخشی از یک سریال می‌باشد.

اینک بیش از هر زمان دیگری ادعاهای موهوم و بی‌اساس رژیم اسرائیل بر علیه جمهوری اسلامی ایران برای جامعه بین الملل هویدا شده است. جامعه جهانی می‌باست با در نظر گرفتن این مدعیات، تلاش‌های نتانیاهو برای امنیتی جلوه دادن وضعیت ایران را ناکام بگذارد و با عملکرد مثبت و سازنده خود نشان دهد که اسیر فضا سازی ها و دروغ پردازی‌های رژیم اسرائیل نخواهد شد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین