کد خبر: ۶۵۰۴۱۹
تعداد نظرات: ۱۰ نظر
تاریخ انتشار : ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۲
 معاون واگذاری سهام و بنگاه‌ها گفت: برگه‌های عضویت کنونی که هم اکنون در اختیار برخی مشمولان سهام عدالت قرار دارد فاقد هرگونه ارزش و اعتباری است و در زمان آزادسازی هیچگونه کارکردی ندارند.
آفتاب‌‌نیوز :

بعد از اعلام خبر آزادسازی سهام عدالت افراد زیادی به تب و تاب افتادند که آیا با وجود داشتن برگه سهام عدالت جزو مشمولین سهام عدالت هستند یا خیر؟ با توجه به اینکه این افراد در زمان مربوطه اقدام تکمیلی مربوط به ثبت نام سهام عدالت را انجام ندادند، بنابراین اکنون جزو مشمولین این سهام حساب نمی‌شوند و در وضعیت فعلی قادر به تکمیل مراحل ثبت‌نام و باقی اقدامات مربوط به آزادسازی سهام عدالت نیستند.

حسن علایی امروز (جمعه) در خصوص افرادی که دارای برگه سهام عدالت هستند، اما جزو مشمولین این سهام حساب نمی‌شوند، گفت: برخی از افراد دارنده برگه سهام عدالت هستند، اما این برگه‌ها، فقط برگه‌های پیش‌ثبت‌نام است و به عنوان دارنده حتمی سهام عدالت و سهامدار بودن آن‌ها محسوب نمی‌شود.

چه کسانی مشمول سهام عدالت نشدند؟

وی ادامه داد، اکنون فقط آن دسته از مشمولانی که فرآیند ثبت‌نام آن‌ها در سنوات گذشته در شرکت‌های تعاونی شهرستانی نهایی شده‌اند و مشخصات آن‌ها از طریق شرکت‌های مذکور به سازمان خصوصی‌سازی ارسال و در سامانه سهام عدالت درج شده باشد مشمول نهایی سهام عدالت تلقی می‌شوند و ثبت‌نام اولیه یا داشتن دعوتنامه ثبت‌نام دلیل بر ثبت‌نام نهایی افراد نیست.

معاون واگذاری سهام و بنگاه‌ها خاطرنشان کرد: اگر فرآیند ثبت‌نام افراد در آن زمان تکمیل می‌شد و ثبت نام خود را در سامانه سهام عدالت قطعی می‌کردند، اکنون به عنوان دارنده سهام عدالت شناخته می‌شدند، به همین دلیل افرادی که ثبت‌نام خود را تکمیل نکردند دیگر به عنوان دارنده سهام عدالت محسوب نمی‌شوند و اکنون سازو کار‌های اجرایی قانونی مبنی بر ثبت نام جدید و تخصیص سهام عدالت به این دسته از افراد وجود ندارد.

علایی اظهار داشت: در صورت عدم دسترسی یا مفقودی برگه عضویت سهام عدالت هیچ لزومی به در اختیار داشتن برگه عضویت نیست و مشمولان این سهام می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی سهام عدالت به نشانی samanese.ir از وضعیت سهامداری خود مطلع شوند.

وی گفت: ارزش سهام تخصیص‌یافته به هر یک از مشمولان متناسب با میزان اقساط وصول شده از بابت ثمن سهام واگذار شده از محل سودده سال شرکت‌های سرمایه‌پذیر در مقاطع گذشته تعیین شده و در صورتحساب مشمولین در سامانه اینترنتی سهام عدالت درج و قابل مشاهده است که عمدتا ارزشی معادل پنج میلیون و ۳۲۰ هزار ریال بوده است.

علایی خاطرنشان کرد: برخی از افرادی که سهام عدالت از طریق انتقال و تقسیم سهم الارث به آن‌ها رسیده است در صورتی که قبلا سهامدار بوده باشند ارزش سهام آن‌ها بیشتر می‌شود، یا افرادی که قبل از سال ۱۳۹۵ سود سهام عدالت دریافت کرده‌اند به میزان سود دریافتی از ارزش سهام تخصیصی آن‌ها کاسته شده است، همچنین آن دسته از مشمولانی که به تایید نهاد‌های حمایتی مانند کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور از ۵۰ درصد تخفیف در بهای واگذاری بهره‌مند شده‌اند ارزش سهام آن‌ها حداکثر معادل ۱۰ میلیون ریال بوده است.

عضو هیات عامل سازمان خصوصی سازی افزود: افراد اکنون به دلیل اتمام مهلت قانونی تعیین شده در سال ۱۳۹۶ و محدودیت‌های موجود، قادر به پرداخت مانده مبلغ سهام تخصیصی و واریز مابه التفاوت و تکمیل بدهی خود برای افزایش ارزش سهام خود تا سقف یک میلیون تومان نیستند؛ در سنوات قبل دولت حدود هفت ماه به این دسته از افراد مهلت داده بود نسبت به واریز و تکمیل وجه اقدام کنند؛ افرادی که در آن مقطع اقدام لازم را به عمل آوردند با واریز بدهی ارزش سهام آن‌ها از پنج میلیون و ۳۲۰ هزار ریال به ۱۰ میلیون ریال افزایش پیدا کرد.

وی به ارزش روز سهام عدالت اشاره کرد و افزود: ارزش روز این سهام متناسب با افزایش یا کاهش ارزش سهام شرکت‌های سرمایه‌پذیر در بورس و فرابورس متغیر بوده است و نمی‌توان قیمت قطعی و دقیقی را برای ارزش هر یک از مشمولان برآورد و اعلام کرد، ولی بر اساس بررسی‌های صورت گرفته ارزش فعلی سهام بیش از ۱۰ برابر قیمت مقطع واگذاری است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱۰
احمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۹
3
5
تو چکاره هستی که مردم را از حق قانونی خود محروم می کنی گیرم نتوانسته ثبت نام کند اما مانند هر ایرانی باید سهم تخصیص یافته را دریافت کند این شما هستید که باید از این جایگاه عزل شوی نه مردم هستند که از حق خود محروم شوند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۹
باید یاد بگیری که هر چیزی زمان و نظم خودش رو داره.اون موقع که بهت گفتن واین همه هم اطلاع رسانی کردن چرا نیومدی؟؟الان که دیدی سودش خوب بوده شاکی شد.اگه ضرر بود باز هم همین حرف رو می زدی؟؟مملکت قرار نیست معطل امثال شما بمونه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۰
دقیقا حق باشماست و اگه عدالت ،عدالت باشه باید کسانی که شرایط رو دارند و به هردلیلی نتوانسته اند اون زمان ثبت نام کنند الان شامل بشه.
ناشناس
| Netherlands |
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
آقاي بامزه و خوش فكري كه مي گي چون دير جنبيدي حالا بايد چوبشو بخوري . پس تكليف نسل هاي بعدي چي ميشه اونهايي كه بعدا به سن قانوني رسيدن . حتما بايد چوب بابا بزرگشونو بخورن . عزيزم فكر بسته بهتره زبونشم بسته باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۹
1
1
بعضی افراد بازنشسته مشمول بودند ثبت نام کرده اند فوت کردند اما در سامانه سهام عدالت اسم انها وجود ندارند سهام این افراد فوت شده کجا رفته چرا از سهام عدالت حذف شدند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۰
1
1
این شرکت های استانی خودشان باید تعیین تکلیف شوند که تا سال نود و پنج که سود سهام را پرداخت نکرده اند ان را چکار کردندضمنا من و خیلی از افراد فامیل که سهام عدالت داشتیم هیچ وقت به تعاونی ها مراجعه نکردیم چون به انها اطمینان نداشتیمولی الان در سیستم دارای سهام هستیم تکلیف سی درصد سهام مان را که سر خود به این شرکت ها داده اید مشخص کنید من منتظرم سهام را دریافت کنم بلافاصله در دیوان عدالت اداری از بابت دادن سی درصد سهام به این تعاونی ها شکایت می کنم
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۰
1
2
سهام ناعدالت ! بنده یک خانواده چهارنفری هستیم قبلاهم به خاطر عدم اطلاع ثبت نام نکرده ام حالا باید چیکارکنم خودم هم یک کارگر بیش نیستم به هرکجاهم که مراجعه میکنم میگویند فغلا ثبت نام نداریم دوساله که میگن فعلاثبت نام نداریم
ناظر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۰
0
0
با سلام . یکسری از افراد بودند به علت بی اطلاعی و سواد کم نتونستند نام نویسی کنند بر این اساس لازم است دولت یکبار دیگر اطلاع رسانی کند و افراد جامانده که شرایط دریافت این سهام عدالت را دارند به حق خودشان برسند .
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۰
0
0
نیمی از سهام عدالت یک میلیون تومانی دست دولت است کی میتوان انرا پس گرفت ؟
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
0
0
ما همون سال 84 اقدام کردیم اما گفتن شامل حال شما نمیشه...پس ربطی ب ثبت نام کردن یا نکردن نداره...اینا مشکل از خودشونه ک افراد خاص رو انتخاب کردن برا سهام ن مردم...حالا هم اگه اسمش عدالته باید ب همه تعلق بگیره ن یه عده خاص
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین