کد خبر: ۶۵۰۴۲۹
تاریخ انتشار : ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۵
«الهام علی‌اف» رییس جمهوری آذربایجان با اشاره به افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در برخی مناطق این کشور طی روزهای اخیر، نسبت به تشدید «رژیم قرنطینه ویژه» هشدار داد.
آفتاب‌‌نیوز :

رییس جمهوری آذربایجان امروز جمعه در مراسم افتتاح بیمارستان تخصصی درمان کرونا ویروس در باکو افزود: در برخی مناطق کشور و بویژه در شهر گنجه شیوع دوباره کروناویروس مشاهده می شود و باید آن را جدی گرفت.

علی اف با اشاره به این که رژیم قرنطینه ویژه در پنج شهر بزرگ از جمله باکو، سومقایت، گنجه، لنکران و آبشرون تمدید شده است، دلیل این اقدام را بروز موارد بیشتر ابتلای به کرونا ویروس در این شهرها خواند.

هشدار علی‌اف در باره تشدید رژیم قرنطینه در جمهوری آذربایجان

به گفته رییس جمهوری آذربایجان، در روزهای اخیر ۳۰ تا ۵۰ درصد از مجموع ابتلای به کرونا ویروس در جمهوری آذربایجان در شهر گنجه بروز کرده است و این وضعیت موجب نگرانی می شود و در حال حاضر دلیل افزایش موارد ابتلای به ویروس کرونا در این شهر بررسیی می شود.

علی اف افزود : در آن شهرها و مناطق جمهوری آذربایجان که اقدامات پیشگیرانه شیوع کرونا ویروس بموقع انجام گرفته است، وضعیت تحت کنترل می باشد و ما کنترل بر اوضاع را تشدید خواهیم کرد و بنا بر این تشدید رژیم قرنطینه ویژه استثنا نمی شود.

وی با اشاره به این که در مرحله نخست شیوع کرونا ویروس موقف شدیم از گسترش این ویروس در جمهوری آذربایجان جلوگیری کنیم، افزود : ولی این ویروس نابود نشده است و همچنان بروز می کند و شهروندان باید به این واقعیت توجه کنند. پ

رییس جمهوری آذربایجان وضعیت شییوع کرونا ویروس در جمهوری آذربایجان در مقایسه با دیگر کشورها خوب توصیف کرد و در عین حال اذعان داشت که شرایط مطلوب در این زمینه هنوز مشاهده نمی شود.

به گزارش منابع رسمی جمهوری آذربایجان تاکنون ۲ هزار و ۲۰۴ نفر مبتلا به این ویروس در جمهوری آذربایجان شناسایی شده‌اند که یک هزار و ۵۵۱ نفر از این افراد درمان و از بیمارستان ترخیص شده و ۲۸ نفر جان خود را از دست دادند.

در حال حاضر ۶۲۵ نفر مبتلا به کرونا در چند بیمارستان تخصصی جمهوری آذربایجان تحت درمان هستند که وضعیت ۲۵ نفر از آنها وخیم اعلام شده است.

در قالب اقدامات پیشگیرانه شیوع ویروس کرونا، ورود و خروج به جمهوری آذربایجان ممنوع و به غیر از حمل و نقل ترانزیتی، ارتباط زمینی، هوایی و ریلی این کشور با دیگر کشورها بطور موقت متوقف شده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین