کد خبر: ۶۵۱۲۷۰
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۲
براساس معاملات امروز بیش از ۱۶ میلیارد و ۸۵۷ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۸۰ هزار و ۹۵۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.
آفتاب‌‌نیوز :

شاخص کل (هم وزن) با دو هزار و ۱۶۲ واحد کاهش به ۳۱۶ هزار و ۵۴ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۴۳۴ واحد افت به ۲۰۹ هزار و ۵۹۹ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول یک هزار و ۳۴۷ واحد افزایش و شاخص بازار دوم ۲۴ هزار و ۷۴۲ واحد کاهش داشت.

تداوم افت شاخص بورس

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۷۴۸ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۴۹۱ واحد، مخابرات ایران با یک هزار و ۵۶ واحد، گروه سرمایه گذاری امید (وامید) با ۸۱۱ واحد، پالایش نفت اصفهان (فملی) با ۷۷۵ واحد، گسترس نفت و گاز پارسیان (ومعادن) با ۷۵۵ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچا) با ۵۷۸ واحد و معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۵۳۷ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل نماد سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۶۵۴ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۲۱۰ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با یک هزار و ۸۶ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۸۹۹ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۷۷۷ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بود.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، بانک تجارت، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان، توسعه معادن و فلزات و سرمایه گذاری خوارزمی در گروه نماد‌های پربیننده قرار داشتند.

گروه فرآروده‌های نفتی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۷۷۹ میلیون برگه سهم به ارزش ۲۹ هزار و ۲۴۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۳۳ واحد افت داشت و بر روی کانال ۱۱ هزار و ۲۹۹ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۵۷۵ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۵۳ هزار و ۷۶۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نماد‌های توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند) و فرابورس ایران (فرابورس) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، فولاد هرمزگان حنوب (هرمز)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، اعتباری ملل (وملل)، بیمه کوثر (کوثر) و صنایع ماشین‌های اداری ایران (مادیرا) با تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین