کد خبر: ۶۵۰۷۸۴
تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۰

اتفاقی که پس از ۲۷ سال برای کاخ باکینگهام می‌افتد

رسانه های انگلیس گزارش دادند، ملکه این کشور قرار است "تا اطلاع ثانوی" و تا زمان برطرف شدن تهدید مربوط به شیوع کروناویروس جدید همچنان در "قلعه ویندزور" بماند و کاخ سلطنتی باکینگهام در تابستان برای نخستین بار در حدود ۳۰ سال گذشته بسته مانده و تمامی مراسمهای آن لغو می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :

نشریه ساندی تایمز انگلیس گزارش کرد، کاخ باکینگهام برای نخستین بار در ۲۷ سال گذشته در فصل تابستان تعطیل خواهد بود و رخدادهایی که قرار بوده با حضور الیزابت دوم، ملکه انگلیس در آن برگزار شود نیز لغو می شوند.

گمان برده می شود که این طولانی ترین دوری ملکه ۹۴ ساله انگلیس از وظایف رسمی‌اش در طی مدت سلطنت ۶۸ ساله او باشد و انتظار نمی رود که تا اواسط پاییز او انجام امور را از سر بگیرد. او هم اکنون به همراه همسرش شاهزاده فیلیپ در کاخ ویندزور به سر می‌برد.

اتفاقی که پس از ۲۷ سال برای کاخ باکینگهام می‌افتد

هر دوی آنها از ۱۹ مارس و به دنبال تشدید بحران شیوع ویروس کووید-۱۹ به قلعه ویندزور منتقل شده‌اند و تعداد اطرافیان آنها نیز کاهش یافته است.

ملکه الیزابت قرار بود ماه اکتبر در سفری رسمی به آفریقای جنوبی برود اما هنوز انجام این سفر بر طبق برنامه قبلی قطعی نیست.

یک منبع وابسته به دربار سلطنتی انگلیس گفت: ملکه انگلیس کاری مغایر با توصیه های پزشکی مربوط به سنش انجام نمی دهد و پذیرای تمامی توصیه های مناسب خواهد بود.

الیزابت دوم در هفته های گذشته دو سخنرانی خطاب به مردم انگلیس داشت که اولین سخنرانی در پنجم آوریل انجام شد. او در دومین سخنرانی خود به مناسب روز پیروزی در اروپا و پایان جنگ جهانی دوم، از انگلیسی‌ها خواست هرگز تسلیم و ناامید نشوند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین