کد خبر: ۶۵۰۸۰۳
تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۱

انگلیس محدودیت‌های مرتبط با ورزش درفضای آزاد و تردد به محل کار را آسان کرد

نخست وزیر انگلیس عصر یکشنبه پس از هفت هفته اعمال قرنطینه کامل در کشور، محدودیت‌های مرتبط با ورزش در فضای آزاد و رفتن به محل کار را آسان کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

بوریس جانسون در سخنانی که از رسانه‌های گروهی انگلیس پخش شد برنامه دولت لندن برای عبور از قرنطینه با هدف به حرکت درآوردن چرخه‌های اقتصاد و به طور هم‌زمان مهار ویروس کرونا (کووید-۱۹) در کشور را ارائه کرد.

وی اعلام کرد که بر اساس دستورالعمل جدید دولت، افراد شاغلی که قادر به دور کاری نیستند از فردا (دوشنبه ۲۲ اردیبهشت) برای بازگشت به محل کار تشویق خواهند شد. او با این حال توصیه کرد که افراد برای تردد به محل کار از وسیله نقلیه شخصی یا دوچرخه استفاده کرده و یا پیاده‌روی کنند.

انگلیس محدودیت‌های مرتبط با ورزش درفضای آزاد و تردد به محل کار را آسان کرد

همچنین از روز چهارشنبه (۲۴ اردیبهشت) محدودیت‌ها درباره یکبار ورزش در فضای آزاد، به این شرط که شهروندان فاصله ایمنی ۲ متری را رعایت کنند، برداشته خواهد شد.

جانسون چهارم فروردین گذشته با اعلام وضعیت اضطراری، مقررات منع رفت و آمد را با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به اجرا گذاشت و اعلام کرد که شهروندان تنها در شرایط اضطرار از خانه خارج شوند.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت انگلیس تاکنون بیش از ۳۱ هزار و ۸۵۵ نفر از ابتدای شیوع کرونا در این کشور جان باخته‌اند.

نخست وزیر انگلیس هفته گذشته ادعا کرد که این کشور از رشد همه‌گیری کرونا (کووید-۱۹) عبور کرده و شیب نزولی را طی می‌کند. ادعایی که اتحادیه اروپا چند روز بعد رد و تصریح کرد که این کشور در کنار چهار کشور دیگر اروپایی همچنان به پیک شیوع کرونا نرسیده‌اند.

همزمان با این تحولات سران دولت‌های محلی (اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی) تصمیم دولت لندن را به باد انتقاد گرفته و نسبت به موج دوم شیوع کرونا در کشور هشدار دادند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین